מחיקת קבצי זבל במחשב

ספאם, קוביות אותיות

כל הפעלה של מחשב באשר הוא מעוררת את מערכת ההפעלה אשר באופן אוטומטי שומרת קבצים זמניים על גבי הדיסק הקשיח. עובדה זו גורמת עם הזמן להאטה בתפקודו התקין של המחשב. אם המחשב אינו בשימוש תכוף, ייקח זמן עד שניתן יהיה להבחין בהשפעת קיומם של קבצים זמניים אלה (או קבצי זבל לצורך העניין), אך אם המחשב בשימוש תכוף ומקצועי, גם יהיו לו יותר קבצי זבל וגם תהיה הכבדה משמעותית על המחשב בעקבותיהם. מה עושים? מוחקים, בעזרת כמה טיפים פשוטים ומנקים את המחשב מכל קובץ מיותר ולא רלוונטי שיכול רק להכביד עליו.

לעיתים גם במחשבים חדשים יכולים להיווצר קבצי זבל עוד בטרם נמכרו בפועל, בשל התקנות רבות ועוד. לכן מומלץ לוודא כי גם קבצים אלה נמחקים.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
מחיקת קבצי זבל במחשב

מחיקת קבצי זבל

מחיקת קבצי זבל במחשב ופינוי מקום וזיכרון בכונן הקשיח יכולה להיעשות בכמה אופנים:

  • באופן ידני – מחפשים את תיקיית ה-temp במחשב (כונן C או כונן D), פתיחה של הקבצים ווידוא שאכן הקבצים הללו אינם קבצים חשובים ומוחקים. חשוב מאוד! לוודא שאכן אלה קבצי הזבל ולא משהו אחר בטעות שלא ניתן יהיה לשחזר אחר כך.
  • באופן אוטומטי – טוב אולי לא בדיוק אוטומטי אבל הרבה פחות מסורבל מאשר באופן ידני. מה שניתן לעשות זה להיכנס לתפריט ההתחלה של מערכת ההפעלה, להקליד בשורת החיפוש את המילים Disk cleanup, לסמן את כל הקבצים הזמניים (Temp, כאמור) ולבצע מחיקה שלהם. גם כאן חשוב מאוד לוודא כי הקבצים הנמחקים אכן זמניים ואינם נחוצים למחשב. מומלץ ללחוץ על אפשרות הצפייה בקבצים טרם המחיקה ולו על מנת לוודא שלא נבחר קובץ נחוץ.(View files).

ווינדוס 10

מערכת ההפעלה ווינדוס בגרסתה האחרונה, מאפשרת מחיקת קבצי זבל באון הרבה יותר פשוט ומהיר מאשר בגרסאותיה הקודמות.

  • לחיצה על כפתור ההתחל בצדו הימני התחתון של המסך ועל גלגל השיניים במסך שנפתח
  • בחירת “מערכת” בתוך מסך ההגדרות.
  • לחיצה על כפתור האחסון בתוך מסך המערכת.
  • במסך חישת האחסון יש ללחוץ על “שנה את האופן שבו אנו מפנים שטח”.
  • יש לשים לב כ ברירת המחדל היא גם למחוק קבצי זבל (זמניים) וגם שנמצאים בסל המחזור במשך 30 יום ומעלה. ניתן לשנות את הבחירה בלחיצת כפתור.
  • כעת יש ללחוץ על “נקה כעת” על מנת להתחיל תהליך של פינוי זיכרון ע”י מערכת ההפעלה.

ככלל, מומלץ לבצע מחיקת קבצים באמצעים הנתונים דרך מערכת ההפעלה ולא להוריד תוכנות נוספות לביצוע הניקוי משום שאלה לא רק שעלולים להציף את המחשב שלכם בעוד קבצי זבל, אלא עלולים להזיק למחשב ע”י החדרת וירוסים, רוגלות ושאר הפתעות לא רצויות.

שמרו על המחשב שלכם, במיוחד אם הוא בשימוש תכוף ולצורכי עבודה. מומלץ לבצע מחיקת קבצי זבל במחשב אחת לתקופה, בהתאם לתכיפות השימוש במחשב ולא לחכות לרגע שבו המחשב יואט ולא ניתן יהיה לעבוד עליו באופן נוח, מהיר וסדיר.

הקפידו לבצע את המחיקה על פי ההוראות הנ”ל תוך ווידוא שהקבצים הנמחקים הם אכן הקבצים אותם ברצונכם למחוק ואינם נחוצים לשימוש השוטף והיומיומי של המחשב.

מדרכים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי it
שירותי it לעסקים קטנים

עסקים קטנים מטבעם מתאפיינים במספר יחסים מצומצם של תחנות מחשוב. על כן, ברוב המקרים יעדיפו בעלי העסקים הקטנים להיעזר במיקור חוץ מאשר להעסיק אדם Help

אנטי ספאם
אנטי ספאם

כל בעל עסק זקוק להגנה הרמטית על המידע הרגיש והחסוי מפני נוזקות, וירוסים או ריגול. פתרונות האנטי ספאם של Start-It שירותי מחשוב מתקדמים, מבטיחים הגנה

אחסון בענן
אחסון בענן

מי שאינו משתמש בקבצים רבים, יכול מן הסתם לסמוך על נפח האחסון שמציעות ספקיות כמו גוגל דרייב או דרופבוקס. אולם, בעלי עסקים וארגונים רבים, הנעזרים

טכנאי
טכנאי רשתות

בעולם ממוחשב, רשתות תקשורת המחשבים משמשות כתשתית הכרחית לפעילותו של כל עסק, ללא קשר לגודלו. העדרה של תשתית תקינה הפועלת ללא הפרעות, עלולה לפגוע משמעותית

מחשוב ענן לעסקים
מחשוב ענן לעסקים

כיום, ניתן להניח, כמעט כולם נחשפו למינוח “מיחשוב ענן”. כלומר, במקום לנהל בבית העסק או בבית רשת מחשבים מקומית, הנתונה לשלל איומים – פשוט להשתמש

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?