איך מתקינים בלוטוס במחשב

אייקון בלוטוס

חיבור בלוטוס נועד לחבר התקנים חיצוניים למחשב שלא באמצעות כבלים וחוטים ומאוד מקל במצבים מסוימים בהם ההתקנים רחוקים פיזית, או לא ניתן להעביר מידע בין התקנים ללא חיבור ביניהם. חיבורי בלוטוס פופולריים בעיקר בהתקני שמע ומדיה ולרוב קיים במחשבים ככל שהם חדשים יותר. חיבור הבלוטוס נועד לפחות בחלקו להחליף את חיבור האינפרא אדום שהיה קיים במחשבים ניידים (בנייחים כמעט ולא).

כיצד יודעים אם קיים התקן בלוטוס על גבי המחשב?

בעלי מערכת ההפעלה ווינדוס 10 יכולים לבדוק בקלות אם קיים במחשב התקן בלוטוס ע”י הקלדה בשורת החיפוש Bluetooth ולחיצה על החיפוש. אם קיים חיבור שכזה הוא יזוהה במיידי.
אם מערכת הפעלה שונה, ניתן לזהות קיומו או קיומו של חיבור בלוטוס ע”י בדיקה בלוח הבקרה ובהתקנים המופיעים במנהל ההתקנים.
במחשב נייד לעיתים קיים סימון בסרגל הכלים התחתון שבשולחן העבודה ולחיצה עליו תוכל להפעילו.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
בלוטוס במחשב

הפעלת בלוטוס במחשב

אם קיים בלוטוס במחשב קיימות מספר אפשרויות להפעיל אותו על מנת להתחיל להעביר מידע בין ההתקנים (גם אם מדובר בהתקן שמע, המידע הוא המוזיקה שעוברת ביניהם ומושמעת בהתקן החיצוני.
אם מופיע אייקון של בלוטוס בסרגל הכלים שבתחתית המסך, ניתן להקליק עליו או ללחוץ על קליק ימני והפעלה.
אם מוצאים את חיבור הבלוטוס באמצעות מנהל ההתקנים יש ללחוץ עליו ולהפעילו ע”י לחיצה על מצב מופעל.
במערכת ווינדוס 10 ניתן ללחוץ על ריבוע הנראה כמו בועת מילים בצדו השמאלי התחתון של סרגל הכלים בתחתית המסך ולחיצה על “התחבר”.
כמובן, שיש להפעיל את חיבור הבלוטוס של ההתקן החיצוני ולהקליד למחשב את מספר ה-PIN אם התבקשתם לעשות כן. לכל התקן מצורף מספר ה-PIN שלו בתוך האריזה.

הפעלת בלוטוס במקרה ולא קיים במחשב

כאמור, לא בכל מחשב קיים התקן בלוטוס ולכן לא לכל מחשב ניתן לחבר התקן באמצעות חיבור שכזה. אלא אם כן, רוכשים חיבור בלוטוס קטן (דונגל) במחיר מצחיק למדי של כמה עשרות שקלים במקרה הגרוע וחיבורו למחשב באמצעות USB. ברגע שהמחשב מזהה את חיבור הדונגל למחשב, תתווסף אשרות ההתחברות ע”י בלוטוס למרכז ההתקנים וניתן יהיה להפעילו כאילו היה חלק בלתי נפרד מהמחשב.
על מנת להוסיף את ההתקן שאליו ברצונכם להתחבר, לחצו על הוספת התקן והדליקו את חיבור הבלוטוס בהתקן עצמו. המחשב יזהה את ההתקן ועליכם יהיה ללחוץ על התחברות. לעיתים לא יהיה צורך בהוספת ההתקן החיצוני לרשימה, אלא פשוט להדליק את שני חיבורי הבלוטוס הן במחשב והן בהתקן עצמו והמחשב מיד יזהה אותו כהתקן הנמצא בקרבת מקום.

כך תוכלו להתחבר לאוזניות אלחוטיות, רמקולים חיצוניים והתקני מדיה שונים שישדרגו לכם את חווית השמע דרך המחשב פי עשרות מונים.
חשוב לציין, למרות שזה נשמע מובן מאליו, שעל ההתקן ועל המחשב אליו הוא אמור להתחבר להימצא באותו חלל או לפחות בטווח קליטה ביניהם, אחרת המחשב לא יזהה את ההתקן וכלל לא יתבצע חיבור ביניהם למרות הפעלת הבלוטוס בשניהם.
ישנם התקנים חיצוניים שאינם התקני מדיה, כגון מוניטור אינטרנטי לבדיקת קצב לב דרך מכשיר הנמצא על גופו של החולה, מסופון נייד וכו’.

חיבורים נוספים למחשב

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אבטחה לדיסק און קי
שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע הינם שירות הכרחי לעסקים וארגונים וככל שעובר בו יותר מידע רגיש (רגיש כלומר, ביחס לארגון עצמו), כך הוא מחוייב להציב אבטחת מידע

מנעול חומת אש
חומת אש מומלצת

כל שרת אליו מחוברים מחשבים ארגוניים מחייב אבטחה כבדה וחיץ שיפריד בינו לבין הרשת ולו על מנת להגן על מחשבי החברה מאיומים חיצוניים המועברים באמצעות

קבצים שמורים
ייעוץ אבטחת מידע

איומי סייבר היו קיימים בערך מהרגע בו הומצא המחשב ולא רק שאינם במגמת דעיכה אלא להיפך, ככל שמערכות יתר מתפתחות וככל שעובר בהן יותר מידע,

שירותי IT
שירותי IT לעסקים

שירותי IT לעסקים הם למעשה כל האמצעים הטכנולוגיים המסייעים לארגונים ועסקים בארץ ובעולם, בניהול מידע לסוגיו השונים. הם כוללים מגוון רחב של שירותים טכניים הקשורים

אצבע נוגעת בענן
טכנולוגיות ענן

טכנולוגיות ענן נחשבות לאחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום המחשוב והאינטרנט בשנים האחרונות. טכנולוגיות אלה זכו לשמה משום ההקבלה לענן שכביכול נגיש בו זמנית ממספר מקומות

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?