מחיקת קבצי זבל במחשב

ספאם, קוביות אותיות

כל הפעלה של מחשב באשר הוא מעוררת את מערכת ההפעלה אשר באופן אוטומטי שומרת קבצים זמניים על גבי הדיסק הקשיח. עובדה זו גורמת עם הזמן להאטה בתפקודו התקין של המחשב. אם המחשב אינו בשימוש תכוף, ייקח זמן עד שניתן יהיה להבחין בהשפעת קיומם של קבצים זמניים אלה (או קבצי זבל לצורך העניין), אך אם המחשב בשימוש תכוף ומקצועי, גם יהיו לו יותר קבצי זבל וגם תהיה הכבדה משמעותית על המחשב בעקבותיהם. מה עושים? מוחקים, בעזרת כמה טיפים פשוטים ומנקים את המחשב מכל קובץ מיותר ולא רלוונטי שיכול רק להכביד עליו.

לעיתים גם במחשבים חדשים יכולים להיווצר קבצי זבל עוד בטרם נמכרו בפועל, בשל התקנות רבות ועוד. לכן מומלץ לוודא כי גם קבצים אלה נמחקים.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
מחיקת קבצי זבל במחשב

מחיקת קבצי זבל

מחיקת קבצי זבל במחשב ופינוי מקום וזיכרון בכונן הקשיח יכולה להיעשות בכמה אופנים:

  • באופן ידני – מחפשים את תיקיית ה-temp במחשב (כונן C או כונן D), פתיחה של הקבצים ווידוא שאכן הקבצים הללו אינם קבצים חשובים ומוחקים. חשוב מאוד! לוודא שאכן אלה קבצי הזבל ולא משהו אחר בטעות שלא ניתן יהיה לשחזר אחר כך.
  • באופן אוטומטי – טוב אולי לא בדיוק אוטומטי אבל הרבה פחות מסורבל מאשר באופן ידני. מה שניתן לעשות זה להיכנס לתפריט ההתחלה של מערכת ההפעלה, להקליד בשורת החיפוש את המילים Disk cleanup, לסמן את כל הקבצים הזמניים (Temp, כאמור) ולבצע מחיקה שלהם. גם כאן חשוב מאוד לוודא כי הקבצים הנמחקים אכן זמניים ואינם נחוצים למחשב. מומלץ ללחוץ על אפשרות הצפייה בקבצים טרם המחיקה ולו על מנת לוודא שלא נבחר קובץ נחוץ.(View files).

ווינדוס 10

מערכת ההפעלה ווינדוס בגרסתה האחרונה, מאפשרת מחיקת קבצי זבל באון הרבה יותר פשוט ומהיר מאשר בגרסאותיה הקודמות.

  • לחיצה על כפתור ההתחל בצדו הימני התחתון של המסך ועל גלגל השיניים במסך שנפתח
  • בחירת “מערכת” בתוך מסך ההגדרות.
  • לחיצה על כפתור האחסון בתוך מסך המערכת.
  • במסך חישת האחסון יש ללחוץ על “שנה את האופן שבו אנו מפנים שטח”.
  • יש לשים לב כ ברירת המחדל היא גם למחוק קבצי זבל (זמניים) וגם שנמצאים בסל המחזור במשך 30 יום ומעלה. ניתן לשנות את הבחירה בלחיצת כפתור.
  • כעת יש ללחוץ על “נקה כעת” על מנת להתחיל תהליך של פינוי זיכרון ע”י מערכת ההפעלה.

ככלל, מומלץ לבצע מחיקת קבצים באמצעים הנתונים דרך מערכת ההפעלה ולא להוריד תוכנות נוספות לביצוע הניקוי משום שאלה לא רק שעלולים להציף את המחשב שלכם בעוד קבצי זבל, אלא עלולים להזיק למחשב ע”י החדרת וירוסים, רוגלות ושאר הפתעות לא רצויות.

שמרו על המחשב שלכם, במיוחד אם הוא בשימוש תכוף ולצורכי עבודה. מומלץ לבצע מחיקת קבצי זבל במחשב אחת לתקופה, בהתאם לתכיפות השימוש במחשב ולא לחכות לרגע שבו המחשב יואט ולא ניתן יהיה לעבוד עליו באופן נוח, מהיר וסדיר.

הקפידו לבצע את המחיקה על פי ההוראות הנ”ל תוך ווידוא שהקבצים הנמחקים הם אכן הקבצים אותם ברצונכם למחוק ואינם נחוצים לשימוש השוטף והיומיומי של המחשב.

מדרכים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אבטחה לדיסק און קי
שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע הינם שירות הכרחי לעסקים וארגונים וככל שעובר בו יותר מידע רגיש (רגיש כלומר, ביחס לארגון עצמו), כך הוא מחוייב להציב אבטחת מידע

מנעול חומת אש
חומת אש מומלצת

כל שרת אליו מחוברים מחשבים ארגוניים מחייב אבטחה כבדה וחיץ שיפריד בינו לבין הרשת ולו על מנת להגן על מחשבי החברה מאיומים חיצוניים המועברים באמצעות

קבצים שמורים
ייעוץ אבטחת מידע

איומי סייבר היו קיימים בערך מהרגע בו הומצא המחשב ולא רק שאינם במגמת דעיכה אלא להיפך, ככל שמערכות יתר מתפתחות וככל שעובר בהן יותר מידע,

שירותי IT
שירותי IT לעסקים

שירותי IT לעסקים הם למעשה כל האמצעים הטכנולוגיים המסייעים לארגונים ועסקים בארץ ובעולם, בניהול מידע לסוגיו השונים. הם כוללים מגוון רחב של שירותים טכניים הקשורים

אצבע נוגעת בענן
טכנולוגיות ענן

טכנולוגיות ענן נחשבות לאחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום המחשוב והאינטרנט בשנים האחרונות. טכנולוגיות אלה זכו לשמה משום ההקבלה לענן שכביכול נגיש בו זמנית ממספר מקומות

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?