איך לחבר עכבר למחשב

רובוט לוחץ על עכבר מחשב

אי שם בשנות התשעים של המאה העשרים חיבור עכבר למחשב היה משימה טרחנית למדי. כל עכברי המחשב היו מתחברים למחשב באמצעות כבל. עכברים אלחוטיים יוצרו לקראת סוף אותו עשור. לאחר התקנת אותו עכבר מחשב, היה צריך להכניס דיסקט (שהפך לדיסק עם השנים) ולהתקין את הגדרות העכבר על מנת לעבוד איתו.

עם הזמן ועם כניסת העכברים האלחוטיים לתעשיית המחשבים, ההתקנה נעשתה פשוטה יותר לתפעול ומהירה יותר. כיום, כל שנדרש הוא להתקין את קצה החוט של העכבר או התקן ה-USB המצורף אליו והעכבר כבר אמור לתפקד ללא דופי. התקנה זו תקפה גם עבור מחשבים ניידים, הגם שמגיעים הם עם משטח עכבר מובנה אם משהו משתבש והעכבר לא עובד, יש לבדוק את החיבור אליו הותקן במחשב ולהחליף את מקום החיבור בעת הצורך.

עכבר חוטי של מחשב

קצת היסטוריה

עכבר המחשב , שזכה לשמו הודות למראהו המזכיר עכבר מן החי, הומצא לראשונה בשנת 1963, במכון המחקר סטנפורד, ע"י דאגלס אנגלברט, אשר זכה בפרס טיורינג על כך 34 שנים לאחר מכן. האבטיפוס של עכבר המחשב היה מבוסס על שני גלגלים, מודל שהיה מסורבל למדי. עשור לאחר מכן החליף את הגלגלים כדור מרכזי שהיה מונע בהתחלה ע"י שני גלגלי שיניים לאור ולרוחב שניווטו את סיבובו ותנועת העכבר ובשלב מאוחר יותר ללא גלגלי השיניים – מודל זה גם התגלה כבעייתי משום שהוא חייב משטח החלקה מיוחד לעכבר וניקיון הכדור מאבק ולכלוך לעיתים תכופות. את הכדור החליף בשלב מסוים בקורא אופטי ואף קורא לייזר שהוצא לשוק ע"י חברת לוג'יטק.

תחליפים לעכבר המחשב המסורתי

אז עכשיו אחרי שהבנו איך לחבר עכבר למחשב נוכל להסביר שגם אפשר בלעדיו…אכן כן. הכיצד? הבה ונראה.

  • מחשב שולחני – מעט מסורבל ללא עכבר אך ניתן לביצוע בעזרת מקשי קיצור הפעולות, המדמות את פעולת העכבר, באמצעות מקשי החיצים ומקשי האנטר וה TAB – .
  • מחשב נייד – מעט פחות מסורבל לשימוש ללא עכבר בזכות משטח עבודה מובנה בתחתית מקשי המקלדת (או בצדה), המדמה את פעולתו של העכבר. השימוש בו פותר את השימוש במקשי הקיצור אך עדיין מחייב שימוש במקשי האנטר וה TAB – .
  • מסכי מגע – הן עבור מחשבים נייחים, הן עבור מחשבים ניידים והן עבור טאבלטים – מסכי המגע פוטרים במעט את השימוש בעכבר ומייעלים את העבודה בלעדיו.
עכבר אלחוטי, חיבור עכבר למחשב

סוגי עכברים למחשב

  • עכבר אופטי או לייזר – עכברי מחשב אופטיים הם הסוג הנפוץ יותר והפרקטי ביותר לשימושים השוטפים הרגילים כאשר המנגנון המניע אותו מבוסס על נורת לד. עכבר הלייזר יותר מדויק, עובד על רזולוציות גבוהות יותר ובדרך כלל מתאים לשימוש מקצועי יותר כמו עבודות גרפיקה או גיימינג.
  • עכבר טראק-בול – המבוסס על כדור עליון בלבד. כלומר, במקום להזיז את העכבר עצמו כל התזוזה נעשית על גבי כדור הממוקם בראש העכבר. השימוש בו קצת מוזר בהתחלה עבור מי שאינו מורגל לכך, אך יחד עם זאת צורת עכבר הטראק – בול והעבודה עמו נחשבת ארגונומית ביותר ומשפיעה באופן מועט על מפרקי היד, ביחס לעכברים האחרים ולכן גם יקרים יותר מבין המבחר המוצע למכירה בקרב משתמשי המחשבים.

מדריכים ושירותים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button