סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

מחשב מרעיש

כונן מחשב נייח

מחשב מרעיש יכול להוות בעיה סביבתית לא נעימה כלל ולהעיב על חווית השימוש במחשב כשכל פעולה בו גורמת לחרוק משל היה כלי תעשייה כבד, אך גם יכול להצביע על בעיה ההולכת ומתהווה ככל שהרעש הולך וגובר. אז אם המחשב שלכם מרעיש, צאו מתוך נקודת הנחה שהוא מאותת לכם על בעיה מסוימת ועליכם להבין מהי ולא להתעלם מהרעש, כפי שאולי קל, נוח ונהוג לעשות. אם תתעלמו מהרעש, לא רק שהוא לא יעלם אלא שהוא אף יגבר כאמור ובשלב מסוים הבעיה שגרמה לרעש מלכתחילה תגרום למחשב להפסיק לעבוד.

מאוורר מחשב

סיבות עיקריות להתפתחות רעשים במחשב

  • הסיבה הנפוצה ביותר – אבק. הצטברות אבק על גבי חלקיו השונים של המחשב, לרבות על המאווררים השונים עלולה להאט את פעולת רכיבי המחשב ולגרום להם לחרוק. ניתן לטפל בכך ע"י פתיחת המארז בזהירות ושאיבת האבק מהמקומות. אם הפעולה הזאת הופכת מורכבת ו/או מסובכת, מומלץ לגשת לטכנאי מחשבים שייבצע את הפעולה בצורה זהירה ויעילה.
  • מאווררים ישנים ו/או מקולקלים שעובדים בקושי עד כדי בכלל לא.
  • התחממות יתר של המחשב – התחממות יתר של המחשב מעידה על ריבים בעייתיים (אחד או יותר) או חיבור לקוי בן הרכיבים. ליקוי ברכיבים מתרחש בעקבות איכות ירודה או עייפות החומר עם השנים, אם מדובר במחשב ישן יחסית. מערכת הקירור של המחשב לא מצליחה לקרר את הרכיבים וכתוצאה מזאת המחשב מתחמם ומרעיש.
  • פגיעה באחד הרכיבים של המחשב – בין אם ע"י נפילה של המחשב ובין אם מכה ישירה אחרת שגרמה לאחד הרכיבים להתרופף בחיבוריו או הסיטה אותו ממקומו.

כיצד לטפל כאשר מחשב מרעיש?

היות וחלק מהסיבות הנפוצות והעיקריות לרעשים במחשב קשורות במאווררים, הרי שמומלץ הן לשאוב מהם אבק מדי פעם והן לבדוק את תקינותם ואם נדרש אף להחליפם, משום שאמצעי קירור תקין שומר על תקינות המחשב לאורך זמן. פעולות אלה יכולות להתבצע באופן עצמי אם יש מספיק ידע להתמודד עם המאווררים ועם פתיחתו וסגירתו של מארז המחשב. אך אם יש ולו הספק הכי קטן, מומלץ לפנות לטכנאי מחשבים לעסקים לטיפול במאווררים והחלפתם בעת הצורך.
ההמלצה לפנות לטכנאי מחשבים מקבלת דגש כאשר מדובר בהתחממות יתר של המחשב ו/או בהתיישנות או פגיעה באחד הרכיבים ועל אחת כמה וכמה אם המחשב מתחמם ולא ברור מה הסיבה לכך.
טכנאי מחשבים יוכל לאתר מהיכן נובע הרעש ואם הוא מצביע על ליקוי נרחב יותר, מהו הליקוי וכיצד ניתן לתקנו.

מומלץ שלא להמתין עם הבדיקה משום שחימום יתר של רכיבי המחשב עלול ליצור תקלה נרחבת יותר ולגרום לרכיבים נוספים להתקלקל כתוצאה מחימום היתר ובכך לא רק לגרום לתיקון רחב יותר, אלא אף ליקר את עלותו ולהביא למצב של החלפת רכיבים במחשב, עד כדי רכישת מחשב חדש לחלוטין ולו בשל התעלמות מהרעש.
חשוב לציין כי בעיה של מחשב מרעיש קיימת גם במחשבים נייחים וגם במחשבים ניידים, אך מכוון שמחשבים ניידים רגישים יותר ונוטים יותר להתקלקל, מומלץ לבדוק את המחשב עם הופעת הרעש בפעם הראשונה ולא להמתין עד להחמרת התקלה עד כדי הפסקת עבודתו של המחשב הנייד.

מאמרים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
פתרונות אחסון ענן

זוכרים את הימים שחברות רבות נאלצו לאחסן את המידע שלהן בשרתים מקומיים מסורבלים, לגבות אותו כל שבוע ולהיות עם היד על הדופק כדי שלא לאבד

HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

Translate »
Call Now Button