סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

בדיקות חדירות

בדיקות חדירות

עם עליית הטכנולוגיה, חברות ואנשים הפכו רגישים יותר להתקפות סייבר. בארה"ב למשל בשנת 2020, המרכז לתלונות פשיעה באינטרנט של ה-FBI קיבל למעלה מ-791,000 תלונות על חשד לפשעי סייבר. המספרים האלה מדאיגים, ועסקים צריכים לנקוט באמצעים כדי להגן על נכסיהם. אמצעי אחד כזה הוא ביצוע בדיקות חדירה. במאמר הנוכחי נבין מהו בדיקות חדירות ואילו פתרונות קיימים כיום בשוק.

מהי בדיקות חדירות?

בדיקות חדירות, היא התקפת סייבר מדומה על רשת של חברה כדי לזהות נקודות תורפה שתוקף זדוני עלול לנצל. המטרה היא לבדוק את אמצעי האבטחה של החברה ולהעריך עד כמה קל לתוקף לקבל גישה לא מורשית למידע רגיש. בדיקה זו מבוצעת לרוב על ידי חברת אבטחה צד שלישי המתמחה בבדיקות חדירות.

בדיקות חדירות נחוצות כדי להעריך את עמדת אבטחת המידע של חברה. התקפות סייבר עלולות לגרום לנזק כספי, משפטי ומוניטין משמעותי, ולהוביל לאובדן הכנסות ולקוחות. על ידי ביצוע בדיקות עט, ניתן לזהות ולתקן פגיעויות לפני שניתן יהיה לנצל אותן על ידי תוקף זדוני.

בנוסף, בדיקות אלו עוזרת גם לחברות לעמוד בתקנות כגון תקנת הגנת המידע הכללית (GDPR) ותקן אבטחת המידע של תעשיית האשראי (PCI DSS).

מפתח חיבור והצפנה

אילו סוגי חדירות יש?

ישנם מספר סוגים של בדיקות חדירות, ולכל אחד יש מטרה ספציפית:

  • בדיקת חדירה לרשת – בדיקת חדירה לרשת מעריכה את האבטחה של תשתית הרשת של החברה, לרבות חומות אש, נתבים ומתגים.
  • בדיקת חדירה של אפליקציות אינטרנט – בדיקת חדירה של יישומי אינטרנט מעריכה את האבטחה של יישומי אינטרנט של חברה, לרבות אתרי מסחר אלקטרוני, פורטלים מקוונים ואתרי אינטרנט ארגוניים.
  • בדיקת חדירת יישומים ניידים – בדיקת חדירת אפליקציות לנייד מעריכה את האבטחה של אפליקציות סלולריות של חברה, כולל אפליקציות iOS ואנדרואיד.
  • בדיקת חדירה פיזית – בדיקת חדירה פיזית מעריכה את האבטחה של המתקנים הפיזיים של החברה, לרבות מבנים, מרכזי נתונים ותחנות עבודה של עובדים.
  • בדיקות חדירות של הנדסה חברתית – בדיקת חדירה של הנדסה חברתית מעריכה את הרגישות של חברה להתקפות הנדסה חברתית, כגון מיילים פישינג או שיחות טלפון.

תהליך בדיקות החדירות

תהליך בדיקת החדירה כולל את השלבים הבאים:

  1. תכנון וסיור – בשלב זה בודק העט קובע את היקף הבדיקה, מזהה את מערכות היעד ואוסף מידע על המערכות והאפליקציות.
  2. סריקה – בשלב זה, בודק העט משתמש בכלים אוטומטיים כגון סורקי פגיעות כדי לזהות יציאות פתוחות, שירותים ופגיעויות פוטנציאליות.
  3. השגת גישה – בשלב זה, בודק העט מנסה להשיג גישה בלתי מורשית למערכת היעד באמצעות טכניקות שונות כגון פיצוח סיסמאות או ניצול נקודות תורפה.
  4. שמירה על גישה – לאחר שהושגה גישה, בודק העט מנסה לשמור על גישה למערכת כדי לראות כמה זמן הם יכולים להישאר ללא זיהוי.
  5. ניתוח ודיווח – בשלב זה, בודק העט מנתח את תוצאות הבדיקה ומפיק דוח המזהה נקודות תורפה וממליץ על אסטרטגיות תיקון.

בדיקות חדירות לסיכום

בדיקות חדירה הן מרכיב קריטי באסטרטגיית אבטחת הסייבר של החברה. על ידי זיהוי נקודות תורפה ותיקון שלהן, חברות יכולות להגן על עצמן מפני התקפות סייבר ולציית לתקנות התעשייה. עם מגוון סוגי בדיקות חדירה ותהליך בדיקת חדירה מובנה, עסקים יכולים להבטיח את אבטחת נכסיהם והגנה על המידע הרגיש שלהם.

חברת IT START מספקת שירותי בדיקות חדירות לעסקים וחברות בטכנולוגיה המתקדמת בעולם לכל סוגי העסקים והחברות, בחבילות משתנות ועבור כל סוגי המוצרים. שהשירות שאנחנו מספקים מותאם במיוחד לצרכים ולדרישות העסק שלכם. לכל שאלה ולכל דבר, אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר כאן לקבלת מידע נוסף והתאמה אישית בדיוק לצרכים העסקיים שלכם.

קראו גם:

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button