איך לחבר מקלדת למחשב?

חיבור מקלדת

מקלדת המחשב נחשבת התקן חיצוני כמו עכבר וצג המחשב ומורכבת ממקשי אותיות, מספרים ומקשי פעולה (אנטר, רווח, קיצורי עכבר וכו') לצורך הזנת קלט למחשב. במקלדת לרוב יהיו כמאה מקשים. חיבור מקלדת למחשב היה עד לא מזמן מתבצע על ידי חיבור PS/2 במחשב. חיבור זה נראה זהה לחיבור העכבר למחשב בזמנו, עובדה שהיוותה גורם לבלבול בין שני ההתקנים ויוצר חווית משתמש לקויה למדי.

חיבור מקלדת למחשב נייח

לאחר שהבינו זאת יצרני המחשבים, הוחלט לשנות את צבעם של החיבורים, כך שחיבור המקלדת היה בצבע סגול ואילו החיבור של עכבר המחשב היה ירוק. עם השנים חיבור העכבר הוחלף לחיבור USB ואחריו גם חיבור המקלדת, דבר שהקל במידה בה מאוד הן עבור חיבור המקלדת והן עבור חווית המשתמש.

כיום, חיבור מקלדת למחשב נייח נעשה על ידי חיבורו למחשב. המחשב יזהה אותו במיידי והעכבר יסייע במקרה ויש צורך למלא אחר הוראות התקנה המופיעות על גבי המסך. בשוק קיימות מקלדות חוטיות שעדיין מתחברות באמצעות אותו חיבור PS/2 לצד מקלדות אלחוטיות המתחברות למחשב באמצעות חיבור USB.

מקלדת מחשב

איך לחבר מקלדת למחשב נייד?

מחשב נייד אמנם מגיע לרוב עם מקלדת מובנית, אך לעיתים, מסיבות שונות יעדיפו משתמשים לחבר מקלדת חיצונית לשימוש נוח יותר. במקרה זה, החיבור יהיה זהה לחיבור במחשב נייח, אם כי למען הנוחות עדיף אולי לחבר מקלדת אלחוטית ולא להסתרבל עם חוטים.

חיבור מקלדת לטאבלט: מאידך, יכול להיות סיפור קצת פחות פשוט, משום שזה מאוד תלו באיזה טאבלט מדובר (אייפד או מבוססי אנדרואיד) והאם יש בהם חיבור USB, BLUETOOTH, או קישוריות אינטרנט.
יחד עם זאת, היות וטאבלטים מגיעים בדרך כלל עם מקלדת וירטואלית מובנית, הניתנת לתפעול על גבי מסך המגע, אין כל כך הכרח לחבר מקלדת חיצונית בנוסף לכך. יתרה מזאת, מקלדת וירטואלית לעיתים מסייעת בתנועת מפרקי כף היד בעת ההקלדה. תנועה זאת עשויה לשחוק את המפרקים עם הזמן ולגרום לדלקות חוזרות בגידי המפרקים ובמפרקים עצמם.

מקלדות מיוחדות צבעוניות

חיבור מקלדות מיוחדות

עבור משתמשי מחשב רבים, השימוש במקלדת רגילה פחות אפשרי מסיבות שונות הנובעות ממגבלת תנועה, פציעה וכו'. כיום, קיימות מקלדות רבות הנותנות מענה גם עבור אוכלוסיות אלה. מקלדות בעלות פריסה ארגונומית שונה, מקלדות שבהן המקשים מסודרים באופן כזה המקל על המשתמש בהקלדה וכו' על מנת לייעל את עבודת ההקלדה ולהקל על המשתמש בה בעקבות לקותו, תהא אשר תהא.

קצת היסטוריה

סידור מקשי האותיות במקלדת נקרא QWERTY והסיבה להיווצרותו והישארותו עד היום נעוצה בהיסטוריה של המקלדת. אל תנסו לחפש הגיון כי אין. למעשה, הסיבה הפשוטה היא משום שכך היו מסודרים מקשי מכונות הכתיבה העתיקות טרם המצאת המקלדת. סידור משונה זה נהגה בידי כריסטופר לת'ם שולס, ממציא מכונת הכתיבה שנתקל בבעיה מעשית במהלך ההקלדה על מכונת הכתיבה. הוא גילה שהמבנה המכני של המכונה לא מסוגל להתמודד עם הקלדה רציפה של אותיות וכאשר היו מקלידים באופן רציף, המנופים עלים היו מורכבות האותיות היו מתנגשים זה בזה בעת ההקלדה, דבר שסירבל מאוד את מלאכת הכתיבה ולכן מבנה זה של האותיות נועד למעשה להאט את קצב הכתיבה ולהפוך אותה לפחות אינטואיטיבית ורציפה. אמנם כעת השיקול המכני הזה כבר מזמן אינו רלוונטי, אך זה מבנה המקלדת הנהוג עד היום.

מדריכים נוספים בנושאים חיבורים למחשב

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button