איך להוריד ולהגביר בהירות במחשב

מסך מחשב, בהירות ושינוי מסך

התאמת בהירות מסך היא דבר מאוד אינדיבידואלי. חלק מן המשתמשים מעדיפים מסך בהיר מאוד (לא מדי מן הסתם), חלק בינוני וחלק כהה יותר, בהתאם לרגישות העין וההעדפה האישית של כל אחד ואחת וזאת הסיבה העיקרית שמאז ומעולם בהירות המסך הייתה ניתנת לשינוי. אם בשלבי האבולוציה המוקדמים של המחשב ניתן היה לכוון את בהירות המסך אך ורק באמצעות כפתור הממוקם בתחתית המסך, הרי שעם הזמן נוספו לכך עוד אפשרויות לכיוון בהירות המסך.

במחשבים מסוימים כיום, קיימת אפשרות לזהות את עצומת התאורה סביב ומתאים את בהירות המסך על פי רמת התאורה בחלל העבודה, אך חיישן כזה לא קיים בכל המחשבים, לרבות במחשבים ישנים יותר. על מנת לבדוק האם למחשב שברשותכם קיימת אפשרות כזאת יש להיכנס להגדרות של הווינדוס, ללחוץ על מערכת ועל תצוגה. אם במקום בו מוגדרת בהירות המסך קיימת הערה כזאת: “שנה את הבהירות באופן אוטומטי כשהתאורה משתנה”, הרי שאפשרות זו קיימת. יחד עם זאת, ניתן לעקוף את האפשרות הזאת ע”י שינוי ברירת המחדל ל: “שינוי הבהירות עבור הצג המוכלל” ואז ניתן יהיה לכוונן את עוצמת הבהירות של המסך.
יש לציין כי במחשבים ניידים קיים הבדל מסוים ברמת בהירות המסך כאשר המחשב מחובר למקור חשמל לבין מצב שבו תלוי אך ורק בעוצמת הסוללה ואינו מחובר לחשמל.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
בהירות במסך מחשב נייח

איך לכוון את בהירות המסך דרך המחשב?

כאמור, במסך ההגדרות ניתן להגדיר את בהירות המסך ע”י כיוון שינוי הבהירות הנמצא תחת מערכת – צג. בווינדוז 10 ניתן למצוא את מקום השינוי דווקא במרכז הפעולות.

במקרים בהם המחשב מחובר ליותר ממסך אחד, לעיתים שינוי ההגדרות במחשב לא יפעל על כל המסכים המחוברים אליו. אם זה המצב, יש לכוון את בהירות המסך ע”י הכפתורים שבמסך עצמו, הן מתחת לצג והן על גבי הצג במסכי מגע.

אם מכוון הבהירות לא עובד, יש לבצע התקנה של מתאמי תצוגה דרך מנהל ההתקנים.
במחשבים בהם קיים צג נוסף, לא תמיד ניתן יהיה להכליל את השינוי המבוצע מהמחשב עצמו על כלל המסכים המחוברים אליו ולכן במקרים אלה יש לכוון את בהירות המסך ע”י כפתורי המסך עצמו.
לעיתים, בהירות המסך היא פונקציה של ניגודיות הצבעים במסך. הניגודיות משתנה בהתאם לסוג המסך, זווית הצפייה, ועוד נתונים נוספים. כמובן שגם ניגודיות היא משהו שניתן לתקן ע”י כיוון בהגדרות המסך בממסך ההגדרות.

איך להוריד ולהגביר בהירות במחשב – טיפ קטן לסיום

אם המסך במחשב שלכם בהיר מדי או כהה מדי, מדובר במחשב שולחני והוא לא מגיב לשינוי בהגדרות ניתן לחבר אליו מחשב נייד ולו על מנת להפוך אותו למסך תצוגה מיד ולנסות לשלוט במסך דרך המחשב הנייד. כאמור, כפי שציינו קודם, הטריק הזה לא תמיד עובד אבל ברוב המקרים כן. בכל מקרה מומלץ לנסות לטפל בזה ברמת המסך על מנת שלא תאלצו למצוא פתרונות יצירתיים בכל פעם שתרצו לכוון את בהירות המסך לכאן או לכאן. זכרו שבכל מקרה מומלץ להתאים לעצמכם את בהירות המסך ולא רק משיקולי נוחות אלא בעיקר משיקולים בריאותיים, על מנת שלא לאמץ את הראייה ולגרום לנזקים מיותרים בעיניים כתוצאה מכך.

טיפים נוספים שיעשו לכם את החיים קלים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי it
שירותי it לעסקים קטנים

עסקים קטנים מטבעם מתאפיינים במספר יחסים מצומצם של תחנות מחשוב. על כן, ברוב המקרים יעדיפו בעלי העסקים הקטנים להיעזר במיקור חוץ מאשר להעסיק אדם Help

אנטי ספאם
אנטי ספאם

כל בעל עסק זקוק להגנה הרמטית על המידע הרגיש והחסוי מפני נוזקות, וירוסים או ריגול. פתרונות האנטי ספאם של Start-It שירותי מחשוב מתקדמים, מבטיחים הגנה

אחסון בענן
אחסון בענן

מי שאינו משתמש בקבצים רבים, יכול מן הסתם לסמוך על נפח האחסון שמציעות ספקיות כמו גוגל דרייב או דרופבוקס. אולם, בעלי עסקים וארגונים רבים, הנעזרים

טכנאי
טכנאי רשתות

בעולם ממוחשב, רשתות תקשורת המחשבים משמשות כתשתית הכרחית לפעילותו של כל עסק, ללא קשר לגודלו. העדרה של תשתית תקינה הפועלת ללא הפרעות, עלולה לפגוע משמעותית

מחשוב ענן לעסקים
מחשוב ענן לעסקים

כיום, ניתן להניח, כמעט כולם נחשפו למינוח “מיחשוב ענן”. כלומר, במקום לנהל בבית העסק או בבית רשת מחשבים מקומית, הנתונה לשלל איומים – פשוט להשתמש

Call Now Button
Translate »