פתרונות מחשוב לעסקים

פתרונות מחשוב לעסקים

בית עסק הוא דבר דינמי הנתון לשינויים וחידושים בכל זמן. על מנת להתאים את העסק לשינויים הנוכחיים והעתידיים יש לבסס תשתית מחשוב שתוכל להתקדם עם התפתחותו של בית העסק ותגדל בהתאם. ביסוס תשתית שכזאת הנו חלק בלתי נפרד מחבילת פתרונות מחשוב לעסקים, הן גדולים והן קטנים ועל כך נרחיב כאן.

כפתור פתרונות מחשוב

מהם פתרונות מחשוב לעסקים?

פתרונות מחשוב לעסקים הינם מעטפת של שירותים הנותנים מענה כולל לצורכי המחשוב של בית העסק באשר הוא, קטן או גדול, בין אם מדובר במספר מצומצם של תחנות עבודה ובין אם מדובר במספר רחב של תחנות עבודה וציוד קצה רב. פתרונות המחשוב הללו עשויים להגיע מתוככי בית העסק בדמות אנשי מקצוע הנשכרים במיוחד למטרה זו, אך גם עשויים להגיע במיקור חוץ בדמות חברה המתמחה במתן פתרונות מחשוב לעסקים.

במסגרת אותם פתרונות מחשוב לעסקים ניתן למנות את השירותים הבאים:

  • תכנון והקמה של תשתיות תקשורת ועוד – המותאמות לבית העסק על פי מספר תחנות הקצה בחברה, מרכזיות תקשורת טלפונית, הקמת חדרי שרתים ועוד.
  • שירותי התקנות של חומרה ותוכנה – הטמעות של תוכנות חדשות וביצוע אינטגרציה בין תוכנות שונות ובין חומרות שונות בבית העסק, כמו גם רכישת חומרה והתקנתה בבית העסק.
  • בקרה שוטפת וניטור של מחשבי בית העסק ותשתית המחשבים שבו. איתור מקורות איום וטיפול בתקלות שוטפות ובמקרי חירום.
  • שירותי הלפ-דסק לכל משתמשי ציוד הקצה של בית העסק בכל זמן נתון, תוך שיפור מתמיד של אופי מתן השירות והמהירות בה ניתן.

שירותי טכנאי – במקרים של תקלות חומרה

שירותי מחשוב ענן לעסקים – אחסון וגיבוי של המידע בעסק על גבי שרתי ענן המנוטרים ומבוקרים בכל עת. שרתים אלה מאובטחים וזמינים בכל עת ויכולים באותה המידה להוות תחנות עבודה מרחוק ולחסוך שדרוג מערכות קיימות והוצאות גבוהות מיותרות.
שירותי אבטחת מידע לעסקים – תכנון ובניה של מערך אבטחה התואם לצרכי בית העסק וכולל בנייה ויישום פרוטוקולים פנים ארגוניים המפרטים את אמצעי האבטחה השונים וההנחיות לשמירת המידע באופן בטוח בתוך כתלי בית העסק. כמו כן, הקמת חומת אש והתקנת תוכנות אבטחה וסריקת מיילים על מנת למנוע כניסה של איומים וטיפול באיום באם מתממש.

פתרונות תקלות לעסקים

האם קיים הבדל בין פתרונות מחשוב לעסקים קטנים לבין גדולים?

התשובה היא לא בהכרח. כלומר, השירותים בבסיסם די דומים אך ההבדל בין החברות מבוסס בעיקר על כמויות. כמויות של מידע, ציוד קצה, תחנות מחשוב, שרתים ועוד. ככל שכמות ציוד הקצה, משתמשי הציוד, המידע ותחנות העבודה גדולה יותר, כך השירות הנדרש יהיה בהיקפו גדול יותר ותכוף יותר.

כאשר מחליטים לרכוש חבילת פתרונות מחשוב לעסקים יש כמובן להביא בתחשיב את עניין הכמויות והיקף השירות על מנת להבין את צרכי בית העסק יותר ועל מנת לבנות חבילה מדויקת יותר עבור הלקוח. ככל שהשירות מקיף יותר ותכוף יותר, כך באופן טבעי גם מחירו יעלה בהתאם.

