שחזור מערכת ההפעלה במחשב

מחשבי עבודה במשרד

עד לפני מספר עשורים המילה מחשב הייתה מאוד ארטילאית ובעיקר מסמלת מוצר על שלא כל יד משגת, לרבות בקרב משפחות. כיום, לא רק שהמצב אינו כך, אלא שההיפך הוא הנכון – מתי מעט מעבירים את חייהם ללא מחשב, משום שזה הפך להיות בן בית כמעט בכל מקום, עד כי נדמה כי קשה עד בלתי אפשרי לנהל חיים בלעדיו, לרבות כאשר מדובר בבית עסק. אך מה קורה כאשר המחשב נתקע עד כדי חוסר יכולת להפעילו? הזיכרון נסתם, תוכנות מיותרות מכבידות ולא ניתן להסירן ועוד שאר מרעין בישין? בחלק מן המקרים הפתרון כרוך גם בביצוע שחזור מערכת ההפעלה במחשב.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
הפעלת מחשב נייד

כיצד מבצעים שחזור מערכת הפעלה למחשב?

למזלנו ולמזלם של משתמשי מחשב נוספים, בכל מחשב קיימת אפשרות לבצע שחזור מערכת (System restore), בדיוק עבור המצבים הללו בהם כלו כל הקיצים ושברו את הכלים. איפה מוצאים את האפשרות הזאת? אי שם בתחתית המסך ישנו כפתור שנקרא “התחל” או בגרסאות מתקדמות יותר פשוט נראה כמו חלון קטן. לוחצים עליו. אם יש לכם מערכת הפעלה בגרסה קודמת, לוחצים על “כל התוכניות” ו- “עזרים”, בוחרים את כלי המערכת ולוחצים על שחזור מערכת. קרוב לוודאי שתזדקק שם סיסמת מערכת על מנת לסיים את התהליך.

אם ברשותכם מערכת הפעלה מתקדמת יותר, קרי, ווינדוס 10 וכו’, ניתן להקליד בשורת החיפוש “שחזור מערכת” או “איפוס מערכת” ומשם להמשיך על פי ההוראות.
ניתן לבחור מועד לביצוע איפוס, במידה וקיימת העדפה לשעות בהן המחשב אינו פעיל וביצוע שחזור לא יפריע למהלך התקין של העבודה עליו.

חשוב מאוד

מערכות ההפעלה הקיימות על רוב המחשבים יודעים לבצע גיבוי אוטומטי להגדרות וקבצי המערכת עצמה על מנת לשמור על שלמות ותקינות המערכת. יחד עם זאת, ההחלטה לאפס ולבצע שחזור מערכת ההפעלה למחשב לא מתבצעת ברגע (לפחות אנו מקווים שלא), משום שמחשב מכיל מידע ואם אינו חדש אז עשוי להכיל מידע רב עליו. על כן, אם גמלה בכם ההחלטה לאפס את מערכת ההפעלה, או שנאלצתם לעשות כן בשל תיקון כלשהו שהיה צריך לבצע, חובה קודם לכן לגבות את כל החומר שניתן לגבות, בין אם על גבי כונן חיצוני ובין אם על גבי ענן ולו על מנת שניתן יהיה להעבירו בסופו של תהליך חזרה למחשב ללא תקלות מיותרות בדרך.
מאידך, במצב שבו מבצעים שחזור של מערכת ההפעלה על מנת למכור את המחשב לאחר מכן, אין צורך להתקין את החומר שגובה מן הסתם, אלא למחשב חדש.

אחרי שביצעתם שמירה של הקבצים וודאו כי יש מספיק מקום בדיסק הקשיח לבצע את השחזור, משום שתהליך השחזור כולו צורך כמה מאות מגה בייטס ואם אין מספיק מקום, לא יתחיל התהליך.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שחזור מערכת הפעלה במחשב, תיקון מחשב

שחזור מערכת ההפעלה במחשב – לסיכום

שחזור מערכת הפעלה למחשב נעשה אך ורק במקרים קיצוניים ו/או במקרים בהם ההגדרות מלכתחילה היו בעייתיות ולכן מומלץ לנקוט בצעד זה כקו טיפול אחרון במחשב לאחר שניסיתם לטפל בבעיה בדרכים אחרות, להוציא כמובן במקרים בהם קיים תכנון למכור אותו לאחר מכן. צעד שכזה מצריך משנה זהירות, גיבוי מראש, ידע והבנה בסיסית במערכת מחשוב ביתית (או מערכת מחשוב לעסק במקרה והמחשב הינו חלק ממערכת מחשוב רחבה יותר והרבה סבלנות.

מדריכים ושירותים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אבטחה לדיסק און קי
שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע הינם שירות הכרחי לעסקים וארגונים וככל שעובר בו יותר מידע רגיש (רגיש כלומר, ביחס לארגון עצמו), כך הוא מחוייב להציב אבטחת מידע

מנעול חומת אש
חומת אש מומלצת

כל שרת אליו מחוברים מחשבים ארגוניים מחייב אבטחה כבדה וחיץ שיפריד בינו לבין הרשת ולו על מנת להגן על מחשבי החברה מאיומים חיצוניים המועברים באמצעות

קבצים שמורים
ייעוץ אבטחת מידע

איומי סייבר היו קיימים בערך מהרגע בו הומצא המחשב ולא רק שאינם במגמת דעיכה אלא להיפך, ככל שמערכות יתר מתפתחות וככל שעובר בהן יותר מידע,

שירותי IT
שירותי IT לעסקים

שירותי IT לעסקים הם למעשה כל האמצעים הטכנולוגיים המסייעים לארגונים ועסקים בארץ ובעולם, בניהול מידע לסוגיו השונים. הם כוללים מגוון רחב של שירותים טכניים הקשורים

אצבע נוגעת בענן
טכנולוגיות ענן

טכנולוגיות ענן נחשבות לאחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום המחשוב והאינטרנט בשנים האחרונות. טכנולוגיות אלה זכו לשמה משום ההקבלה לענן שכביכול נגיש בו זמנית ממספר מקומות

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?