מחשב לא עולה

כפתור כיבוי במחשב

מי מאיתנו לא מכיר את הסיטואציה שבה מתחילים יום עבודה, מדליקים את המחשב בציפייה לשבת ולהתחיל את היום ו…המחשב לא עולה. או אז מתחילים לחפש ולהדליק ולכבות, לבזבז את הזמן ומתחילים את היום בכעס ותסכול. על מנת לסייע לכם לעמוד בסיטואציה הזאת בלי החלק של החיפושים והכעס, ריכזנו לכם מעט טיפים בנושא.

הסיבות לאי עלייתו של המחשב בעת ההפעלה

תקלה באחד מרכיבי החומרה – כגון: מסך, כרטיס מסך, מעבד, לוח אם, הארד דיסק וכו’. מספיק שאחד מהרכיבים הללו יהיה תקול על מנת למנוע מהמחשב לעלות בצורה תקינה. כמו כן, חיבור רופף בין הריבים עשוי לשבש את עלייתו של המחשב עד כדי מניעה לחלוטין. במקרה של תקלות חומרה ייתכן שהמסך כלל לא יידלק.
תקלות תוכנה – במקרה זה, המסך יידלק אך ייתקע בשלבי העלייה הראשונים של המחשב ואולי אף יכבה, בשל אותו כשל בתוכנה.
וירוס – בהמשך לכשלים בתוכנה, ייתכן והשתלטות וירוס תמנע ממערכת ההפעלה לעלות ואולי אף יגרום להודעת כופר על גבי המסך עוד בטרם תיכנס מערכת ההפעלה לפעולה כלשהי. עוד בנושא אנטי וירוס.

כיצד למצוא מדוע מחשב לא עולה?

אם מחשב לא עולה, דבר ראשון שיש לעשות הוא לנתק את כל ההתקנים החיצוניים, כמו דיסק און קי, אוזניות, דיסקים פנימיים (למי שעדיין יש) וכו’. המטרה להשאיר אך ורק את החיבורים הבסיסיים שהם מארז, עכבר, מסך ומקלדת.
בדקו האם כל החיבורים תקינים, לרבות חיבור המסך למארז המחשב ואם יש צורך מנתקים ומחברים מחדש את חיבורי המסך ומוודאים שכפתור ההדלקה מגיב.
אם המחשב עולה אך מופיעה הודעה על המסך, בידקו מה תוכן ההודעה משום שלעיתים מערכת ההפעלה מבצעת עדכונים ולכן היא לא תעלה עד שתסיים אותם. אם אכן כך, תנו לעדכון להסתיים ואז המחשב יעלה על מרכיבי התוכנה השונים.
אם ההודעה היא משהו שאינכם יודעים להתמודד איתו מומלץ שלא לנסות, אלא להתייעץ עם טכנאי מחשבים לעסקים ובמידת הצורך לצלם את המסך ולשלוח לו על מנת שיבין מה ההודעה ולמה יכולה להיות קשורה.

הדלקה/כיבוי המחשב

מחשב נייד לא עולה

כאשר מחשב נייד לא עולה הסיבות יכולות להיות כמעט זהות למחשב נייח עם הבדל קטן. היות ומחשב נייד עדין יותר ואינו מחולק פיזית לחלקים כמו מחשב נייח, אכן יכולה להיתכן תקלה ברכיבים הגדולים בו כגון: מסך, כרטיס מסך, לוח אם, מעבד, דיסק קשיח וכו’, אך גם תיתכן הפרעה בחיבורי המחשב עצמו בין לוח האם למסך למשל. תקלה כזאת בחיבורים מאוד נפוצה ואכן עשויה לגרום למחשב שלא לעלות.

מומלץ לנסות לאפס את המחשב על מנת לוודא כי קיימת תקלה ולא מקרה שבו המחשב קפא מעודף יישומים פתוחים. יש לכבות את המחשב, לנתקו מזרם החשמל, לנתק את הסוללה, להמתין מעט ולחבר את הכל שוב.
אם המסך עדיין לא נדלק לאחר פעולת איפוס זאת במחשב הנייד, בדקו קודם את המובן מאליו – האם הסוללה טעונה ואם כן והמחשב עדיין מסרב להתעורר, כנראה שהבעיה כאן גדול יותר ויש צורך בבדיקה מקיפה ומקצועית יותר ולכן מומלץ לא להמתין וליצור קשר במהרה עם טכנאי לבירור הבעיה ותיקונה.

מדריכים נוספים באתר

תוכן עניינים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת
המאמרים החדשים באתר
ספאם, קוביות אותיות
מחיקת קבצי זבל במחשב

המחשב מלא בקבצים לא רלוונטיים? מחפשים איך מנקים קבצי זבל מהמחשב? בקרו במדריך המלא עבור מחיקת קבצי זבל במחשב ביעילות וצורה נכונה.

כפתור הדלקת מחשב, מחשב לא נדלק
מחשב לא נדלק

המחשב בבית או בבית העסק אינו מגיב? מחשב לא נדלק? הנה לכם כמה עצות ופתרונות מהירים לתיקון עצמאי וטיפול מהיר במחשב.

מסך מחשב, בהירות ושינוי מסך
איך להוריד ולהגביר בהירות במחשב

התאמת בהירות מסך היא דבר מאוד אינדיבידואלי. חלק מן המשתמשים מעדיפים מסך בהיר מאוד (לא מדי מן הסתם), חלק בינוני וחלק כהה יותר, בהתאם לרגישות

רמקול ומחשב נייח
איך מגבירים קול במחשב

לכאורה מדובר בשאלה פשוטה והכי טריוויאלית בעולם, אבל לא אחת קורה כי התקלה היא ברמת המחשב או ברמת הרמקול. פשוט קראו את המדריך איך מגבירים קול במחשב.

טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה | IT-START
טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה

זקוקים לפתרון מהיר עבור המחשבים? צריך להעזיק טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה בהול? קראו על שירותי חברתנו, והזמינו אותנו לפתרונות תקלות.

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?