סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

המדריך המלא לרכישת מחשב נייד

מחשב נייד

ההיסטוריה של המחשבים ניידים: קשה טיפה לקבוע מה היה המחשב הנייד הראשון, המחשבים הניידים הראשונים לא נראו בגודל ספר ומתקפלים כמו שאנו רגילים היום, עם זאת , הם היו גם ניידים והובילו לפיתוח מחשבים ניידים קטנים יותר. המחשב הנייד הראשון, תוכנן ב-1979, ושימש את נאס”א בתוכנית לווין בתחילת שנות ה- 80.

לפני שבוחרים מחשב נייד

מערכות מחשב ניידות גדלו בפופולאריות בעקבות הגדלת הביצועים במחשבים ניידים והניידות שלהם.
מערכות רבות אפילו עכשיו משווקות לציבור הרחב כמו תחליפים למערכות שולחן העבודה אבל רק מעטים מהמחשבים הניידים יכולים לבצע באותה רמה כמו מערכת שולחנית, במיוחד כשמדובר בגרפיקה.
מדריך זה יעזור לך להסתכל ולקבל החלטה לפני רכישת המחשב הנייד הבא שלך.

גודל ומשקל

ברור שהגודל והמשקל של המחשב הנייד מאוד חשוב שלנו בהחלטה ברכישת מחשב נייד.
ישנם התקנים ניידים קטנים במיוחד בעלי משקל קל ובגדלים קטנים אבל פריטים כגון כוננים לא ניתן להתקין.
מערכות שולחניות הם כבדות ומגושמות והופכים אותם לקשים לסחיבה.
כאשר רוכשים מחשב נייד, מומלץ להרים את המחשב הנייד ולוודא שהמשקל לא כבד מדי.
לא לשכוח גם לבדוק את המשקל של אביזרים הנלווים, כגון מתאם AC כאשר שוקלים לרכוש מחשב נייד קטן וקל.

המעבדים (CPU)

בעבר מחשבים ניידים היו איטיים יותר ממחשבים שולחניים. כיום, מעבדים בעלי ליבה כפולה מאוד נפוצים ועוזרים כאשר אנחנו מבצעים מספר משימות. סוג המעבדים משתנה בהתאם לגודל ומטרה שאנו מעוניינים להשיג. ישנה השפעה ניכרת על ביצועי הסוללה ולכן ההחלטה יכולה להיות יותר קשה. ניתן להתייעץ עם מומחה לגבי איזה מעבד יתאים לנו.

הזיכרון (RAM)

מחשבים ניידים בדר”כ יותר מוגבלים בכמות הזיכרון בהשוואה למחשבים שולחניים. כאשר מסתכלים על מחשב אנו נרצה לוודאות שהזיכרון המקסימאלי של המחשב זהה לכמות הזיכרון שמותקן על המחשב.
חשוב גם לבדוק אם הוספת זיכרון נוסף למחשב ניתן לבצע באופן עצמאי או שיש צורך בטכנאי.

המסך והמעבד הגראפי

המעבד הגראפי של המחשבים הניידים כולל את המסך ומעבד הגראפי. המסך מוגדר עפ”י גודל המסך והרזולוציה. ככל שהמסך גדול יותר, כך הרזולוציה תגדל, אבל זה ישפיע על הניידות של המחשב. כיום, מסכים רחבים מוגדרים כסטנדרט. המעבד הגראפי יקבע את הביצועים של המחשב כאשר נצפה בתלת ממד או במאיץ HD.

הכוננים – כמה שטח אחסון נצטרך?

כוננים אופטיים חשובים כאשר אנו שוקלים לרכוש מחשב נייד. צורב DVD עם שכבה כפולה (Dual Layer) ותיוג ישיר (Direct labeling) הופכים לסטנדרט. בלו-ריי (Blu-ray) קיימים כאשר אנו רוצים לצפות בוידיאו באיכות גובהה, אבל זה עדיין לא מספיק נפוץ.

