חומת אש במחשב

חומת אש

חומת אש במחשב נועדה על מנת למנוע תקשורת בלתי רצויה עם גורמים שאינם קשורים למחשב עצמו או למי שמשתמש בו, בין אם מדובר באדם פרטי ובין אם מדובר בחברה. חומת אש במחשב נחשבת לקו הגנה חשוב מאוד במערך אבטחת מידע וסייבר בארגון וברשת ורצוי לשלבה עם מערכות לאיתור וירוסים ונוזקות. חומת האש נועדה על מנת לנתב את התקשורת בצורה חכמה ובטוחה הן לתוך הרשת שדרכה מקושר המחשב, הן למחשב עצמו והן מחוצה לו. חומת אש מקבלת משנה תוקף כאשר ניתן להתחבר לרשת מרחוק כגון אם אתם מחזיקים איש Help Desk או שחלק מהעובדים בארגון עובדים על מחשבי הארגון גם מרחוק.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
איש יושב ליד מחשב עם חומת אש במחשב

מאפייניה של החומה

היות וחומת האש מהווה איזשהו חוצץ בין התקשורת מחוץ לארגון ובמחשב/או למחשב לבין תחנות העבודה בארגון (מחשבי הארגון), הרי שהיא יכולה להופיע במספר צורות כגון:

  • רשת אינטרנט מאובטחת
  • רשת אינטראנט – אינטרנט פנימי של הארגון
  • רשת חלופית מוגנת אחרת

מתוקף היותה חיץ, טומנת חומת האש בחובה יתרונות גדולים ואלו הם:

  • הגנה על הרשת ותחנות הקצה מפני קבצים זדוניים המגיעים מבחוץ, הן בצורת מיילים והן בצורת פרסומות באתרים כאלה ואחרים העשויים להכיל קבצים זדוניים.
  • הגבלת הגישה לרשת ע”י סיסמה השגורה אך ורק בפי חברי הארגון. כל מי שרוצה להיכנס אליה ומורשה לעשות זאת עובר סינון קפדני.
  • רישום אלקטרוני של כל תנועה המגיעה אל הרשת ויוצאת ממנה. רישום זה מהווה ניטור של כל צנועה חשודה המנסה להיכנס אל הרשת.
  • הגדרה של גישות למשתמשי הקצה השונים והרשאות בהתאם למקומם בארגון.
  • הגדרות אבטחה נוספות המגבילות את הגישה מתוך הארגון אל רשת האינטרנט הגלובלית.

חומת אש יכולה להיות מותקנת על גבי שרתים ישראלים או חיצוניים ולחלוש על כל תחנת מחשוב המחובר דרכו באמצעות הרשת, או לחילופין, להיות מותקנת על גבי מחשב יחיד באם הוא מחבר דרכו מספר רשתות בו זמנית. חומת האש תבצע את סינון המידע המגיע מכלל הרשתות המחוברות למחשב המבוים היחיד הזה. לרוב ניתן יהיה למצוא חומת אש על גבי רשת ויותר נדיר למצוא חומת אש מחשב יחיד.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
תוכנה נטענת

סוגי איומים המצריכים חומת אש במחשב

חומת האש נועדה בעיקרה כאמור למנוע התקשרות לא רצויה ולא צפויה עם רשת התקשורת של הארגון, לרבות מחשבי החברה. התקשרות כזאת יכולה להיות לדוגמה: תוכנות זדון שנועדו להשחית קבצים, וירוס כופר שנודע לנעול קבצים ושחרורם תמורת תשלום במטבע אלקטרוני, תוכנות ריגול שנועדו על מנת לדלות מידע אודות הארגון ושימוש בו למטרות תחרות או גניבה של פרטים, תוכנות שנועדו על מנת למעול בארגון ועוד שלל הפתעות לא נעימות שיכולות להיקרות בדרכו של מחשב ובדרכה של רשת האינטרנט.

איומים אלה לרוב חודרים במצעים לכאורה מאוד תמימים כגון מיילים – גם אם מגיעים ממקור לכאורה אמין, הודעות טקסט, פרסומות בדפדפן שכל לחיצה עליהן תפעיל איזה איום שלאו דווקא יורגש אך יעשה את הנזק ועוד. חומת האש, בשילוב תוכנות ההגנה, סורקת למעשה כל מידע המגיע מהרשת החיצונית אל הרשת הארגונית ומחליטה האם לנתב את המידע פנימה או ליירט אותו אם חלילה קיים בהם שמץ של איום.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי מחשוב לעסקים באור יהודה
שירותי מחשוב לעסקים באור יהודה

אור יהודה – רמת פנקס נחשבת לעיר המרכזים בבקעת אונו שבמרכז הארץ, קרובה לנמל התעופה בן גוריון ולמעשה מאחדת את כלל ערי הבקעה יחדיו בכל

שירותי מחשוב לעסקים בבני ברק
שירותי מחשוב לעסקים בבני ברק

בני ברק הינה העיר התשיעית בגודלה במדינת ישראל, הגובלת בתל אביב, רמת גן, גבעת שמואל ופתח תקווה. כעיר מרכזית במיותר משמשת בני ברק כמרכז עסקים

שירותי מחשוב לעסקים בגבעתיים
שירותי מחשוב לעסקים בגבעתיים

העיר גבעתיים השוכנת במישור החוף הדרומי נחשבת לעיר קטנה יחסית, שקטה וקהילתית מאוד. כיאה לעיר בעלת צביון שכזה, קיימים בה מגוון של בתי עסק המקיימים

שירותי מחשוב לקבלנים
שירותי מחשוב לקבלנים

קבלני בניין מתאפיינים בעבודה רבה מחוץ למשרד והרבה עבודות בשטח. אי לכך, רוב עבודת המחשוב עוברת דרך רשת האינטרנט. המשמעות היא שכל תשתית מחשוב המוקמת

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?