מחשב מרעיש

כונן מחשב נייח

מחשב מרעיש יכול להוות בעיה סביבתית לא נעימה כלל ולהעיב על חווית השימוש במחשב כשכל פעולה בו גורמת לחרוק משל היה כלי תעשייה כבד, אך גם יכול להצביע על בעיה ההולכת ומתהווה ככל שהרעש הולך וגובר. אז אם המחשב שלכם מרעיש, צאו מתוך נקודת הנחה שהוא מאותת לכם על בעיה מסוימת ועליכם להבין מהי ולא להתעלם מהרעש, כפי שאולי קל, נוח ונהוג לעשות. אם תתעלמו מהרעש, לא רק שהוא לא יעלם אלא שהוא אף יגבר כאמור ובשלב מסוים הבעיה שגרמה לרעש מלכתחילה תגרום למחשב להפסיק לעבוד.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
מאוורר מחשב

סיבות עיקריות להתפתחות רעשים במחשב

  • הסיבה הנפוצה ביותר – אבק. הצטברות אבק על גבי חלקיו השונים של המחשב, לרבות על המאווררים השונים עלולה להאט את פעולת רכיבי המחשב ולגרום להם לחרוק. ניתן לטפל בכך ע”י פתיחת המארז בזהירות ושאיבת האבק מהמקומות. אם הפעולה הזאת הופכת מורכבת ו/או מסובכת, מומלץ לגשת לטכנאי מחשבים שייבצע את הפעולה בצורה זהירה ויעילה.
  • מאווררים ישנים ו/או מקולקלים שעובדים בקושי עד כדי בכלל לא.
  • התחממות יתר של המחשב – התחממות יתר של המחשב מעידה על ריבים בעייתיים (אחד או יותר) או חיבור לקוי בן הרכיבים. ליקוי ברכיבים מתרחש בעקבות איכות ירודה או עייפות החומר עם השנים, אם מדובר במחשב ישן יחסית. מערכת הקירור של המחשב לא מצליחה לקרר את הרכיבים וכתוצאה מזאת המחשב מתחמם ומרעיש.
  • פגיעה באחד הרכיבים של המחשב – בין אם ע”י נפילה של המחשב ובין אם מכה ישירה אחרת שגרמה לאחד הרכיבים להתרופף בחיבוריו או הסיטה אותו ממקומו.

כיצד לטפל כאשר מחשב מרעיש?

היות וחלק מהסיבות הנפוצות והעיקריות לרעשים במחשב קשורות במאווררים, הרי שמומלץ הן לשאוב מהם אבק מדי פעם והן לבדוק את תקינותם ואם נדרש אף להחליפם, משום שאמצעי קירור תקין שומר על תקינות המחשב לאורך זמן. פעולות אלה יכולות להתבצע באופן עצמי אם יש מספיק ידע להתמודד עם המאווררים ועם פתיחתו וסגירתו של מארז המחשב. אך אם יש ולו הספק הכי קטן, מומלץ לפנות לטכנאי מחשבים לעסקים לטיפול במאווררים והחלפתם בעת הצורך.
ההמלצה לפנות לטכנאי מחשבים מקבלת דגש כאשר מדובר בהתחממות יתר של המחשב ו/או בהתיישנות או פגיעה באחד הרכיבים ועל אחת כמה וכמה אם המחשב מתחמם ולא ברור מה הסיבה לכך.
טכנאי מחשבים יוכל לאתר מהיכן נובע הרעש ואם הוא מצביע על ליקוי נרחב יותר, מהו הליקוי וכיצד ניתן לתקנו.

מומלץ שלא להמתין עם הבדיקה משום שחימום יתר של רכיבי המחשב עלול ליצור תקלה נרחבת יותר ולגרום לרכיבים נוספים להתקלקל כתוצאה מחימום היתר ובכך לא רק לגרום לתיקון רחב יותר, אלא אף ליקר את עלותו ולהביא למצב של החלפת רכיבים במחשב, עד כדי רכישת מחשב חדש לחלוטין ולו בשל התעלמות מהרעש.
חשוב לציין כי בעיה של מחשב מרעיש קיימת גם במחשבים נייחים וגם במחשבים ניידים, אך מכוון שמחשבים ניידים רגישים יותר ונוטים יותר להתקלקל, מומלץ לבדוק את המחשב עם הופעת הרעש בפעם הראשונה ולא להמתין עד להחמרת התקלה עד כדי הפסקת עבודתו של המחשב הנייד.

מאמרים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אבטחה לדיסק און קי
שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע הינם שירות הכרחי לעסקים וארגונים וככל שעובר בו יותר מידע רגיש (רגיש כלומר, ביחס לארגון עצמו), כך הוא מחוייב להציב אבטחת מידע

מנעול חומת אש
חומת אש מומלצת

כל שרת אליו מחוברים מחשבים ארגוניים מחייב אבטחה כבדה וחיץ שיפריד בינו לבין הרשת ולו על מנת להגן על מחשבי החברה מאיומים חיצוניים המועברים באמצעות

קבצים שמורים
ייעוץ אבטחת מידע

איומי סייבר היו קיימים בערך מהרגע בו הומצא המחשב ולא רק שאינם במגמת דעיכה אלא להיפך, ככל שמערכות יתר מתפתחות וככל שעובר בהן יותר מידע,

שירותי IT
שירותי IT לעסקים

שירותי IT לעסקים הם למעשה כל האמצעים הטכנולוגיים המסייעים לארגונים ועסקים בארץ ובעולם, בניהול מידע לסוגיו השונים. הם כוללים מגוון רחב של שירותים טכניים הקשורים

אצבע נוגעת בענן
טכנולוגיות ענן

טכנולוגיות ענן נחשבות לאחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום המחשוב והאינטרנט בשנים האחרונות. טכנולוגיות אלה זכו לשמה משום ההקבלה לענן שכביכול נגיש בו זמנית ממספר מקומות

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?