תקשורת

היכולת להתחבר לרשת מחשבים/אינטרנט קיימת כיום בכל המחשבים.
עם בוא הרשת האלחוטית, חשוב לבדוק שקיים מודם אלחוטי, שקיים כיום ברוב המחשבים הניידים.
חשוב שפרוטוקול התקשרות יהיה 802.11b/g או 802.11n.

אורך חיי הסוללה

כמה טוב מחשב נייד אם ניתן יהיה לקבל 30 דקות מחשב בטעינה אחת? זה למצוא בהגדרות יצרן את אורך חיי הסוללה. מומלץ לחפש מחשב נייד עם אורך חיי סוללה של שעתיים לפחות.

אחריות

מחשבים ניידים נוטים להתקלקל יותר בגלל שהם ניידים. כאשר רוכשים מחשב נייד, נדאג לקבל לפחות 1 שנה אחריות מהיצרן. אם אנו מתכוננים לעבוד הרבה זמן על המחשב הנייד, אחריות ל-3 שנים תהיה החלטה יותר נכונה אבל תעלה יותר. תוכניות הרחבה של צד שלישי אינן מומלצות, אלא אם כן השירות מתבצע דרך היצרן.

בחירת מחשב נייד

רכישת מחשב נייד אל מול מחשב שולחני

כאשר מגיע הזמן לרכוש מחשב חדש, אתה מוצא את עצמך לפי החלטה האם לרכוש מחשב שולחני או לרכוש מחשב נייד. ישנם יתרונות רבים לשני המקרים, לכן ההחלטה הסופית צריכה להיות מבוססת לפי הצרכים שאנו מעוניינים להשיג מהמחשב החדש.

המחיר

באופן כללי, מחשב נייד יעלה יותר בהשוואה למחשב שולחני. רכיבים קטנים יקרים יותר ואנו נראה זאת במחיר. הם החלטנו שהמחשב ישמש אותנו ליישומים משרדים (כגון וורד ואקסל) וגלישה באינטרנט, מחשב נייד יהיה הבחירה הנכונה. אבל פעולות כגון משחקי מחשב ועריכת וידאו ידרשו זיכרון נוסף, שטח אחסון גדול יותר, וכרטיס מסך וקול חזקים יותר. כל אחד מהשדרוגים שנחליט לבצע יגדירו את העלות ומשקל המחשב.

ניידות

ברור שמחשבים ניידים יותר ניידים ממחשבים שולחנים, אז השאלה היותר חשובה היא האם יש לנו צורך בניידות. אם עוד החלטנו איפה נשים את המחשב או באיזה חדר המחשב יהיה, מחשב נייד יהיה הבחירה הנכונה. אם אנו לא מתכננים להזיז את המחשב כדאי יהיה יותר לרכוש מחשב שולחני.

שדרוג / תיקון

למרות שישנם חלקים שאפשר לשדרג/להחליף, זה עדיין לא קל להחליף כמו מחשב שולחני. כעת שמחירי המחשבים השולחנים יורדים, יכול להיות לרכישת מחשב חדש תהיה יותר יקרה מאשר לשמור על המחשב הישן. אם המסך של המחשב הנייד נשבר או שמישהו שפך מיץ על המקלדת, זה הרבה יותר רציני מאשר תקלה זהה במחשב שולחני. אם יש לך ילדים קטנים, מומלץ לשקול שוב.

הנדסת אנוש

הנדסת אנוד מתייחסת לתכנון של סביבת העבודה כך שיתאפשר לעבוד בנוחות ובבטיחות. במקרה זה, ישנם מאפיינים רבים שצריכים לקחת בחשבון \על מנת לא לאמץ את הגוף יתר על המידה (כגון: העיניים, הצוואר, הגב, הידיים, …). למרות שניתן לקבוע עבודה נכונה עם מחשב נייד, רבים נוטים לא לעשות כך.

