מחשב מרעיש

כונן מחשב נייח

מחשב מרעיש יכול להוות בעיה סביבתית לא נעימה כלל ולהעיב על חווית השימוש במחשב כשכל פעולה בו גורמת לחרוק משל היה כלי תעשייה כבד, אך גם יכול להצביע על בעיה ההולכת ומתהווה ככל שהרעש הולך וגובר. אז אם המחשב שלכם מרעיש, צאו מתוך נקודת הנחה שהוא מאותת לכם על בעיה מסוימת ועליכם להבין מהי ולא להתעלם מהרעש, כפי שאולי קל, נוח ונהוג לעשות. אם תתעלמו מהרעש, לא רק שהוא לא יעלם אלא שהוא אף יגבר כאמור ובשלב מסוים הבעיה שגרמה לרעש מלכתחילה תגרום למחשב להפסיק לעבוד.

מאוורר מחשב

סיבות עיקריות להתפתחות רעשים במחשב

  • הסיבה הנפוצה ביותר – אבק. הצטברות אבק על גבי חלקיו השונים של המחשב, לרבות על המאווררים השונים עלולה להאט את פעולת רכיבי המחשב ולגרום להם לחרוק. ניתן לטפל בכך ע"י פתיחת המארז בזהירות ושאיבת האבק מהמקומות. אם הפעולה הזאת הופכת מורכבת ו/או מסובכת, מומלץ לגשת לטכנאי מחשבים שייבצע את הפעולה בצורה זהירה ויעילה.
  • מאווררים ישנים ו/או מקולקלים שעובדים בקושי עד כדי בכלל לא.
  • התחממות יתר של המחשב – התחממות יתר של המחשב מעידה על ריבים בעייתיים (אחד או יותר) או חיבור לקוי בן הרכיבים. ליקוי ברכיבים מתרחש בעקבות איכות ירודה או עייפות החומר עם השנים, אם מדובר במחשב ישן יחסית. מערכת הקירור של המחשב לא מצליחה לקרר את הרכיבים וכתוצאה מזאת המחשב מתחמם ומרעיש.
  • פגיעה באחד הרכיבים של המחשב – בין אם ע"י נפילה של המחשב ובין אם מכה ישירה אחרת שגרמה לאחד הרכיבים להתרופף בחיבוריו או הסיטה אותו ממקומו.

כיצד לטפל כאשר מחשב מרעיש?

היות וחלק מהסיבות הנפוצות והעיקריות לרעשים במחשב קשורות במאווררים, הרי שמומלץ הן לשאוב מהם אבק מדי פעם והן לבדוק את תקינותם ואם נדרש אף להחליפם, משום שאמצעי קירור תקין שומר על תקינות המחשב לאורך זמן. פעולות אלה יכולות להתבצע באופן עצמי אם יש מספיק ידע להתמודד עם המאווררים ועם פתיחתו וסגירתו של מארז המחשב. אך אם יש ולו הספק הכי קטן, מומלץ לפנות לטכנאי מחשבים לעסקים לטיפול במאווררים והחלפתם בעת הצורך.
ההמלצה לפנות לטכנאי מחשבים מקבלת דגש כאשר מדובר בהתחממות יתר של המחשב ו/או בהתיישנות או פגיעה באחד הרכיבים ועל אחת כמה וכמה אם המחשב מתחמם ולא ברור מה הסיבה לכך.
טכנאי מחשבים יוכל לאתר מהיכן נובע הרעש ואם הוא מצביע על ליקוי נרחב יותר, מהו הליקוי וכיצד ניתן לתקנו.

מומלץ שלא להמתין עם הבדיקה משום שחימום יתר של רכיבי המחשב עלול ליצור תקלה נרחבת יותר ולגרום לרכיבים נוספים להתקלקל כתוצאה מחימום היתר ובכך לא רק לגרום לתיקון רחב יותר, אלא אף ליקר את עלותו ולהביא למצב של החלפת רכיבים במחשב, עד כדי רכישת מחשב חדש לחלוטין ולו בשל התעלמות מהרעש.
חשוב לציין כי בעיה של מחשב מרעיש קיימת גם במחשבים נייחים וגם במחשבים ניידים, אך מכוון שמחשבים ניידים רגישים יותר ונוטים יותר להתקלקל, מומלץ לבדוק את המחשב עם הופעת הרעש בפעם הראשונה ולא להמתין עד להחמרת התקלה עד כדי הפסקת עבודתו של המחשב הנייד.

מאמרים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?