סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

מערכת ניטור ובקרה

מערכת ניטור ובקרה לעסקים

לפני שני עשורים המילה שרת מחשבים למעשה ייצגה מחשב בפני עצמו, אשר אותו היה נדרש לתחזק ברמת החומרה, התוכנה והגיבוי בכל עת. ניתן היה להבחין בקריסה של השרתים ו/או של אחד החלקים בהם בעיקר משום הקרבה הפיזית אליהם. עם הזמן והמעבר לשרתים וירטואליים, התחזוקה עברה לרמת הניטור השוטפת. הכוונה לכך שמעבר לשירותי ענן לעסקים ואחסון וירטואלי מחייב בקרה וניטור בכל עת כמעט על מנת לאתר תקלות עוד בטרם הן מתרחשות וע"י כך לתחזק את השרת הווירטואלי ולאבטח את המידע הנמצא בו מפני גניבות ו/או אובדן מכל סוג שהוא.

חשיבותה של מערכת ניטור ובקרה לארגון

בעולם שבו כל מערכות המידע הארגוניות (או רובן לפחות) עוברות וירטואליזציה ומבזרות את המידע בין מוקדים שונים שלרוב נמצאים מחוץ לארגון פיזית, אף ארגון לא יכול להרשות לעצמו לאבד שליטה על אחת או יותר מן המערכות הללו ולו לשנייה, משום שחוסר תשומת לב לתקלה שמתרחשת, בזמן שהיא מתחילה להתרחש ולא כשכבר גרמה לנזק.

חוסר של מערכת ניטור ובקרה על מערוכת שונות בארגון שווה ערך לחוסר מודעות או מודעות חלקית לליקויים בשרשרת התהליכים בארגון, דבר שיכול להוביל להשבתה של מערכת אחת או יותר בארגון, חשיפה של מידע כזה או אחר ושאר נזקים. נזקים אלה, בעיקר אם מתגלים לאחר זמן מה, עשויים להשבית את הארגון חלקית ואף באופן מלא לזמן מה ולגרום להפסדים כספיים בעקבות עצירת העבודה השוטפת והתקינה בארגון כתוצאה משיבוש מערכת כזאת או אחרת.

פתרונות למחשבים

אילו מערכות מנוטרות ומבוקרות בדרך כלל?

התשובה היא בעיקר מערכות מחשוב, אך לא רק:

  • מערכות הגנה ואבטחה בארגון – אזעקה, מצלמות אבטחה במעגל סגור , דלתות ומערכות הגנה על מעברים פנים ארגוניים, אבטחת מידע בתוך הארגון ובמחשבי הענן, ניהול משתמשים בארגון והקצאת הרשאות לכל משתמש, ניהול מסד נתונים, ניתוח נתונים, שכפול של הנתונים, גיבוי מידע ויכולת התאוששות של המידע ועוד.
  • מערכות מידע – מחשבי הארגון, מדפסות, שרתים המאחסנים מידע, ניהול מערכות מידע ממוחשבות, תחנות עבודה בתוך הארגון ומחוצה לו, ציוד קצה, תוכנה וחומרה, אינטגרציה בין מערכות שונות בארגון ועוד.
  • מערכות תקשורת – אינטרנט, רשת פנימית, מרכזיית טלפונים, דואר ועוד.

כל מערכת קשורה ברעותה באופן כלשהו ומספיק שקיימת תקלה בסנכרון ביניהן מבלי שהיא תאותר ותטופל בזמן והנזק כבר יתחיל להצטבר.

יתרה מכך, מערכת ניטור ובקרה נועדה לא רק על מנת לצפות באותן המערכות אותן הן מבקרות, לאתר תקלות בזמן אמת, אלא גם לשפר ולתחזק את המערכות הקיימות ולפעול בכל עת על מנת לייעל את תפעולן ולהתאימן בכל עת לצרכי הארגון.

שירותים מצוינים של חברת IT-START

מאחורי כל מערכת ניטור ובקרה עומדים אנשי IT המפיקים בכל עת את מיטב הביצועים למען תפקוד טוב יותר של כלל המערכות בארגון, שיפור תהליכי עבודה, הגדרת צרכים ארגוניים, בחינת חלופות שונות ומוצרים שונים על פי צרכי הארגון, העשויים להשתנות מעת לעת.

כיום, קיימות מספר מערכות ניטור ובקרה המעניקות מעטפת פתרונות כוללת לכלל מערכות הארגון. כל מערכת כזאת נבנית ומוגדרת על פי צרכיו הייחודיים של כל ארגון, תוך כדי שמירה על צורך אחד המשותף לכולן – הצורך לשמור על רצף עבודה תקין ועל המידע בארגון.

קראו גם את המאמרים הבאים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button