יחד עם זאת, מומלץ לכל בית עסק לשקול רכישת פתרונות מחשוב לעסקים בהתאם לצרכיו, משום שגם בית עסק קטן אינו חף מבעיות מחשוב שצצות להן משום מקום ועשויות להשבית אותו מפעולה לזמן מה ולמנוע ממנו מהענקת שירות ללקוחותיו, דבר שיכול לגרור נזקי משנה לא מעטים.

בחירת חברת פתרונות מחשוב לעסקים

הנוסחה לכך פשוטה מאוד: שילוב של שירות, המלצות, קירבה גיאוגרפית ומחיר.

  • שירות – אילו שירותים כלולים באותה מעטפת פתרונות וכיצד ניתן להתאים מעטפת פתרונות לעסק שלכם, כזה שייתן את המענה המושלם ככל הניתן.
  • המלצות – כל שירות שמחפשים חייב להיות מגובה בהמלצות, בעיקר כאשר מדובר בעסק שלכם ובמידע רגיש הנוגע לו. חשוב לוודא כי לנותן השירות יש אכן את הניסיון הדרוש והכלים המתאימים לטיפול בעסק מהסוג שלכם.
  • קירבה גיאוגרפית – מומלץ אם כי לא חובה. חשוב בעיקר למתן מענה שאינו יכול להינתן מרחוק כמו שירות תיקונים וכו’ הדורשים תגובה מהירה ויעילה. קירבה גיאוגרפית אינה מחייבת הימצאות באותה העיר אלא יותר כמו זמינות פיזית במקרה הצורך.
  • מחיר – יש מי שיקרא לזה גולת הכותרת, אך זה דווקא אינו השיקול העיקרי אלא די משני, משום שאם מכלול הגורמים שנכתבו לעיל מתקיים הרי שהמחיר בדרך כלל הינו נגזרת של כל אלה ולכן לא מומלץ להתפתות למחיר הנמוך ביותר משום שזה לא בהכרח מעיד לטובת נותן השירות. יותר חשוב שתקבלו שקיפות מלאה על מה אתם משלמים ותוכנית עבודה מפורטת ומסודרת, בה יצוינו כל המרכיבים הנדרשים, שעות עבודה, מחיר לכל שירות ותוספות במקרה הצורך. (שעות חירום, עוד כל אדם, שירותים חיצוניים וכו’).

קראו גם על השירותים הבאים

תוכן עניינים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת
המאמרים החדשים באתר
המילים SSL על קוביות
התקנת SSL

גוגל החליטה להקפיד על אתרים מאובטחים על מנת למנוע ככל הניתן זליגת מידע רגיש מאתרי אינטרנט, הכול על התקנת SSL.

איש מבצע תמיכה טכנית דרך האוזניות
תמיכה מרחוק

תמיכה מרחוק נפוצה ביותר בקרב כלל משתמשי המחשב, בין במשתמש פרטי ובין אם מדובר במשתמש עסקי, איך תעשו את זה נכון.

הדמיה של שרתים ישראלים
שרתים ישראלים

לפני שאתם מקבלים החלטה לגבי האחסון שלכם האם להשתמש באמצעות שרתים ישראלים או שרתים מחו”ל, כדאי לבדוק את היתרונות והחסרונות.

אבטחת מידע וסייבר
אבטחת מידע וסייבר

גם אתם מעוניינים בהגנה על מערכות המחשוב מפני השתלטות עוינת של גורמים זרים מרחוק, הפתרון המושלם עבורכם הוא אבטחת מידע וסייבר.

מחשבים מתחברים עם חומת אש
חומת אש

בכל 40 שניות בממוצע מתרחשת פריצה למחשב, אם גם אתם רוצים למנוע פריצות לעסק או לארגון שלכם חומת אש הפתרון המושלם עבורכם.

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?