חיבור רמקול/מקליט למחשב

חיבור רמקול/מקליט למחשב

מחשבים נייחים וניידים המיוצרים בשנים האחרונות מיוצרים ברובם עם רמקולים מובנים וכן מיקרופון מובנה, לרבות במחשבים ניידים. ועדיין, לעיתים רבות מבקשים אנשים רבים לחבר התקנים נוספים כגון רמקולים חיצוניים להעמקת הצליל ו/או מקליט חיצוני.

הסיבות לביצוע חיבור רמקול/מקליט למחשב הן כמה:

  • סיבות מקצועיות: קריינים הנדרשים לבצע עבודה מקצועית ורהוטה ללא רעשי רקע ובאופן חד וברור.
  • מוזיקאים המעוניינים להשתמש במחשב לצורך הקלטות מקצועיות ועוד.
  • גיימרים המעוניינים להפיק מהמשחק את החוויה הטובה ביותר ולהשתתף באופן מלא במשחקים הדורשים סאונד, שיחות והקלטת קול.
  • יוצרי תוכן: בלוגרים, וולוגרים, יוטיוברים, יוצרי פודקאסטים ועוד, חייבים ציוד מקצועי חד על מנת להפיק את התוצר הטוב ביותר מבחינת שמע, מעבר לויזואליות.

חיבור באמצעות כבל

ישנם סוגים שונים של מיקרופונים מקליטים המתחברים באמצעות מחבר ייחודי למחשב. היתרון של כולם הוא רמת הביצוע הגבוהה והמהוקצעת שהם מציעים, איכות הצליל וההקלטה וההתאמה לכל הקלטה מקצועית שהיא. החיסרון הוא בעיקר כלכלי, משום שמיקרופון מקליט, המתחבר ישירות למחשב בדרך כלל מתווסף לציוד היקפי נוסף יקר, החל מהחיבורים עצמם, דרך המיקרופון , מעבדים, כרטיס קול מקצועי, מגבר, ממיר ועוד. כלל הציוד הזה עשוי להגיע לאלפי שקלים.

חיבור USB

מיקרופון מקליט ו/או רמקולים למחשב בחיבור USB נחשבים לזולים יותר, אך לא בהכרח פחות טובים. גם אם אינם מקצועיים יתר על המידה כמו הציוד החוטי, עדיין קיימם סוגים של מיקרופונים מקליטים ורמקולים המתחברים בחיבור USB ונותנים מענה מקצועי מושלם. היתרון בציוד שכזה הוא העלות היחסית זולה יותר, משום שכיום קיימים מיקרופונים USB המרכיבים בתוכם גם את המעבד, הממיר, המגבר עוד. השילוב הזה של כל הציוד במיקרופון אחד נעשה מתוך שיקול שלא תמיד יש צורך ביותר מזה על מנת להפיק צליל מושלם ועבודה מקצועית, ללא רכישת ציוד כבד נוסף ואולי לעיתים מיותר.

הקלטה ברמקול

חיבור בלוטות'

במערכת ההפעלה ווינדוז 10 ניתן להגדיר חיבור בלוטות' לכל התקן חיצוני כמעט. כבר, מקלדת, מצלמה, רמקול, מיקרופון מקליט וכו'. ברוב המחשבים הניידים אפשרות הבלוטות' מובנית, אך בחלק מן המחשבים הנייחים, לרבות הישנים יותר, יש צורך בהתקן USB לבלוטות'.

על מנת לבצע חיבור רמקול/מקליט למחשב באמצעות וויזדוז 10 יש להפעיל את חיבור הבלוטות' בהתקן עצמו, ללחוץ על כפתור ה"התחל" בצדו התחתון של המחשב, הפעלת ההגדרות, מכשירים, מכשירים אחרים, הפעל את Bluetooth.

או לחילופין, להקליד את המילים "מרכז הפעולות" ומשם לבחור Bluetooth.

בחירת הרמקול או המקליט למחשב

בחירת הציוד תיעשה על פי מספר פרמטרים כגון:

  • מטרת השימוש: האם למטרה מקצועית, האם למטרת בידור, משחק וכו'. מטרת השימוש חשובה מפני שככל שנדרשת פה יותר מקצועיות, כך יש צורך בציוד יותר כבד ורציני.
  • מחיר: בהמשך למטרת השימוש, ציוד שמע והקלטה למחשב מגיע בטווח רחב של מחירים ולכן ככל שמטרת השימוש היא מקצועת יותר, כך הציוד יקר יותר.
  • שמות מותג: הכוונה כמובן להמלצה על מותג מקצועי יותר או פחות, על ציוד חזק יותר או פחות ובכלל מותג ידוע או מותג פחות ידוע וזאת בשילוב שני הפרמטרים שציינו קודם: מטרת השימוש ומחירו של הציוד במלואו לצורך העניין.

מאמרים נוספים ומדריכים מעניינים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

מאמרים נוספים באותו הנושא
המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button