איך להתקין מדפסת במחשב

כפתור הדפסה

בשעה טובה קניתם מדפסת חדשה. תתחדשו. ומה עם ההתקנה? יש לכם שתי אפשרויות: או להזמין טכנאי או להבין אחת ולתמיד איך עושים זאת בלי להסתבך. כעקרון, קיימות שתי שיטות לחיבור המדפסת למחשב. האחת – לחבר ביניהם באמצעות הרשת או ישירות מתוך המחשב. כל זאת כמובן, בהנחה שהן המדפסת והן המחשב תקינים.

חיבור מדפסת אלחוטית

התקנה באמצעות הרשת

התקנת מדפסת למחשב באמצעות הרשת נעשה או על ידי חיבור באמצעות כבל רשת או על ידי חיבור WIFI (אלחוטי). אפשרות כזאת קיימת כיום כמעט בכל מדפסת ובלבד שיש בה התקן המיועד לאינטרנט אלחוטי. חיבור מדפסת למחשב באמצעות האינטרנט האלחוטי חוסך למעשה חיבורי כבלים מיותרים העוברים ישירות בין המדפסת למחשב, כפי שהיה נהוג בעבר (ועדיין במקרים מסוימים) ומאפשר חיבור מספר מחשבים, ניידים ונייחים כאחד, להתחבר למדפסת אחת משותפת ללא כל מגע ישיר ו/או הטמעת כבלי חשמל מסורבלים. 

ההגדרה מתבצעת כדלקמן: 

 • לחצו על לוח הבקרה – אם מערכת ההפעלה שנמצאת על המחשב היא windows 10, ניתן להקליד בשורת החיפוש בסרגל התחתון את המילים "לוח בקרה" ומיד תצוץ האפשרות בתוצאות החיפוש.
 • מצאו את צמד המילים "התקנים ומדפסות" ולחצו עליהן. בחרו "הוסף מדפסת" פעולה זאת מאפשרת סריקה של כל המדפסות הנמצאות ברדיוס האינטרנט האלחוטי.
 • מצאו את המדפסת שברצונכם להתחבר אליה ווודאו שזהו שמה המדויק
 • לחצו על הכפתור "הבא", הקלידו את קוד ה-PIN שהתקבל עם המדפסת והגדירו למדפסת זו שם.
מדפסת על שולחן

התקנת מדפסת למחשב בצורה ישירה דרך המחשב

התקנה ישירה של מחשב למדפסת נעשית על ידי חיבור בכבל החוסך חיפוש ברשת, בעיקר כאשר אן אפשרות, מסיבה כלשהי, להיעזר באינטרנט אלחוטי בעת ההתקנה. עם חיבור המדפסת למחשב, יזהה המחשב את ההתקן החדש ואם מותקן במחשב ווינדוס 10 הוא כבר יתחבר למדפסת באופן אוטומטי.

ייתכן מצב שבו לא תתבצע התקנה אוטומטית (מערכת הפעלה ישנה יותר למשל). או אז, ישנן שתי אפשרויות: 

 1. למצוא את דיסק ההתקנה שמגיע עם המדפסת (ולרוב מגיע), להכניסו למחשב ולפעול לפי הוראות ההתקנה שתופענה על גבי המסך, עד לסיום תהליך ההתקנה.
 2. במידה ואין את דיסק ההתקנה ניתן להגדיר את המדפסת ע"י השלבם הבאים:

התקנת מדפסת למחשב דרך לוח הבקרה

 • כניסה ללוח הבקרה (חיפוש בשורת החיפוש בסרגל התחתון שעל גבי המסך, במקרה של ווינדוז 10, זוכרים?). 
 • לחצו על "התקנים ומדפסות", הוספת מדפסת , פתיחת אשף המדפסות והוספת מדפסת מקומית. 
 • התקנת המדפסת המקומית תיעשה ע"י הגדרת הנקודה בה חוברה המדפסת למחשב (port). את ההגדרה הזאת ניתן לבצע ע"י לחיצה על החץ ליד "השתמש ביציאה קיימת". 
 • לחצו על היצרן הנכון ועל סוג המדפסת המדויק, לחצו על כפתור "הבא", הגדירו שם למדפסת והחליטו אם ברצונכם להגדירה כמדפסת ברירת מחדל או לא ע"י לחיצתה על הכפתור המתאים אשר יופיע לכם על גבי המסך.
 • הגעתם למסך האחרון, לחצו על כפתור הסיום והרי לכם מדפסת מחוברת.

קחו בחשבון כי חיבור מדפסת באופן שכזה, מחייב שימוש קבוע בכבל חשמל אשר ישתלשל מהמחשב אל המדפסת ולכן מומלץ להצניעו ככל הניתן על מנת למנוע מעידות על גביו ו/או ניתוק החיבור בין שני הגורמים.

מאמרים ומדריכים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button