סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

טכנאי רשתות מחשבים

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום מועבר ע"י רשת האינטרנט וכמעט כל חברה מבוססת על תקשורת נתונים באמצעות רשת, הן בתוך החברה והן מחוצה לה ואליה.
עובדה זו מצריכה טכנאי רשתות מחשבים אדם שיהיה אחראי על תקינותה של הרשת ותעבורתו של המידע בתוכה ללא הפרעה לרצף המהלכים בצורה של קטיעת העברת המידע ו/או השתלטות על הרשת.

תפקידו של טכנאי רשתות מחשבים

בגדול, הגדרת תפקידו של טכנאי תקשורת מחשבים היא אחריות על כל הנושא הטכני של רשת המחשבים בארגון. לרוב אכן מדובר בתפקיד המקושר בארגונים ובתי עסק, אך לעתים קיימות גם רשתות ביתיות מסועפות הדורשות טיפול צמוד יותר מרשת ביתית רגילה.
עם התרחבותם של שירותי הענן, התרחבו גם תחומי אחריותו של טכנאי תקשורת מחשבים והם משיקים מעתה גם לתחומי התקשורת כמו מרכזיות, בקרות כניסה ועוד. ולמעשה מאגדות את כל דרכי התקשורת בארגון לכדי מקשה אחת הכוללת גם את נושא המחשוב וגם את כל ערוצי התקשורת גם יחד. כך שלעתים מאוד קרובות ניתן לראות בארגונים חטיבה שלמה העוסקת בכל התחום.

טכנאי רשתות מחשבים

בין תחומי אחריותו של טכנאי תקשורת מחשבים, ניתן למנות את התחומים הבאים:

הקמתה וביסוסה של רשת המחשבים בארגון , חיבור לשרתים, הגרת השרתים, הגדרת הגנה על השרתים (ברמת התוכנה ו/או ברמת החומרה), שיתוף התקני קצה וקבצים המיועדים לשימוש משותף, הגדרת תעבורת המידע ועוד.
הנגשת ציוד הקצה לכלל המשתמשים הפוטנציאליים בעסק (מחשבי קצה, מדפסות וכו'). כמובן, כל אחד על סמך הרשאות האבטחה המיוחסות לו.

  • מערכת ניטור ובקרה בתקלות וטיפול שוטף בהן.
  • גיבויים שוטפים.
  • עדכוני שירותי אבטחת המידע ברשת בכל עת.
  • תמיכה מרחוק בכלל נושא המחשוב והתקשורת בארגון.
  • טיפול בשרתים המקושרים לארגון (שרתי דואר, שרתי אינטרנט, שרתי ענן וכו').
  • מרכזיות IP – מרכזיות ושרתים וירטואלים בענן.
  • שחזור קבצים ומידע אשר אובד באופן זה או אחר.

הוספת משתמשי רשת אשר עובדים מנקודות מרוחקות פיזית כמו עובדים המתניידים או עובדים מהבית.
שדרוג והחלפת הרשת על פי הצורך מעת לעת, כולל החלפת ציודי קצה המגיעים לקצה גבול תפקודם וכבר אינם עדכניים.
פריסת רשת המחשבים לכל פינה הרלוונטית לארגון, גם במידה ומדובר בבניין בעל מספר קומות, אשר יש צורך להתאים בו את איכות השימוש ברשת מכל קומה באותה המידה.

הגדרת נקודות חוטיות מול נקודות אלחוטיות (WIFI) ושיפורי יכולת הקליטה מעת לעת.
טיפול בתקלות שוטפות שעולות מדי פעם.

מבחינת הארגון, תחזוקה של רשת המחשבים והתקשורת הכרחית לקיומה השוטף, במיוחד משום תפקידו הכל כך מרכזי של האינטרנט בחיינו ובמיוחד בתחום העסקי. ללא רשת מחשבים מתפקדת, תפקודו של הארגון ניזוק עד כדי חוסר יכולת להתקיים.

ידע ומקצוענות

ידע טכני הינו תנאי הכרחי למילוי תפקיד זה של טכנאי רשתות מחשבים מן הסתם, אך לא די בכך. שכן, טכנאי רשתות מחשבים חייב להיות בקיא ומקצוען, בעל היכרות מעמיקה על כל מאפייני הרשת, לרבות יישומי אינטרנט, דואר אלקטרוני, יישומי אבטחה, מחשוב ענן, ניתוב הרשת ועוד. בנוסף, עליו להיות אמין ונאמן לארגון עמו הוא עובד משום שהמידע שהוא מגיע אליו באמצעות הטיפול ברשת האינטרנט הוא אחד הדברים הרגישים ביותר בארגון. מספיק שייפול לידיים הלא נכונות והעסק בסכנה. יתרה מכך, טכנאי רשתות מחשבים עוסק בין היתר גם באבטחת הרשת. לכן, כל טיפול לקוי, כל סדק באמינותו ישאיר פתח לגורמים לא רצויים לחדור לרשת ולעשות בה כרצונם והדרך קצרה לוירוס כופר וחדירות לא רצויות.

ידע ומקצוענות כוללים בין השאר גם התעדכנות בכל החידושים בתחום בכל עת, על מנת להעניק את המענה המקצועי ביותר ללקוחות. בין אם מדובר בעדכוני תוכנות, חומרות, יישומים ועוד. טכנאי מקצוען ידע מתי יש צורך לשדרג את המערכות ולהתקדם ברמת ניהול הרשת.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button