איך לחבר עכבר למחשב

רובוט לוחץ על עכבר מחשב

אי שם בשנות התשעים של המאה העשרים חיבור עכבר למחשב היה משימה טרחנית למדי. כל עכברי המחשב היו מתחברים למחשב באמצעות כבל. עכברים אלחוטיים יוצרו לקראת סוף אותו עשור. לאחר התקנת אותו עכבר מחשב, היה צריך להכניס דיסקט (שהפך לדיסק עם השנים) ולהתקין את הגדרות העכבר על מנת לעבוד איתו.

עם הזמן ועם כניסת העכברים האלחוטיים לתעשיית המחשבים, ההתקנה נעשתה פשוטה יותר לתפעול ומהירה יותר. כיום, כל שנדרש הוא להתקין את קצה החוט של העכבר או התקן ה-USB המצורף אליו והעכבר כבר אמור לתפקד ללא דופי. התקנה זו תקפה גם עבור מחשבים ניידים, הגם שמגיעים הם עם משטח עכבר מובנה אם משהו משתבש והעכבר לא עובד, יש לבדוק את החיבור אליו הותקן במחשב ולהחליף את מקום החיבור בעת הצורך.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
עכבר חוטי של מחשב

קצת היסטוריה

עכבר המחשב , שזכה לשמו הודות למראהו המזכיר עכבר מן החי, הומצא לראשונה בשנת 1963, במכון המחקר סטנפורד, ע”י דאגלס אנגלברט, אשר זכה בפרס טיורינג על כך 34 שנים לאחר מכן. האבטיפוס של עכבר המחשב היה מבוסס על שני גלגלים, מודל שהיה מסורבל למדי. עשור לאחר מכן החליף את הגלגלים כדור מרכזי שהיה מונע בהתחלה ע”י שני גלגלי שיניים לאור ולרוחב שניווטו את סיבובו ותנועת העכבר ובשלב מאוחר יותר ללא גלגלי השיניים – מודל זה גם התגלה כבעייתי משום שהוא חייב משטח החלקה מיוחד לעכבר וניקיון הכדור מאבק ולכלוך לעיתים תכופות. את הכדור החליף בשלב מסוים בקורא אופטי ואף קורא לייזר שהוצא לשוק ע”י חברת לוג’יטק.

תחליפים לעכבר המחשב המסורתי

אז עכשיו אחרי שהבנו איך לחבר עכבר למחשב נוכל להסביר שגם אפשר בלעדיו…אכן כן. הכיצד? הבה ונראה.

  • מחשב שולחני – מעט מסורבל ללא עכבר אך ניתן לביצוע בעזרת מקשי קיצור הפעולות, המדמות את פעולת העכבר, באמצעות מקשי החיצים ומקשי האנטר וה TAB – .
  • מחשב נייד – מעט פחות מסורבל לשימוש ללא עכבר בזכות משטח עבודה מובנה בתחתית מקשי המקלדת (או בצדה), המדמה את פעולתו של העכבר. השימוש בו פותר את השימוש במקשי הקיצור אך עדיין מחייב שימוש במקשי האנטר וה TAB – .
  • מסכי מגע – הן עבור מחשבים נייחים, הן עבור מחשבים ניידים והן עבור טאבלטים – מסכי המגע פוטרים במעט את השימוש בעכבר ומייעלים את העבודה בלעדיו.
זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
עכבר אלחוטי, חיבור עכבר למחשב

סוגי עכברים למחשב

  • עכבר אופטי או לייזר – עכברי מחשב אופטיים הם הסוג הנפוץ יותר והפרקטי ביותר לשימושים השוטפים הרגילים כאשר המנגנון המניע אותו מבוסס על נורת לד. עכבר הלייזר יותר מדויק, עובד על רזולוציות גבוהות יותר ובדרך כלל מתאים לשימוש מקצועי יותר כמו עבודות גרפיקה או גיימינג.
  • עכבר טראק-בול – המבוסס על כדור עליון בלבד. כלומר, במקום להזיז את העכבר עצמו כל התזוזה נעשית על גבי כדור הממוקם בראש העכבר. השימוש בו קצת מוזר בהתחלה עבור מי שאינו מורגל לכך, אך יחד עם זאת צורת עכבר הטראק – בול והעבודה עמו נחשבת ארגונומית ביותר ומשפיעה באופן מועט על מפרקי היד, ביחס לעכברים האחרים ולכן גם יקרים יותר מבין המבחר המוצע למכירה בקרב משתמשי המחשבים.

מדריכים ושירותים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי it
שירותי it לעסקים קטנים

עסקים קטנים מטבעם מתאפיינים במספר יחסים מצומצם של תחנות מחשוב. על כן, ברוב המקרים יעדיפו בעלי העסקים הקטנים להיעזר במיקור חוץ מאשר להעסיק אדם Help

אנטי ספאם
אנטי ספאם

כל בעל עסק זקוק להגנה הרמטית על המידע הרגיש והחסוי מפני נוזקות, וירוסים או ריגול. פתרונות האנטי ספאם של Start-It שירותי מחשוב מתקדמים, מבטיחים הגנה

אחסון בענן
אחסון בענן

מי שאינו משתמש בקבצים רבים, יכול מן הסתם לסמוך על נפח האחסון שמציעות ספקיות כמו גוגל דרייב או דרופבוקס. אולם, בעלי עסקים וארגונים רבים, הנעזרים

טכנאי
טכנאי רשתות

בעולם ממוחשב, רשתות תקשורת המחשבים משמשות כתשתית הכרחית לפעילותו של כל עסק, ללא קשר לגודלו. העדרה של תשתית תקינה הפועלת ללא הפרעות, עלולה לפגוע משמעותית

מחשוב ענן לעסקים
מחשוב ענן לעסקים

כיום, ניתן להניח, כמעט כולם נחשפו למינוח “מיחשוב ענן”. כלומר, במקום לנהל בבית העסק או בבית רשת מחשבים מקומית, הנתונה לשלל איומים – פשוט להשתמש

Call Now Button
Translate »