מחשב לא עולה

כפתור כיבוי במחשב

מי מאיתנו לא מכיר את הסיטואציה שבה מתחילים יום עבודה, מדליקים את המחשב בציפייה לשבת ולהתחיל את היום ו…המחשב לא עולה. או אז מתחילים לחפש ולהדליק ולכבות, לבזבז את הזמן ומתחילים את היום בכעס ותסכול. על מנת לסייע לכם לעמוד בסיטואציה הזאת בלי החלק של החיפושים והכעס, ריכזנו לכם מעט טיפים בנושא.

הסיבות לאי עלייתו של המחשב בעת ההפעלה

תקלה באחד מרכיבי החומרה – כגון: מסך, כרטיס מסך, מעבד, לוח אם, הארד דיסק וכו’. מספיק שאחד מהרכיבים הללו יהיה תקול על מנת למנוע מהמחשב לעלות בצורה תקינה. כמו כן, חיבור רופף בין הריבים עשוי לשבש את עלייתו של המחשב עד כדי מניעה לחלוטין. במקרה של תקלות חומרה ייתכן שהמסך כלל לא יידלק.
תקלות תוכנה – במקרה זה, המסך יידלק אך ייתקע בשלבי העלייה הראשונים של המחשב ואולי אף יכבה, בשל אותו כשל בתוכנה.
וירוס – בהמשך לכשלים בתוכנה, ייתכן והשתלטות וירוס תמנע ממערכת ההפעלה לעלות ואולי אף יגרום להודעת כופר על גבי המסך עוד בטרם תיכנס מערכת ההפעלה לפעולה כלשהי. עוד בנושא אנטי וירוס.

כיצד למצוא מדוע מחשב לא עולה?

אם מחשב לא עולה, דבר ראשון שיש לעשות הוא לנתק את כל ההתקנים החיצוניים, כמו דיסק און קי, אוזניות, דיסקים פנימיים (למי שעדיין יש) וכו’. המטרה להשאיר אך ורק את החיבורים הבסיסיים שהם מארז, עכבר, מסך ומקלדת.
בדקו האם כל החיבורים תקינים, לרבות חיבור המסך למארז המחשב ואם יש צורך מנתקים ומחברים מחדש את חיבורי המסך ומוודאים שכפתור ההדלקה מגיב.
אם המחשב עולה אך מופיעה הודעה על המסך, בידקו מה תוכן ההודעה משום שלעיתים מערכת ההפעלה מבצעת עדכונים ולכן היא לא תעלה עד שתסיים אותם. אם אכן כך, תנו לעדכון להסתיים ואז המחשב יעלה על מרכיבי התוכנה השונים.
אם ההודעה היא משהו שאינכם יודעים להתמודד איתו מומלץ שלא לנסות, אלא להתייעץ עם טכנאי מחשבים לעסקים ובמידת הצורך לצלם את המסך ולשלוח לו על מנת שיבין מה ההודעה ולמה יכולה להיות קשורה.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
הדלקה/כיבוי המחשב

מחשב נייד לא עולה

כאשר מחשב נייד לא עולה הסיבות יכולות להיות כמעט זהות למחשב נייח עם הבדל קטן. היות ומחשב נייד עדין יותר ואינו מחולק פיזית לחלקים כמו מחשב נייח, אכן יכולה להיתכן תקלה ברכיבים הגדולים בו כגון: מסך, כרטיס מסך, לוח אם, מעבד, דיסק קשיח וכו’, אך גם תיתכן הפרעה בחיבורי המחשב עצמו בין לוח האם למסך למשל. תקלה כזאת בחיבורים מאוד נפוצה ואכן עשויה לגרום למחשב שלא לעלות.

מומלץ לנסות לאפס את המחשב על מנת לוודא כי קיימת תקלה ולא מקרה שבו המחשב קפא מעודף יישומים פתוחים. יש לכבות את המחשב, לנתקו מזרם החשמל, לנתק את הסוללה, להמתין מעט ולחבר את הכל שוב.
אם המסך עדיין לא נדלק לאחר פעולת איפוס זאת במחשב הנייד, בדקו קודם את המובן מאליו – האם הסוללה טעונה ואם כן והמחשב עדיין מסרב להתעורר, כנראה שהבעיה כאן גדול יותר ויש צורך בבדיקה מקיפה ומקצועית יותר ולכן מומלץ לא להמתין וליצור קשר במהרה עם טכנאי לבירור הבעיה ותיקונה.

מדריכים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי it
שירותי it לעסקים קטנים

עסקים קטנים מטבעם מתאפיינים במספר יחסים מצומצם של תחנות מחשוב. על כן, ברוב המקרים יעדיפו בעלי העסקים הקטנים להיעזר במיקור חוץ מאשר להעסיק אדם Help

אנטי ספאם
אנטי ספאם

כל בעל עסק זקוק להגנה הרמטית על המידע הרגיש והחסוי מפני נוזקות, וירוסים או ריגול. פתרונות האנטי ספאם של Start-It שירותי מחשוב מתקדמים, מבטיחים הגנה

אחסון בענן
אחסון בענן

מי שאינו משתמש בקבצים רבים, יכול מן הסתם לסמוך על נפח האחסון שמציעות ספקיות כמו גוגל דרייב או דרופבוקס. אולם, בעלי עסקים וארגונים רבים, הנעזרים

טכנאי
טכנאי רשתות

בעולם ממוחשב, רשתות תקשורת המחשבים משמשות כתשתית הכרחית לפעילותו של כל עסק, ללא קשר לגודלו. העדרה של תשתית תקינה הפועלת ללא הפרעות, עלולה לפגוע משמעותית

מחשוב ענן לעסקים
מחשוב ענן לעסקים

כיום, ניתן להניח, כמעט כולם נחשפו למינוח “מיחשוב ענן”. כלומר, במקום לנהל בבית העסק או בבית רשת מחשבים מקומית, הנתונה לשלל איומים – פשוט להשתמש

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?