סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

שחזור מערכת ההפעלה במחשב

מחשבי עבודה במשרד

עד לפני מספר עשורים המילה מחשב הייתה מאוד ארטילאית ובעיקר מסמלת מוצר על שלא כל יד משגת, לרבות בקרב משפחות. כיום, לא רק שהמצב אינו כך, אלא שההיפך הוא הנכון – מתי מעט מעבירים את חייהם ללא מחשב, משום שזה הפך להיות בן בית כמעט בכל מקום, עד כי נדמה כי קשה עד בלתי אפשרי לנהל חיים בלעדיו, לרבות כאשר מדובר בבית עסק. אך מה קורה כאשר המחשב נתקע עד כדי חוסר יכולת להפעילו? הזיכרון נסתם, תוכנות מיותרות מכבידות ולא ניתן להסירן ועוד שאר מרעין בישין? בחלק מן המקרים הפתרון כרוך גם בביצוע שחזור מערכת ההפעלה במחשב.

הפעלת מחשב נייד

כיצד מבצעים שחזור מערכת הפעלה למחשב?

למזלנו ולמזלם של משתמשי מחשב נוספים, בכל מחשב קיימת אפשרות לבצע שחזור מערכת (System restore), בדיוק עבור המצבים הללו בהם כלו כל הקיצים ושברו את הכלים. איפה מוצאים את האפשרות הזאת? אי שם בתחתית המסך ישנו כפתור שנקרא "התחל" או בגרסאות מתקדמות יותר פשוט נראה כמו חלון קטן. לוחצים עליו. אם יש לכם מערכת הפעלה בגרסה קודמת, לוחצים על "כל התוכניות" ו- "עזרים", בוחרים את כלי המערכת ולוחצים על שחזור מערכת. קרוב לוודאי שתזדקק שם סיסמת מערכת על מנת לסיים את התהליך.

אם ברשותכם מערכת הפעלה מתקדמת יותר, קרי, ווינדוס 10 וכו', ניתן להקליד בשורת החיפוש "שחזור מערכת" או "איפוס מערכת" ומשם להמשיך על פי ההוראות.
ניתן לבחור מועד לביצוע איפוס, במידה וקיימת העדפה לשעות בהן המחשב אינו פעיל וביצוע שחזור לא יפריע למהלך התקין של העבודה עליו.

חשוב מאוד

מערכות ההפעלה הקיימות על רוב המחשבים יודעים לבצע גיבוי אוטומטי להגדרות וקבצי המערכת עצמה על מנת לשמור על שלמות ותקינות המערכת. יחד עם זאת, ההחלטה לאפס ולבצע שחזור מערכת ההפעלה למחשב לא מתבצעת ברגע (לפחות אנו מקווים שלא), משום שמחשב מכיל מידע ואם אינו חדש אז עשוי להכיל מידע רב עליו. על כן, אם גמלה בכם ההחלטה לאפס את מערכת ההפעלה, או שנאלצתם לעשות כן בשל תיקון כלשהו שהיה צריך לבצע, חובה קודם לכן לגבות את כל החומר שניתן לגבות, בין אם על גבי כונן חיצוני ובין אם על גבי ענן ולו על מנת שניתן יהיה להעבירו בסופו של תהליך חזרה למחשב ללא תקלות מיותרות בדרך.
מאידך, במצב שבו מבצעים שחזור של מערכת ההפעלה על מנת למכור את המחשב לאחר מכן, אין צורך להתקין את החומר שגובה מן הסתם, אלא למחשב חדש.

אחרי שביצעתם שמירה של הקבצים וודאו כי יש מספיק מקום בדיסק הקשיח לבצע את השחזור, משום שתהליך השחזור כולו צורך כמה מאות מגה בייטס ואם אין מספיק מקום, לא יתחיל התהליך.

שחזור מערכת הפעלה במחשב, תיקון מחשב

שחזור מערכת ההפעלה במחשב – לסיכום

שחזור מערכת הפעלה למחשב נעשה אך ורק במקרים קיצוניים ו/או במקרים בהם ההגדרות מלכתחילה היו בעייתיות ולכן מומלץ לנקוט בצעד זה כקו טיפול אחרון במחשב לאחר שניסיתם לטפל בבעיה בדרכים אחרות, להוציא כמובן במקרים בהם קיים תכנון למכור אותו לאחר מכן. צעד שכזה מצריך משנה זהירות, גיבוי מראש, ידע והבנה בסיסית במערכת מחשוב ביתית (או מערכת מחשוב לעסק במקרה והמחשב הינו חלק ממערכת מחשוב רחבה יותר והרבה סבלנות.

מדריכים ושירותים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
פתרונות אחסון ענן

זוכרים את הימים שחברות רבות נאלצו לאחסן את המידע שלהן בשרתים מקומיים מסורבלים, לגבות אותו כל שבוע ולהיות עם היד על הדופק כדי שלא לאבד

HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

Translate »
Call Now Button