סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

איך עושים קוד למחשב

סיסמת כניסה למחשב

למה ואיך עושים קוד למחשב? על פניו שתי שאלות מאוד טריוויאליות אבל בימים שבהם כל המידע כמעט מאוחסן במחשב ו/או בסמארטפון לא מומלץ להיות שאננים מדי. מה כבר יכול לקרות? בואו נראה:

  1. אם יש לכם ילדים שמתפעלים את המחשב אתם אף פעם לא יכולים לדעת מתי בטעות יגיעו לקבצים שלכם ובטעות ישבשו אותם ו/או ימחקו אותם. אז נכון שתמיד אפשר לשחזר אבל רק אם עולים על השיבוש מספיק בזמן כדי לגשת לקובץ השחזור. מה גם שיש לפעמים קבצים, תוכנות או עמודים במחשב שהם לשימושכם הפרטי ולא מיועד לעיניים צעירות (קבצי מידע רגישים וכו'). במקרים כאלה, מומלץ לבנות שני משתמשים במחשב – האחד לשימוש המבוגרים בבית והשני לשימוש הדור הצעיר, כאשר למשתמשים המבוגרים יהיה קוד כניסה. העניין מקבל משנה תוקף אם המחשב משמש לצורכי עבודה ו/או לימודים.
  2. במקום העבודה שלכם בוודאי לא תרצו שהמידע במחשב האישי שלכם יהיה חשוף לעייני כל, גם אם כולכם חולקים את אותו המידע. אתם אף פעם לא יכולים לדעת מי עובר ליד עמדת העבודה שלכם ומה האינטרס שלו (עובדים אורחים וכו'). כלל ראשון באבטחת מידע בארגון הוא לשמור על המידע הנמצא בסביבתך בצורה הטובה ביותר. הווה אומר – מינימום הצפנת הכניסה למחשב בסיסמא.
  3. הגנה מפני פריצות חיצוניות למחשב כגון וירוס כופר. אז נכון שרוב הפריצות נעשות דרך קבצים הנשתלים במחשב באמצעות קובץ שמורד למחשב ללא מעבר במסך הכניסה, אך יחד עם זאת, הגנת סיסמה על גביי המחשב וכן על גבי קבצים רגישים יותר תמנע מהמידע לדלוף החוצה עד כמה שניתן, משום שמידע מוצפן יהיה קשה יותר לפיצוח ופחות מועדף על מידע זמין ופתוח לרווחה (בהנחה שהקוד שהוזן נחשב קוד חזק וקשה לפיצוח ולא, 12345 לא נחשב כזה מעולם).
קוד אבטחה, מנעול הגנה מפני פריצה

אז איך עושים קוד למחשב?

הצפנת קבצים תיעשה באופן הבא: במסך וורד למשל ניתן לשמור קובץ בסיסמא ע"י לחיצה על "קובץ" ו – "הגן על המסמך". באקסל זה יופיע כ –"הגן על גיליון העבודה" ויצירת סיסמא אותה תשמרו במקור בטוח ולא על גבי המחשב.

אם קיימים במחשב קבצים שנוצרו ע"י תוכנות אחרות, מומלץ לבדוק עבור כל תוכנה כצד לבצע הצפנה.
באשר להגדרת משתמשים במחשב, יש לבצע את הצעדים הבאים: לחיצה על כפתור ה"התחל" ועל גלגל השיניים המסמל הגדרות. לחיצה על כפתור החשבונות, אחר כך על "משפחה ומשתמשים אחרים", הוספת אדם אחר ע"י לחיצה על "הוסף מישהו אחר על מחשב זה". לחיצה על "אין לי את פרטי הכניסה של אדם זה" ולאחריו "הוסף משתמש ללא חשבון מייקרסופט". אחר כך, כל שנותר הוא ליצור שם משתמש וסיסמא לאותו משתמש חדש שהוגדר במערכת.

יצירת קוד למחשב בתור משתמש קיים תעשה ע"י לחיצה על מקשי ה – ALT + CTRL + DELETE והגדרת הסיסמא. אם תרצו לשנות סיסמא, השינוי יעשה באותו האופן, אך אין אפשרות לבצע שינוי ללא הסיסמה המקורית ולכן חובה לשמור את הסיסמה במקום חיצוני שאינו קשור למחשב. בלי זה לא תוכלו להיכנס ו/או לשנות את הסיסמה אם וכאשר תזדקקו לעזות זאת מכל סיבה שהיא.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

תוכן עניינים

Translate »
Call Now Button