מרחב עבודה

מחשבים שולחניים נהפכים להיות קטנים יותר, בזמן שהמחשבים הניידים גדלים. עדיין, מחשב נייד ידרוש שטח עבודה מצומצם יותר.

עבודה עם מחשב נייד

מה זה נטבוק?

מחשבים ניידים מסוג נטבוק הם הדבר הכי חם שיש בעולם המחשבים כיום. גודלם הקטן ומחירם הנמוך הופך אותם להצעה מפתה עבור אנשים שמחפשים מחשב נייד זול שניתן לקחת אתו לכל מקום. מחשבי הנטבוק נותנים מענה לקבוצה חדשה של אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם מחשב נייד. האם מחשבי נטבוק עדיפים יותר ממחשבים ניידים?

מהירות זה לא הכול

רוב מחשבי הנטבוק לא נחשבים למהירים. מחשבי הנטבוק לא תוכננו להיות מהירים, אלא יותר להיות חסכוניים באנרגיה. יש להם מספיק משאבים על מנת לבצע פעולות מחשב בסיסיות כגון: גלישה באינטרנט, עבודה עם דואר אלקטרוני, עבודה עם תוכנות מחשב משרדיות (תוכנות אופיס, גיליונות עבודה) ועריכת תמונות בסיסית. ולכן נהוג לכנותם בשמות כגון מחשבי אינטרנט או מערכות מחשב ניידות. בכנות, אין צורך במחשבים חזקים בכדי לבצע משימות כאלה. ברוב מחשבי הנטבוק יש מעבד מסוג אינטל Atom, ובחלקם הקטן יש מעבד מסוג VIA.

איפה הכוננים האופטיים

מכיוון שבמחשבי נטבוק משימות המחשב מוגבלות ומחיר המחשב הוא פרט חשוב. המפרט הטכני של מחשבי הנטבוק קטן יותר ממפרט של מחשב נייד. רכיבים כגון כונני CD/DVD לא הכרחיים ורק מוסיפים למחיר. ע”י ויתור של מאפיינים הללו, ניתן להקטין במשקל ובצריכת החשמל. כתוצאה מכך, רוב האנשים לא יוכלו להשתמש במחשבי נטבוק כמערכת מחשב שלמה ללא רכישה נוספת של ציוד היקפי כגון כוננים חיצונים.

תצוגה וגודל

מסכי LCD כנראה הם ההוצאה היקרה ביותר בייצור מחשבים ניידים. על מנת להוזיל בעלויות, יצרניות המחשבים הניידים פיתחו מסכים קטנים יותר. במחשבי הנטבוק הראשונים היו מסכים בגודל 7אינץ. מאז, המסכים גדלו אט אט לגודל סטנדרטי של 10 אינץ’. ואילו כיום, מחשבי נטבוק חדשים מגיעים עם מסכים בגודל 11 או 12 אינץ. הרבה מיצרניות מחשבי נטבוק אינן נוטות להגדיל את המסכים בכדי לא לפגוע במכירות של שוק המחשבים הניידים. בנוסף, מחשבי נטבוק מאוד צרים וקטנים, והמקלדת קטנה. המקשים הקטנים יכולים להוות בעיה לאנשים עם ידיים גדולות או להוות בעיה בשימוש לפרק זמן ארוך.

תוכנות מחשב

תוכנות מחשב זה בעיה נוספת העלולה לצוץ. מערכת ההפעלה ויסטה צורכת יותר מדי משאבים. מיקרוסופט פיתחה מערכת הפעלה ווינדוס XP עבור מחשבי נטבוק. ולווינודס 7 יש גם כן גרסה קלה עבור מחשבי נטבוק. במיוחד עבור משתמשי הנטבוק, מיקרוסופט קבעה מגבלות חומרה על מנת שיהיה ניתן לרכוש מערכת הפעלה יותר זולה. כמובן, יצרני המחשב תמיד תהיה להם את האופציה למכור מחשבים מעבר למגבלות החומרה של מערכת הפעלה המותאמת למחשבי נטבוק מבית מיקרוסופט. בכדי שזה יקרה, יהיה צורך למכור מערכת הפעלה מלאה אשר תגדיל את עלות המחשב או להתקין מערכת הפעלה אחרת כמו לינקוס.

