סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא אינטרנט. למעשה, כל תעבורת המידע כיום מבוססת על גבי רשת האינטרנט. החל מתשלום בכרטיסי אשראי בחנות הנעליים הקטנה בפאתי העיר, דרך הזמנת משלוח ממסעדה ועד הארגונים הגדולים ביותר. הכל היום עובר ברשת האינטרנט וכפי שנאמר באחת מתוכניות הטלוויזיה: "זה או הצלחה ענקית או רוב הסיכויים התרסקות איומה". לכאורה, עושה רושם שהעבודה על גבי הרשת הינה הצלחה כבירה. רק תנסו להיזכר היכן הייתה האנושות ביחס להעברת המידע והצפנתו לפני עשרים שנה והיכן אנו עומדים בתחום זה כעת.
אולם, לכל הצלחה יש את הצד של הכישלון ועל מנת שזה לא יקרה קיים תפקיד שנקרא – טכנאי רשתות אינטרנט.

תפקידו של טכנאי רשתות אינטרנט

בגדול, תפקידו של טכנאי רשתות אינטרנט סובב סביב תכנון, יישום, תפעול ותחזוקה של רשת האינטרנט בארגון. החל מתכנון התשתית, המתבסס על כלל משתמשי הקצה בארגון כולל החיצוניים שמתחברים מרחוק וכו', דרך יישום התשתית הלכה למעשה, שדרוג מערכות קיימות ושמירה על המערכות ועל המידע שעובר דרכן.
אם נפרט את כל הנאמר לעיל לפרוטרוט וננסה להבין את תחומי אחריותו הכל כך רחבים של טכנאי רשתות אינטרנט, נוכל להציג את רובם לפחות ברשימה לא קצרה:

כאמור – תכנון של רשת האינטרנט בארגון ופריסתה הלכה למעשה.
תחזוקה שוטפת של ציודי הקצה וציוד תעבורת הרשת (ראוטרים, מחשבים, שרתים וכו').ד
ניטור שוטף של תפקודי הרשת, תיקון תקלות ותמיכה בכל עניין הקשור לאינטרנט בארגון.
ליווי הארגון בכל שדרוג, שינוי, הוספת תשתיות וציוד, הסרה שלהם, שימוש בטכנולוגיית ענן ועוד.
עבודה שוטפת מול מחלקת שירותי אבטחת מידע בענן שבארגון או ראשי מערך האבטחה בארגון על מנת לנטר פרצות אבטחה ברשת, זליגה של מידע לא רצוי ועוד, תוך שימת דגש על הגברת מערך האבטחה באופן שוטף, גיבויי המידע, שחזורו בעת הצורך ועוד.

טכנאי רשתות אינטרנט

ידע ומקצוענות

על מנת לרכוש הכשרה כטכנאי רשתות תקשורת יש צורך בתנאים הבאים:
השכלה בתחום, כלומר, בוגר/ת קורס טכנאי רשתות אשר מקנה ידע בתוכנות ובחומרות רלוונטיות.
ידע וניסיון בשירותי אבטחת מידע ברשת, לרבות בארגונים.
ידע וניסיון בהקמת רשתות אינטרנט בארגונים, לצד הקשבה לצורכי הלקוח ומיפוי נכון של צרכים אלה לכדי רשת שתתן את המענה המושלם ככל הניתן.
ידע וניסיון בעבודה מול ראוטרים, שרתים ישראלים, תוכנות שרת, מערכות ענן, שחזורי קבצים ועוד.
ידע וניסיון בתפעול רשתות, ניטור שוטף, איתור תקלות וכמובן טיפול שוטף בכל תקלה שצצה.

אופן העסקת טכנאי רשתות אינטרנט

לכל ארגון קיימות שלוש אפשרויות של העסקת טכנאי רשתות אינטרנט. הבחירה ביניהן תלויה כגורמים כגון: גודל החברה, מספר משתמשי הרשת ותקציב. ארגונים בינוניים וגדולים לעתים יעדיפו להקים אגף שלם העוסק אך ורק בתחום המחשוב. כל עובד באגף נותן מענה בתחומים מסוימים וזמינותם של עובדי האגף זהה לשעות העבודה של הארגון ברוב המקרים.
ארגונים קטנים יסתפקו אולי בטכנאי רשתות אינטרנט צמוד, הן כשכיר והן כמיקור חוץ, שיבוא מדי פעם לטפל בתקלות, שדרוגים וכו' ויהיה זמין טלפונית לתמיכה מרחוק לכל מקרה. את כל עבודת הגיבוי השוטף או שמבצעים מהארגון עצמו או דרך הטכנאי שמבצע זאת מרחוק, בזמנים שנקבעו מראש.

אפשרות שלישית היא העסקת חברה חיצונית שתתן מענה לארגון בכל עת, תנטר בעיות בזמן אמת ולא תמתין בהכרח לשעות פעילות הארגון, תדאג לשדרוגים ותחזוקה שוטפת מבלי להיות חלק מהארגון עצמו, תבין את צורכי הארגון ותבנה מערך הקמה ושירות המתאימים לצרכיו, תוך כדי ביצוע התאמות נוספות לאורך הדרך אם וכאשר נדרשים שינויים במערך האינטרנט בחברה.
כל ארגון בוחר את שיטת ההעסקה העדיפה לו מבחינת מתן המענה המהיר והיעיל ביותר, לצד היערכותו התקציבית לטווח הקצר והארוך בעניין זה.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button