איך מגבירים קול במחשב

רמקול ומחשב נייח

שאלה פשוטה ועל פניו נדמה כי התשובה עליה היא הכי טריוויאלית בעולם – פשוט לסובב את כפתור הרמקול, או ללחוץ על כפתור הפלוס לצד הרמקול במחשב הנייד. העניין הוא שלא תמיד עוצמת המקסימום שניתן להפיק ע”י פעולות אלה היא אכן עוצמת המקסימום שהמחשב מסוגל להפיק. למה זה קריטי? זה לא, אבל לעתים העוצמה המוגבלת הזאת פוגמת בחוויית ההאזנה באמצעות המחשב בכל הנוגע לקובצי שמע, סרטונים ומשחקים. אז איך בכל זאת ניתן למקסם את הצליל גם אם אין לכם ציוד גיימרים מקצועי ו/או ציוד אולפן היקפי? קראו והחכימו.

רמקולים של מחשב

מתחילים הכי חזק ואז מגבירים

אם הגברתם את הווליום עד הסוף והצליל עדיין נשמע עמום למדי ויש לכם מערכת ווינדוס (ולרובנו יש) עמדו עם העכבר על סימן הרמקול והקליקו על הקליק הימני של העכבר. בתפריט שייפתח לחצו על האפשרות של “פתח מערבל עוצמה” ועל התקן השמע (רמקולים לרוב). במסך שייפתח לכם, בחרו את הלשונית האמצעית – Enhancement. כעת לחצו על האפשרות האחרונה מבין הארבע המופיעות על המסך – Loudness Equalization (קיזוז עוצמה בתרגום חופשי לעברית) ואשרו את בחירתכם על ידי לחיצה על האישור.

לאחר שהגדרתם זאת, הפעילו מחדש את התוכנה שברצונכם להאזין דרכה או טענו מחדש את דף האינטרנט שבו ברצונכם להאזין לקובץ ובדקו כי הן בתוכנה והן בדף האינטרנט עוצמת הקול מקסימלית.
אם עדיין איכות השמע לא לרוחכם, תוכלו תמיד להוסיף רמקולם חיצוניים ו/או מערכת שמע מקצועית למחשב באם השימוש בו הוא למטרה מקצועית יותר ולא רק להאזנה ליוטיוב. מוזיקאים לדוגמא, אשר מעוניינים לבצע הקלטה ולשמוע את איכותה במהלך התהליך ובסופו, קריינים מקצועיים המחוייבים באיכות קול וחדות שמע מקסימלית, תקליטנים המשתמשים בשמע במחשב על מנת להשמיע מוזיקה באיכות טובה ובעוצמה שמתאימה לחללים גדולים יחסית, מקליטי תכנים ועוד עוסקים במקצועות המחייבים צליל יותר גבוה, חד ועמוק מאשר אותם רמקולים מובנים במחשב. במקרים אלה נדרש ציוד כבד יותר ויקר יותר.

חומרה

לצד הרצון הטוב להגביר את עוצמת השמע יש להתחשב גם בחומרה עצמה ולא לקחת את העניין כמובן מאליו. כלומר, אם הרמקולים ישנים ו/או לא תקינים, המחשב עצמו ישן, החיבור רופף, כרטיס הקול באיכות נמוכה או לא תקינה ועוד שלל תקלות שעשויות להשפיע על איכות השמע מבחינת חומרה, כל פעולה שתנקטו, גם אם תגביר את עוצמת הקול עדיין לא תמקסם את חוויית השמע משום מגבלות החומרה ולכן, אם עניין השמע כל כך משמעותי עבורכם, בין אם באופן מקצועי ובין אם סתם למען הכיף, מומלץ להשקיע בחומרה שתתאים לצרכיכם ואם חלקה מתיישנת, להחליפה בכזאת המאפשרת חוויית שמע טובה ככל הרצוי ומעולה עד כדי מושלמת אם יש בכך צורך ממשי.

לא תמיד יש צורך להשקיע ביקר ביותר ו/או בטוב ביותר על מנת ליהנות מחוויית שמע מעול באמצעות המחשב, אך כן צריך חומרה המאפשרת חווייה טובה, גם אם לעיתים הדבר אומר החלפת מחשב קיים כי בעידן היוטיוב וקובצי המוזיקה הזמינים, אין סיבה לשמור את החווייה הזאת אך ורק לשירותי הסטרימינג בנייד וניתן ואף מומלץ ליהנות ממנה גם באמצעות המחשב.

קראו גם את המאמרים הבאים

תוכן עניינים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת
המאמרים החדשים באתר
ספאם, קוביות אותיות
מחיקת קבצי זבל במחשב

המחשב מלא בקבצים לא רלוונטיים? מחפשים איך מנקים קבצי זבל מהמחשב? בקרו במדריך המלא עבור מחיקת קבצי זבל במחשב ביעילות וצורה נכונה.

כפתור הדלקת מחשב, מחשב לא נדלק
מחשב לא נדלק

המחשב בבית או בבית העסק אינו מגיב? מחשב לא נדלק? הנה לכם כמה עצות ופתרונות מהירים לתיקון עצמאי וטיפול מהיר במחשב.

מסך מחשב, בהירות ושינוי מסך
איך להוריד ולהגביר בהירות במחשב

התאמת בהירות מסך היא דבר מאוד אינדיבידואלי. חלק מן המשתמשים מעדיפים מסך בהיר מאוד (לא מדי מן הסתם), חלק בינוני וחלק כהה יותר, בהתאם לרגישות

טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה | IT-START
טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה

זקוקים לפתרון מהיר עבור המחשבים? צריך להעזיק טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה בהול? קראו על שירותי חברתנו, והזמינו אותנו לפתרונות תקלות.

כפתור כיבוי במחשב
מחשב לא עולה

המדריך המלא בנושא מחשב לא עולה, הכולל מהן הסיבות המרכזיות לאי עלייתו של מחשב? כיצד פותרים את התקלות ומפעילים את המחשב, וגם טיפים למחשבים ניידים.

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?