איך להוריד ולהגביר בהירות במחשב

מסך מחשב, בהירות ושינוי מסך

התאמת בהירות מסך היא דבר מאוד אינדיבידואלי. חלק מן המשתמשים מעדיפים מסך בהיר מאוד (לא מדי מן הסתם), חלק בינוני וחלק כהה יותר, בהתאם לרגישות העין וההעדפה האישית של כל אחד ואחת וזאת הסיבה העיקרית שמאז ומעולם בהירות המסך הייתה ניתנת לשינוי. אם בשלבי האבולוציה המוקדמים של המחשב ניתן היה לכוון את בהירות המסך אך ורק באמצעות כפתור הממוקם בתחתית המסך, הרי שעם הזמן נוספו לכך עוד אפשרויות לכיוון בהירות המסך.

במחשבים מסוימים כיום, קיימת אפשרות לזהות את עצומת התאורה סביב ומתאים את בהירות המסך על פי רמת התאורה בחלל העבודה, אך חיישן כזה לא קיים בכל המחשבים, לרבות במחשבים ישנים יותר. על מנת לבדוק האם למחשב שברשותכם קיימת אפשרות כזאת יש להיכנס להגדרות של הווינדוס, ללחוץ על מערכת ועל תצוגה. אם במקום בו מוגדרת בהירות המסך קיימת הערה כזאת: “שנה את הבהירות באופן אוטומטי כשהתאורה משתנה”, הרי שאפשרות זו קיימת. יחד עם זאת, ניתן לעקוף את האפשרות הזאת ע”י שינוי ברירת המחדל ל: “שינוי הבהירות עבור הצג המוכלל” ואז ניתן יהיה לכוונן את עוצמת הבהירות של המסך.
יש לציין כי במחשבים ניידים קיים הבדל מסוים ברמת בהירות המסך כאשר המחשב מחובר למקור חשמל לבין מצב שבו תלוי אך ורק בעוצמת הסוללה ואינו מחובר לחשמל.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
בהירות במסך מחשב נייח

איך לכוון את בהירות המסך דרך המחשב?

כאמור, במסך ההגדרות ניתן להגדיר את בהירות המסך ע”י כיוון שינוי הבהירות הנמצא תחת מערכת – צג. בווינדוז 10 ניתן למצוא את מקום השינוי דווקא במרכז הפעולות.

במקרים בהם המחשב מחובר ליותר ממסך אחד, לעיתים שינוי ההגדרות במחשב לא יפעל על כל המסכים המחוברים אליו. אם זה המצב, יש לכוון את בהירות המסך ע”י הכפתורים שבמסך עצמו, הן מתחת לצג והן על גבי הצג במסכי מגע.

אם מכוון הבהירות לא עובד, יש לבצע התקנה של מתאמי תצוגה דרך מנהל ההתקנים.
במחשבים בהם קיים צג נוסף, לא תמיד ניתן יהיה להכליל את השינוי המבוצע מהמחשב עצמו על כלל המסכים המחוברים אליו ולכן במקרים אלה יש לכוון את בהירות המסך ע”י כפתורי המסך עצמו.
לעיתים, בהירות המסך היא פונקציה של ניגודיות הצבעים במסך. הניגודיות משתנה בהתאם לסוג המסך, זווית הצפייה, ועוד נתונים נוספים. כמובן שגם ניגודיות היא משהו שניתן לתקן ע”י כיוון בהגדרות המסך בממסך ההגדרות.

איך להוריד ולהגביר בהירות במחשב – טיפ קטן לסיום

אם המסך במחשב שלכם בהיר מדי או כהה מדי, מדובר במחשב שולחני והוא לא מגיב לשינוי בהגדרות ניתן לחבר אליו מחשב נייד ולו על מנת להפוך אותו למסך תצוגה מיד ולנסות לשלוט במסך דרך המחשב הנייד. כאמור, כפי שציינו קודם, הטריק הזה לא תמיד עובד אבל ברוב המקרים כן. בכל מקרה מומלץ לנסות לטפל בזה ברמת המסך על מנת שלא תאלצו למצוא פתרונות יצירתיים בכל פעם שתרצו לכוון את בהירות המסך לכאן או לכאן. זכרו שבכל מקרה מומלץ להתאים לעצמכם את בהירות המסך ולא רק משיקולי נוחות אלא בעיקר משיקולים בריאותיים, על מנת שלא לאמץ את הראייה ולגרום לנזקים מיותרים בעיניים כתוצאה מכך.

טיפים נוספים שיעשו לכם את החיים קלים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אבטחה לדיסק און קי
שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע הינם שירות הכרחי לעסקים וארגונים וככל שעובר בו יותר מידע רגיש (רגיש כלומר, ביחס לארגון עצמו), כך הוא מחוייב להציב אבטחת מידע

מנעול חומת אש
חומת אש מומלצת

כל שרת אליו מחוברים מחשבים ארגוניים מחייב אבטחה כבדה וחיץ שיפריד בינו לבין הרשת ולו על מנת להגן על מחשבי החברה מאיומים חיצוניים המועברים באמצעות

קבצים שמורים
ייעוץ אבטחת מידע

איומי סייבר היו קיימים בערך מהרגע בו הומצא המחשב ולא רק שאינם במגמת דעיכה אלא להיפך, ככל שמערכות יתר מתפתחות וככל שעובר בהן יותר מידע,

שירותי IT
שירותי IT לעסקים

שירותי IT לעסקים הם למעשה כל האמצעים הטכנולוגיים המסייעים לארגונים ועסקים בארץ ובעולם, בניהול מידע לסוגיו השונים. הם כוללים מגוון רחב של שירותים טכניים הקשורים

אצבע נוגעת בענן
טכנולוגיות ענן

טכנולוגיות ענן נחשבות לאחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום המחשוב והאינטרנט בשנים האחרונות. טכנולוגיות אלה זכו לשמה משום ההקבלה לענן שכביכול נגיש בו זמנית ממספר מקומות

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?