מחשב מרעיש

כונן מחשב נייח

מחשב מרעיש יכול להוות בעיה סביבתית לא נעימה כלל ולהעיב על חווית השימוש במחשב כשכל פעולה בו גורמת לחרוק משל היה כלי תעשייה כבד, אך גם יכול להצביע על בעיה ההולכת ומתהווה ככל שהרעש הולך וגובר. אז אם המחשב שלכם מרעיש, צאו מתוך נקודת הנחה שהוא מאותת לכם על בעיה מסוימת ועליכם להבין מהי ולא להתעלם מהרעש, כפי שאולי קל, נוח ונהוג לעשות. אם תתעלמו מהרעש, לא רק שהוא לא יעלם אלא שהוא אף יגבר כאמור ובשלב מסוים הבעיה שגרמה לרעש מלכתחילה תגרום למחשב להפסיק לעבוד.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
מאוורר מחשב

סיבות עיקריות להתפתחות רעשים במחשב

  • הסיבה הנפוצה ביותר – אבק. הצטברות אבק על גבי חלקיו השונים של המחשב, לרבות על המאווררים השונים עלולה להאט את פעולת רכיבי המחשב ולגרום להם לחרוק. ניתן לטפל בכך ע”י פתיחת המארז בזהירות ושאיבת האבק מהמקומות. אם הפעולה הזאת הופכת מורכבת ו/או מסובכת, מומלץ לגשת לטכנאי מחשבים שייבצע את הפעולה בצורה זהירה ויעילה.
  • מאווררים ישנים ו/או מקולקלים שעובדים בקושי עד כדי בכלל לא.
  • התחממות יתר של המחשב – התחממות יתר של המחשב מעידה על ריבים בעייתיים (אחד או יותר) או חיבור לקוי בן הרכיבים. ליקוי ברכיבים מתרחש בעקבות איכות ירודה או עייפות החומר עם השנים, אם מדובר במחשב ישן יחסית. מערכת הקירור של המחשב לא מצליחה לקרר את הרכיבים וכתוצאה מזאת המחשב מתחמם ומרעיש.
  • פגיעה באחד הרכיבים של המחשב – בין אם ע”י נפילה של המחשב ובין אם מכה ישירה אחרת שגרמה לאחד הרכיבים להתרופף בחיבוריו או הסיטה אותו ממקומו.

כיצד לטפל כאשר מחשב מרעיש?

היות וחלק מהסיבות הנפוצות והעיקריות לרעשים במחשב קשורות במאווררים, הרי שמומלץ הן לשאוב מהם אבק מדי פעם והן לבדוק את תקינותם ואם נדרש אף להחליפם, משום שאמצעי קירור תקין שומר על תקינות המחשב לאורך זמן. פעולות אלה יכולות להתבצע באופן עצמי אם יש מספיק ידע להתמודד עם המאווררים ועם פתיחתו וסגירתו של מארז המחשב. אך אם יש ולו הספק הכי קטן, מומלץ לפנות לטכנאי מחשבים לעסקים לטיפול במאווררים והחלפתם בעת הצורך.
ההמלצה לפנות לטכנאי מחשבים מקבלת דגש כאשר מדובר בהתחממות יתר של המחשב ו/או בהתיישנות או פגיעה באחד הרכיבים ועל אחת כמה וכמה אם המחשב מתחמם ולא ברור מה הסיבה לכך.
טכנאי מחשבים יוכל לאתר מהיכן נובע הרעש ואם הוא מצביע על ליקוי נרחב יותר, מהו הליקוי וכיצד ניתן לתקנו.

מומלץ שלא להמתין עם הבדיקה משום שחימום יתר של רכיבי המחשב עלול ליצור תקלה נרחבת יותר ולגרום לרכיבים נוספים להתקלקל כתוצאה מחימום היתר ובכך לא רק לגרום לתיקון רחב יותר, אלא אף ליקר את עלותו ולהביא למצב של החלפת רכיבים במחשב, עד כדי רכישת מחשב חדש לחלוטין ולו בשל התעלמות מהרעש.
חשוב לציין כי בעיה של מחשב מרעיש קיימת גם במחשבים נייחים וגם במחשבים ניידים, אך מכוון שמחשבים ניידים רגישים יותר ונוטים יותר להתקלקל, מומלץ לבדוק את המחשב עם הופעת הרעש בפעם הראשונה ולא להמתין עד להחמרת התקלה עד כדי הפסקת עבודתו של המחשב הנייד.

מאמרים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי it
שירותי it לעסקים קטנים

עסקים קטנים מטבעם מתאפיינים במספר יחסים מצומצם של תחנות מחשוב. על כן, ברוב המקרים יעדיפו בעלי העסקים הקטנים להיעזר במיקור חוץ מאשר להעסיק אדם Help

אנטי ספאם
אנטי ספאם

כל בעל עסק זקוק להגנה הרמטית על המידע הרגיש והחסוי מפני נוזקות, וירוסים או ריגול. פתרונות האנטי ספאם של Start-It שירותי מחשוב מתקדמים, מבטיחים הגנה

אחסון בענן
אחסון בענן

מי שאינו משתמש בקבצים רבים, יכול מן הסתם לסמוך על נפח האחסון שמציעות ספקיות כמו גוגל דרייב או דרופבוקס. אולם, בעלי עסקים וארגונים רבים, הנעזרים

טכנאי
טכנאי רשתות

בעולם ממוחשב, רשתות תקשורת המחשבים משמשות כתשתית הכרחית לפעילותו של כל עסק, ללא קשר לגודלו. העדרה של תשתית תקינה הפועלת ללא הפרעות, עלולה לפגוע משמעותית

מחשוב ענן לעסקים
מחשוב ענן לעסקים

כיום, ניתן להניח, כמעט כולם נחשפו למינוח “מיחשוב ענן”. כלומר, במקום לנהל בבית העסק או בבית רשת מחשבים מקומית, הנתונה לשלל איומים – פשוט להשתמש

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?