סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

איך מצלמים מסך במחשב נייד

איך מצלמים מסך במחשב נייד | IT-START

צילום מסך במחשב נייד זהה ברובו לצילום מסך במחשב נייח ומתבצע באחד מארבעת האופנים הבאים:

  1. כפתור הצילום מסך במחשב – נמצא בחלקה העליון של המקלדת –כפתור ה- PrtSc אשר לחיצה עליו תתעד את המופיע על גבי מסך המחשב הנייד במסגרת גודלו. היתרון בביצוע צילום מסך במחשב נייד באופן זה הוא בפשטות הדרך. בלחיצת כפתור ניתן לבצע צילום מסך ולהדביק את הצילום על גבי על תוכנה כמעט שרוצים לערוך בה את המידע, לתעד אותו , לשמור אותו ו/או לשלוח אותו הלאה. החיסרון – צילום חד ממדי, המתעד כל מה שנמצא ברגע נתון על גבי המסך, לרבות פריטים שעשויים להיות פחות רלוונטיים, כגון: לשוניות נוספות בדפדפן, מסמכים נוספים הפתוחים בו זמנית וכו'. כמו כן, על מנת לנטרל את אותם פריטים פחות רלוונטיים ו/או למקד את עין הצופה באלמנטים מסוימים על גבי המסך, יש צורך לערוך את הצילום באחת מתוכנות העריכה הקיימות.
  2. תוכנות חיצוניות לצילום מסך – תוכנות רבות המשמשות לתיעוד מסך (ולאו דווקא רק צילום חד מימדי) קיימות כיום בשוק. חלקן מאפשרות תיעוד מלא בווידאו כולל הקלטת הדרכה בו זמנית והסבר על המופיע על גבי המסך. היתרון בא לידי ביטוי במקרים בהם יש תורך לשלוח צילום מסך לצורך הדרכה או הדגמה. צילום כזה של המסך חוסך חיתוכים ועריכות של הצילום והסברים בכתב לגביו.
  3. כלי החיתוך של ווינדוס – כלי החיתוך של ווינדוז, שבקרוב יהפוך לכלי חיתוך ושרטוט, הינו כלי מאוד נוח לסימון וחיתוך מסך, המאפשר התייחסות לחלקי התמונה ולא בהכרח לכל התמונה כולה של המסך. כלי החיתוך מאפשר הן צילום מסך מלא והן תחימת אלמנטים אותם מעוניינים לצלם מתוך המופיע על המסך. היתרון בשימוש בכלי זה נובע מהאפשרות לשלוט באלמנטים אותם מעוניינים לגזור ולהוציא מהתמונה הסופית אלמנטים לא רלוונטיים. החיסרון הוא ברמת הדיוק הנדרשת על מנת לגזור באופן אסתטי וכן אמצעי הסימון מאוד מוגבלים, לכן מומלץ לבצע בכלי זה חיתוך בלבד ואילו את העריכה לבצע בתוכנת הצייר אוכל תוכנת עריכה אחרת.
  4. התקנים מיוחדים בדפדפן הכרום – במצבים בהם נדרש לצלם את כל המסך לכל אורכו (לדוגמא כאשר נדרשים להראות סקיצה עיצובית מלאה של דף או אתר), לא ניתן לצלם את כל המסך לאורכו ע"י הכלים הסטנדרטיים מבלי לגלול את העכבר ובצילום אחד בשל גדול המסך המוגבל. עבור מטרה זו קיים תוסף בשם Full page screen capture המותקן לגוגל כרום ומאפשר לבצע צילום מסך ארוך כגודל המסמך, מבלי להתחשב בגודל המסך ומגבלותיו.
שימוש במחשב נייד

מתי משתמשים בצילום מסך במחשב נייד?

צילום מסך במחשב נייד נעשה למטרות המחשה שונות, כגון: הדרכה על תוכנות, הצגה במצגת, דיווח על נתונים, הצגת תקלה או מצב מסוים על גבי המסך תוך כדי עבודה, הצגת עבודת גרפיקה כמו אתר אינטרנט או עלון להדפסה, הוכחה כלשהי בזמן אמת, התייעצות אודות מצב מסוים הנוצר תוך כדי עבודה על מסך מסוים ולמעשה כל מצב הדורש הוכחה מוחשית של הסיטואציה על גבי מסך המחשב, לרבות כאשר מדובר במחשב נייד המשמש לצורכי לימודים ו/או עבודה שוטפת מול לקוחות, ספקים וכו'.

טיפים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

תוכן עניינים

Translate »
Call Now Button