עלויות

השינוי העיקרי בין מחשבי הנטבוק למחשבים הניידים היה המחיר. זה נכון לדגמים מסוימים, אבל במספר רב של מחשבי נטבוק יש מפרט טכני עשיר יותר או התקנים שגורמים לעלות גבוהה יותר. במקור, העלות של מחשבי הנטבוק הייתה עד 2,000 ש”ח. אבל לבסוף מחירם השתנה לבין 2,000 ש”ח ל- 3,000 ש”ח. חלק מהדגמים החדשים עולים אפילו יותר מ- 3,000 ש”ח בעקבות הוספת התקנים נוספים. דבר זה גורם לתחרות ישירה במחירים אטרקטיביים אל מול עלויות של מחשבים ניידים רגילים.

לסיכום: מחשבי נטבוק מציעים פתרון נפלא בעולם המחשבים. הבעיה היא שהם לא מגיעים עם כל ההתקנים שקיימים במחשבים ניידים. מחשבי נטבוק הופכים לתוספת כדאית למחשב שולחני עבור אלו שלא רוצים לקנות מחשב נייד רגיל וגם מרגישים שהם מטיילים רבות רחוק מהבית או המשרד. זה פתרון מעולה לגלישה באינטרנט וגישה לדואר אלקטרוני.

מחשב נייד

תחנות עגינה במחשבים ניידים

לא כל אנשי המקצוע הניידים צריכים מערכות מחשב נייחות במשרד הביתי שלהם, אפילו הם לא צריכים משרד ביתי מרוהט. שימוש בתחנת עגינה למחשב נייד מגדילה את היציבות של המחשב הנייד בזמן העבודה, בזמן שאתה מקבל אפשרויות איפה אתה רוצה לעבוד. חלקם מתחנות העגינה למחשב הנייד הינן ניידות מספיקות לקחת לכל מקום בבית או לחדרים אחרים המאפשרים זאת. כולם ניידים כך שעדיין יש את החופש להיות איפה שנוח ואפשר לעבוד.

מאפיינים:

תחנות העגינה למחשב הנייד באות עם גלגלים אשר בעזרתן ניתן לנעול את מיקומן בזמן העבודה. ניתן להשתמש בהן בזמן עמידה או ישיבה. החלק העליון של תחנת העגינה למחשב הנייד מעוצב ארגונומי וניתן לכוונו לנוחות טובה יותר.
ניתן לשימוש בבית כאשר אין צורך בשטח מלא של תחנת העבודה וניתן להשתמש בחדרי ישיבות עבור מצגות.
בחלק מהמקרים, על שטח תחנת העגינה ניתן להניח אפילו התקנים נוספים כגון מדפסות.
משטח חזק לעבודה אם אתה לחוץ בשטח.
ניתן להיפוך עבור אנשים העובדים עם יד ימין או עם יד שמאל.
ניתן לקבוע את הגובה של תחנת העגינה של המחשב הנייד.
משמש כעמדת עבודה יציבה, ניתן להרחבה אם אתה מעוניין להשתמש גם במחשב נייח.

קראו גם את המאמרים הבאים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
פתרונות אחסון ענן

זוכרים את הימים שחברות רבות נאלצו לאחסן את המידע שלהן בשרתים מקומיים מסורבלים, לגבות אותו כל שבוע ולהיות עם היד על הדופק כדי שלא לאבד

HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

Translate »
Call Now Button