טכנאי רשתות מחשבים

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום מועבר ע"י רשת האינטרנט וכמעט כל חברה מבוססת על תקשורת נתונים באמצעות רשת, הן בתוך החברה והן מחוצה לה ואליה.
עובדה זו מצריכה טכנאי רשתות מחשבים אדם שיהיה אחראי על תקינותה של הרשת ותעבורתו של המידע בתוכה ללא הפרעה לרצף המהלכים בצורה של קטיעת העברת המידע ו/או השתלטות על הרשת.

טכנאי רשתות מחשבים

תפקידו של טכנאי רשתות מחשבים

בגדול, הגדרת תפקידו של טכנאי תקשורת מחשבים היא אחריות על כל הנושא הטכני של רשת המחשבים בארגון. לרוב אכן מדובר בתפקיד המקושר בארגונים ובתי עסק, אך לעתים קיימות גם רשתות ביתיות מסועפות הדורשות טיפול צמוד יותר מרשת ביתית רגילה.
עם התרחבותם של שירותי הענן, התרחבו גם תחומי אחריותו של טכנאי תקשורת מחשבים והם משיקים מעתה גם לתחומי התקשורת כמו מרכזיות, בקרות כניסה ועוד. ולמעשה מאגדות את כל דרכי התקשורת בארגון לכדי מקשה אחת הכוללת גם את נושא המחשוב וגם את כל ערוצי התקשורת גם יחד. כך שלעתים מאוד קרובות ניתן לראות בארגונים חטיבה שלמה העוסקת בכל התחום.

בין תחומי אחריותו של טכנאי תקשורת מחשבים, ניתן למנות את התחומים הבאים:

הקמתה וביסוסה של רשת המחשבים בארגון , חיבור לשרתים, הגרת השרתים, הגדרת הגנה על השרתים (ברמת התוכנה ו/או ברמת החומרה), שיתוף התקני קצה וקבצים המיועדים לשימוש משותף, הגדרת תעבורת המידע ועוד.
הנגשת ציוד הקצה לכלל המשתמשים הפוטנציאליים בעסק (מחשבי קצה, מדפסות וכו'). כמובן, כל אחד על סמך הרשאות האבטחה המיוחסות לו.

  • מערכת ניטור ובקרה בתקלות וטיפול שוטף בהן.
  • גיבויים שוטפים.
  • עדכוני שירותי אבטחת המידע ברשת בכל עת.
  • תמיכה מרחוק בכלל נושא המחשוב והתקשורת בארגון.
  • טיפול בשרתים המקושרים לארגון (שרתי דואר, שרתי אינטרנט, שרתי ענן וכו').
  • מרכזיות IP – מרכזיות ושרתים וירטואלים בענן.
  • שחזור קבצים ומידע אשר אובד באופן זה או אחר.

הוספת משתמשי רשת אשר עובדים מנקודות מרוחקות פיזית כמו עובדים המתניידים או עובדים מהבית.
שדרוג והחלפת הרשת על פי הצורך מעת לעת, כולל החלפת ציודי קצה המגיעים לקצה גבול תפקודם וכבר אינם עדכניים.
פריסת רשת המחשבים לכל פינה הרלוונטית לארגון, גם במידה ומדובר בבניין בעל מספר קומות, אשר יש צורך להתאים בו את איכות השימוש ברשת מכל קומה באותה המידה.

הגדרת נקודות חוטיות מול נקודות אלחוטיות (WIFI) ושיפורי יכולת הקליטה מעת לעת.
טיפול בתקלות שוטפות שעולות מדי פעם.

מבחינת הארגון, תחזוקה של רשת המחשבים והתקשורת הכרחית לקיומה השוטף, במיוחד משום תפקידו הכל כך מרכזי של האינטרנט בחיינו ובמיוחד בתחום העסקי. ללא רשת מחשבים מתפקדת, תפקודו של הארגון ניזוק עד כדי חוסר יכולת להתקיים.

ידע ומקצוענות

ידע טכני הינו תנאי הכרחי למילוי תפקיד זה של טכנאי רשתות מחשבים מן הסתם, אך לא די בכך. שכן, טכנאי רשתות מחשבים חייב להיות בקיא ומקצוען, בעל היכרות מעמיקה על כל מאפייני הרשת, לרבות יישומי אינטרנט, דואר אלקטרוני, יישומי אבטחה, מחשוב ענן, ניתוב הרשת ועוד. בנוסף, עליו להיות אמין ונאמן לארגון עמו הוא עובד משום שהמידע שהוא מגיע אליו באמצעות הטיפול ברשת האינטרנט הוא אחד הדברים הרגישים ביותר בארגון. מספיק שייפול לידיים הלא נכונות והעסק בסכנה. יתרה מכך, טכנאי רשתות מחשבים עוסק בין היתר גם באבטחת הרשת. לכן, כל טיפול לקוי, כל סדק באמינותו ישאיר פתח לגורמים לא רצויים לחדור לרשת ולעשות בה כרצונם והדרך קצרה לוירוס כופר וחדירות לא רצויות.

ידע ומקצוענות כוללים בין השאר גם התעדכנות בכל החידושים בתחום בכל עת, על מנת להעניק את המענה המקצועי ביותר ללקוחות. בין אם מדובר בעדכוני תוכנות, חומרות, יישומים ועוד. טכנאי מקצוען ידע מתי יש צורך לשדרג את המערכות ולהתקדם ברמת ניהול הרשת.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

שירותי מחשוב לעסקים באור יהודה

אור יהודה – רמת פנקס נחשבת לעיר המרכזים בבקעת אונו שבמרכז הארץ, קרובה לנמל התעופה בן גוריון ולמעשה מאחדת את כלל ערי הבקעה יחדיו בכל

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?