שחזור מערכת ההפעלה במחשב

מחשבי עבודה במשרד

עד לפני מספר עשורים המילה מחשב הייתה מאוד ארטילאית ובעיקר מסמלת מוצר על שלא כל יד משגת, לרבות בקרב משפחות. כיום, לא רק שהמצב אינו כך, אלא שההיפך הוא הנכון – מתי מעט מעבירים את חייהם ללא מחשב, משום שזה הפך להיות בן בית כמעט בכל מקום, עד כי נדמה כי קשה עד בלתי אפשרי לנהל חיים בלעדיו, לרבות כאשר מדובר בבית עסק. אך מה קורה כאשר המחשב נתקע עד כדי חוסר יכולת להפעילו? הזיכרון נסתם, תוכנות מיותרות מכבידות ולא ניתן להסירן ועוד שאר מרעין בישין? בחלק מן המקרים הפתרון כרוך גם בביצוע שחזור מערכת ההפעלה במחשב.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
הפעלת מחשב נייד

כיצד מבצעים שחזור מערכת הפעלה למחשב?

למזלנו ולמזלם של משתמשי מחשב נוספים, בכל מחשב קיימת אפשרות לבצע שחזור מערכת (System restore), בדיוק עבור המצבים הללו בהם כלו כל הקיצים ושברו את הכלים. איפה מוצאים את האפשרות הזאת? אי שם בתחתית המסך ישנו כפתור שנקרא “התחל” או בגרסאות מתקדמות יותר פשוט נראה כמו חלון קטן. לוחצים עליו. אם יש לכם מערכת הפעלה בגרסה קודמת, לוחצים על “כל התוכניות” ו- “עזרים”, בוחרים את כלי המערכת ולוחצים על שחזור מערכת. קרוב לוודאי שתזדקק שם סיסמת מערכת על מנת לסיים את התהליך.

אם ברשותכם מערכת הפעלה מתקדמת יותר, קרי, ווינדוס 10 וכו’, ניתן להקליד בשורת החיפוש “שחזור מערכת” או “איפוס מערכת” ומשם להמשיך על פי ההוראות.
ניתן לבחור מועד לביצוע איפוס, במידה וקיימת העדפה לשעות בהן המחשב אינו פעיל וביצוע שחזור לא יפריע למהלך התקין של העבודה עליו.

חשוב מאוד

מערכות ההפעלה הקיימות על רוב המחשבים יודעים לבצע גיבוי אוטומטי להגדרות וקבצי המערכת עצמה על מנת לשמור על שלמות ותקינות המערכת. יחד עם זאת, ההחלטה לאפס ולבצע שחזור מערכת ההפעלה למחשב לא מתבצעת ברגע (לפחות אנו מקווים שלא), משום שמחשב מכיל מידע ואם אינו חדש אז עשוי להכיל מידע רב עליו. על כן, אם גמלה בכם ההחלטה לאפס את מערכת ההפעלה, או שנאלצתם לעשות כן בשל תיקון כלשהו שהיה צריך לבצע, חובה קודם לכן לגבות את כל החומר שניתן לגבות, בין אם על גבי כונן חיצוני ובין אם על גבי ענן ולו על מנת שניתן יהיה להעבירו בסופו של תהליך חזרה למחשב ללא תקלות מיותרות בדרך.
מאידך, במצב שבו מבצעים שחזור של מערכת ההפעלה על מנת למכור את המחשב לאחר מכן, אין צורך להתקין את החומר שגובה מן הסתם, אלא למחשב חדש.

אחרי שביצעתם שמירה של הקבצים וודאו כי יש מספיק מקום בדיסק הקשיח לבצע את השחזור, משום שתהליך השחזור כולו צורך כמה מאות מגה בייטס ואם אין מספיק מקום, לא יתחיל התהליך.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שחזור מערכת הפעלה במחשב, תיקון מחשב

שחזור מערכת ההפעלה במחשב – לסיכום

שחזור מערכת הפעלה למחשב נעשה אך ורק במקרים קיצוניים ו/או במקרים בהם ההגדרות מלכתחילה היו בעייתיות ולכן מומלץ לנקוט בצעד זה כקו טיפול אחרון במחשב לאחר שניסיתם לטפל בבעיה בדרכים אחרות, להוציא כמובן במקרים בהם קיים תכנון למכור אותו לאחר מכן. צעד שכזה מצריך משנה זהירות, גיבוי מראש, ידע והבנה בסיסית במערכת מחשוב ביתית (או מערכת מחשוב לעסק במקרה והמחשב הינו חלק ממערכת מחשוב רחבה יותר והרבה סבלנות.

מדריכים ושירותים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי it
שירותי it לעסקים קטנים

עסקים קטנים מטבעם מתאפיינים במספר יחסים מצומצם של תחנות מחשוב. על כן, ברוב המקרים יעדיפו בעלי העסקים הקטנים להיעזר במיקור חוץ מאשר להעסיק אדם Help

אנטי ספאם
אנטי ספאם

כל בעל עסק זקוק להגנה הרמטית על המידע הרגיש והחסוי מפני נוזקות, וירוסים או ריגול. פתרונות האנטי ספאם של Start-It שירותי מחשוב מתקדמים, מבטיחים הגנה

אחסון בענן
אחסון בענן

מי שאינו משתמש בקבצים רבים, יכול מן הסתם לסמוך על נפח האחסון שמציעות ספקיות כמו גוגל דרייב או דרופבוקס. אולם, בעלי עסקים וארגונים רבים, הנעזרים

טכנאי
טכנאי רשתות

בעולם ממוחשב, רשתות תקשורת המחשבים משמשות כתשתית הכרחית לפעילותו של כל עסק, ללא קשר לגודלו. העדרה של תשתית תקינה הפועלת ללא הפרעות, עלולה לפגוע משמעותית

מחשוב ענן לעסקים
מחשוב ענן לעסקים

כיום, ניתן להניח, כמעט כולם נחשפו למינוח “מיחשוב ענן”. כלומר, במקום לנהל בבית העסק או בבית רשת מחשבים מקומית, הנתונה לשלל איומים – פשוט להשתמש

Call Now Button
Translate »