סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

איך לחבר מקלדת למחשב?

חיבור מקלדת

מקלדת המחשב נחשבת התקן חיצוני כמו עכבר וצג המחשב ומורכבת ממקשי אותיות, מספרים ומקשי פעולה (אנטר, רווח, קיצורי עכבר וכו') לצורך הזנת קלט למחשב. במקלדת לרוב יהיו כמאה מקשים. חיבור מקלדת למחשב היה עד לא מזמן מתבצע על ידי חיבור PS/2 במחשב. חיבור זה נראה זהה לחיבור העכבר למחשב בזמנו, עובדה שהיוותה גורם לבלבול בין שני ההתקנים ויוצר חווית משתמש לקויה למדי.

חיבור מקלדת למחשב נייח

לאחר שהבינו זאת יצרני המחשבים, הוחלט לשנות את צבעם של החיבורים, כך שחיבור המקלדת היה בצבע סגול ואילו החיבור של עכבר המחשב היה ירוק. עם השנים חיבור העכבר הוחלף לחיבור USB ואחריו גם חיבור המקלדת, דבר שהקל במידה בה מאוד הן עבור חיבור המקלדת והן עבור חווית המשתמש.

כיום, חיבור מקלדת למחשב נייח נעשה על ידי חיבורו למחשב. המחשב יזהה אותו במיידי והעכבר יסייע במקרה ויש צורך למלא אחר הוראות התקנה המופיעות על גבי המסך. בשוק קיימות מקלדות חוטיות שעדיין מתחברות באמצעות אותו חיבור PS/2 לצד מקלדות אלחוטיות המתחברות למחשב באמצעות חיבור USB.

מקלדת מחשב

איך לחבר מקלדת למחשב נייד?

מחשב נייד אמנם מגיע לרוב עם מקלדת מובנית, אך לעיתים, מסיבות שונות יעדיפו משתמשים לחבר מקלדת חיצונית לשימוש נוח יותר. במקרה זה, החיבור יהיה זהה לחיבור במחשב נייח, אם כי למען הנוחות עדיף אולי לחבר מקלדת אלחוטית ולא להסתרבל עם חוטים.

חיבור מקלדת לטאבלט: מאידך, יכול להיות סיפור קצת פחות פשוט, משום שזה מאוד תלו באיזה טאבלט מדובר (אייפד או מבוססי אנדרואיד) והאם יש בהם חיבור USB, BLUETOOTH, או קישוריות אינטרנט.
יחד עם זאת, היות וטאבלטים מגיעים בדרך כלל עם מקלדת וירטואלית מובנית, הניתנת לתפעול על גבי מסך המגע, אין כל כך הכרח לחבר מקלדת חיצונית בנוסף לכך. יתרה מזאת, מקלדת וירטואלית לעיתים מסייעת בתנועת מפרקי כף היד בעת ההקלדה. תנועה זאת עשויה לשחוק את המפרקים עם הזמן ולגרום לדלקות חוזרות בגידי המפרקים ובמפרקים עצמם.

מקלדות מיוחדות צבעוניות

חיבור מקלדות מיוחדות

עבור משתמשי מחשב רבים, השימוש במקלדת רגילה פחות אפשרי מסיבות שונות הנובעות ממגבלת תנועה, פציעה וכו'. כיום, קיימות מקלדות רבות הנותנות מענה גם עבור אוכלוסיות אלה. מקלדות בעלות פריסה ארגונומית שונה, מקלדות שבהן המקשים מסודרים באופן כזה המקל על המשתמש בהקלדה וכו' על מנת לייעל את עבודת ההקלדה ולהקל על המשתמש בה בעקבות לקותו, תהא אשר תהא.

קצת היסטוריה

סידור מקשי האותיות במקלדת נקרא QWERTY והסיבה להיווצרותו והישארותו עד היום נעוצה בהיסטוריה של המקלדת. אל תנסו לחפש הגיון כי אין. למעשה, הסיבה הפשוטה היא משום שכך היו מסודרים מקשי מכונות הכתיבה העתיקות טרם המצאת המקלדת. סידור משונה זה נהגה בידי כריסטופר לת'ם שולס, ממציא מכונת הכתיבה שנתקל בבעיה מעשית במהלך ההקלדה על מכונת הכתיבה. הוא גילה שהמבנה המכני של המכונה לא מסוגל להתמודד עם הקלדה רציפה של אותיות וכאשר היו מקלידים באופן רציף, המנופים עלים היו מורכבות האותיות היו מתנגשים זה בזה בעת ההקלדה, דבר שסירבל מאוד את מלאכת הכתיבה ולכן מבנה זה של האותיות נועד למעשה להאט את קצב הכתיבה ולהפוך אותה לפחות אינטואיטיבית ורציפה. אמנם כעת השיקול המכני הזה כבר מזמן אינו רלוונטי, אך זה מבנה המקלדת הנהוג עד היום.

מדריכים נוספים בנושאים חיבורים למחשב

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button