סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

מחיקת קבצי זבל במחשב

ספאם, קוביות אותיות

כל הפעלה של מחשב באשר הוא מעוררת את מערכת ההפעלה אשר באופן אוטומטי שומרת קבצים זמניים על גבי הדיסק הקשיח. עובדה זו גורמת עם הזמן להאטה בתפקודו התקין של המחשב. אם המחשב אינו בשימוש תכוף, ייקח זמן עד שניתן יהיה להבחין בהשפעת קיומם של קבצים זמניים אלה (או קבצי זבל לצורך העניין), אך אם המחשב בשימוש תכוף ומקצועי, גם יהיו לו יותר קבצי זבל וגם תהיה הכבדה משמעותית על המחשב בעקבותיהם. מה עושים? מוחקים, בעזרת כמה טיפים פשוטים ומנקים את המחשב מכל קובץ מיותר ולא רלוונטי שיכול רק להכביד עליו.

לעיתים גם במחשבים חדשים יכולים להיווצר קבצי זבל עוד בטרם נמכרו בפועל, בשל התקנות רבות ועוד. לכן מומלץ לוודא כי גם קבצים אלה נמחקים.

מחיקת קבצי זבל במחשב

מחיקת קבצי זבל

מחיקת קבצי זבל במחשב ופינוי מקום וזיכרון בכונן הקשיח יכולה להיעשות בכמה אופנים:

  • באופן ידני – מחפשים את תיקיית ה-temp במחשב (כונן C או כונן D), פתיחה של הקבצים ווידוא שאכן הקבצים הללו אינם קבצים חשובים ומוחקים. חשוב מאוד! לוודא שאכן אלה קבצי הזבל ולא משהו אחר בטעות שלא ניתן יהיה לשחזר אחר כך.
  • באופן אוטומטי – טוב אולי לא בדיוק אוטומטי אבל הרבה פחות מסורבל מאשר באופן ידני. מה שניתן לעשות זה להיכנס לתפריט ההתחלה של מערכת ההפעלה, להקליד בשורת החיפוש את המילים Disk cleanup, לסמן את כל הקבצים הזמניים (Temp, כאמור) ולבצע מחיקה שלהם. גם כאן חשוב מאוד לוודא כי הקבצים הנמחקים אכן זמניים ואינם נחוצים למחשב. מומלץ ללחוץ על אפשרות הצפייה בקבצים טרם המחיקה ולו על מנת לוודא שלא נבחר קובץ נחוץ.(View files).

ווינדוס 10

מערכת ההפעלה ווינדוס בגרסתה האחרונה, מאפשרת מחיקת קבצי זבל באון הרבה יותר פשוט ומהיר מאשר בגרסאותיה הקודמות.

  • לחיצה על כפתור ההתחל בצדו הימני התחתון של המסך ועל גלגל השיניים במסך שנפתח
  • בחירת "מערכת" בתוך מסך ההגדרות.
  • לחיצה על כפתור האחסון בתוך מסך המערכת.
  • במסך חישת האחסון יש ללחוץ על "שנה את האופן שבו אנו מפנים שטח".
  • יש לשים לב כ ברירת המחדל היא גם למחוק קבצי זבל (זמניים) וגם שנמצאים בסל המחזור במשך 30 יום ומעלה. ניתן לשנות את הבחירה בלחיצת כפתור.
  • כעת יש ללחוץ על "נקה כעת" על מנת להתחיל תהליך של פינוי זיכרון ע"י מערכת ההפעלה.

ככלל, מומלץ לבצע מחיקת קבצים באמצעים הנתונים דרך מערכת ההפעלה ולא להוריד תוכנות נוספות לביצוע הניקוי משום שאלה לא רק שעלולים להציף את המחשב שלכם בעוד קבצי זבל, אלא עלולים להזיק למחשב ע"י החדרת וירוסים, רוגלות ושאר הפתעות לא רצויות.

שמרו על המחשב שלכם, במיוחד אם הוא בשימוש תכוף ולצורכי עבודה. מומלץ לבצע מחיקת קבצי זבל במחשב אחת לתקופה, בהתאם לתכיפות השימוש במחשב ולא לחכות לרגע שבו המחשב יואט ולא ניתן יהיה לעבוד עליו באופן נוח, מהיר וסדיר.

הקפידו לבצע את המחיקה על פי ההוראות הנ"ל תוך ווידוא שהקבצים הנמחקים הם אכן הקבצים אותם ברצונכם למחוק ואינם נחוצים לשימוש השוטף והיומיומי של המחשב.

מדרכים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button