סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

אבטחת מידע לעסקים קטנים

אבטחת מידע לעסקים קטנים, נעילת/הצפנת נתונים

בעלי עסק קטן, כיצד אתם מאבטחים את המידע בעסק שלכם? אם התשובה שלכם היא משהו כמו: "אין לי מושג" או "לא צריך אבטחה בעסק קטן" או "אין לי אויבים" וכו', הרשו לנו להוכיח אתכם על טעויותיכם. כל עסק זקוק לאבטחת מידע, קטן או גדול, בעל מחשב אחד או מאתיים מחשבים. למעשה, אין מחשב שלא זקוק לאבטחת מידע, על אחת כמה וכמה מחשב יחיד המשמש בית עסק ויש לכך מספר סיבות.

הסיבה הטריוויאלית – גיבוי המידע

גיבוי מידע חייב להתבצע בכל מחשב, לרבות זה המשמש בית עסק, משום שברגע אחד עלול המחשב להתקלקל, משהו בו עשוי להשתבש וכל המידע עליו עלול להימחק ו/או להיעלם. כאשר קורה מקרה כזה למחשב ביתי התסכול רב, אך כאשר מקרה כזה למחשב עסקי, או אז לא רק התסכול רב אלא שהנזק עלול להיות רב יותר מרמות התסכול, עד כדי איבוד הכל. הכיצד? פשוט, הן תיקון המחשב, הן שחזור המידע שאבד והן החזרת המחשב לתפקוד סדיר ותקין עלול לקחת זמן רב. בזמן הזה, כל עוד המחשב לא נותן מענה מיידי ו/או תקין, העסק כמעט ולא מתפקד. לקוחותיו של העסק עלולים לחוש בכך, להתרעם על כך ולעזוב.

כיצד לבצע גיבוי? פשוט מאוד – ניתן לבצע גיבוי על גבי שרת מקומי או גיבוי בשרת ענן, ממנו ניתן לשלוף את המידע בכל עת וניתן במקום או בנוסף לכך ניתן לגבות על גבי דיסק קשיח או כונן חיצוני, המתחבר למחשב או באמצעות חוט או אלחוטי.

ניהול עסק ממוחשב

הסיבה המוכחשת – לכולם יש אויבים (בערך)

אשרי בעל העסק שאין לו מתחרים. האמת היא שלרוב בתי העסק יש מתחרים ואם אין הם יקומו בהמשך. בהקשר של אבטחת מידע לעסקים קטנים, מתחרים עשויים להפעיל מערך של ריגול תעשייתי (כן, גם מול עסקים קטנים). הריגול יכול להתבצע גם ע"י תוכנת רוגלה המותקנת בצורה מתוחכמת על גבי המחשב, או מושתלת באיזה קובץ שלכאורה נראה תמים, עלולה למצוא במחשב אוצרות של ממש – החל ממוצרים ושירותים, דרך ספקים ודרכי אספקה וכלה בפרטי הלקוחות הרגישים ביותר. תתפלאו, אבל גם עסק קטן חשוף לכך באופן חדש משמעי.

מעבר לכך, ווירוס מחשב מסוגים שונים לא חסר לצערנו וגם הם מהווים סוג של "אויב" עם ובלי קשר לבית העסק. העמדת חומת אש, תוכנות אנטי וירוס ומערכות ביטחון נוספות הכרחיות גם אם מדובר בעסק קטן.

עוד דבר חשוב כבית עסק – אם יש ברשות העסק אתר אינטרנט, קרוב לוודאי שעובר בו מידע. בין אם מדובר במידע שנמצא זמין באתר ובין ובמיוחד אם מדובר בפרטים המוזנים באתר. גוגל כמעט מחייבת את בעלי האתרים השונים התקין פרוטוקול SSL המאבטח את כל הפרטים המוזנים באתר. בפרוטוקול הזה מחייב ברכישת תעודת אבטחה (מומלץ לתקופה בלתי מוגבלת) וכתובת האתר תחל בסימון:HTTPS.

כפתור אבטחת מידע

אבטחת מידע לעסקים קטנים לסיכום:

כל עסק, קטן או גדול מחויב באבטחת מידע באשר הוא, למען לקוחותיו, למען ספקיו, למען כל העובדים מולו ולמען עצמו כבית עסק ולו על מנת להבטיח עבודה שוטפת, רציפה, נטול הפתעות לא נעימות עד כמה שניתן ולמען השקט הנפשי שלך כבעל עסק גם אם הוא קטן ו/או רק בחיתוליו. מעוניינים לשמוע עוד על אבטחת מידע לעסקים קטנים? צרו קשר עם חברת IT-START המספקת קשת רחבה של פתרונות מחשוב לעסקים ובתקציבים המותאמים לבית העסק.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button