מחיקת תוכנות והתקנים במחשב

כפתור מחיקה (DELETE)

כאשר רוכשים מחשב חדש, לרוב מותקנות בו תוכנות בסיסיות בלבד, לרבות מערכת הפעלה, אך עם הזמן מתווספות תוכנות אחרות, חלקן נחוצות יותר וחלקן נחוצות פחות. חלקן זמניות יותר וחלקן פחות. באיזשהו שלב תגיע ההחלטה להסיר את חלקן מכמה סיבות:

  • חוסר רלוונטיות – תוכנות אשר הורדו מתוך מטרה מסוימת שהושגה במלואה וכבר אין בהן צורך לאחר מכן. תוכנות אשר הורדו, למען מטרה מסוימת אך התברר שישנה דרך יעילה יותר להשגת המטרה ולכן כבר אינן נחוצות ועוד.
  • הכבדה על המחשב – ריבוי תוכנות על המחשב עשוי להכביד על תפקודו ולהאט אותו עד כדי עבודה בלתי אפשרית. על מנת להקל על המחשב, מומלץ למחוק ולהסיר תוכנות והתקנים שהכרחיותם נמוכה.
  • תוכנות זדון – לעתים קורה שתוכנת זדון כלשהי מורדת למחשב מבלי לדעת על כך. הורדת תוכנות זדון אלה מתרחשת או ע”י קבצים המצורפים במייל או ע”י תוכנות אחרות שיורדות למחשב אך מוצמדות לתוכנות זדון ע”י האקרים.
זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
מונחים דיגיטליים, הסרת תוכנה

כיצד מבצעים מחיקת תוכנות והתקנים במחשב במערכת ווינדוס?

בווינדוס 10, שזוהי ברירת המחדל של מערכת ההפעלה כעת, ניתן להסיר תוכנות והתקנים באחד משלושה האופנים הבאים:

  • דף ההגדרות – לחיצה על כפתור ה”התחל” (או בתמונת החלונות) שבפינה הימנית למטה, בחירת גלגל השיניים (הגדרות), לחיצה על אפליקציות ואחר כך על אפליקציות ותכונות ובחירת האפליקציה שיש צורך להסיר, לחיצה על קליק ימני של העכבר וביצוע הסרה.
  • ישירות – חיפוש התוכנה בשורת החיפוש בצד הימני התחתון של המסך (שמאלי, אם השפה המוגדרת היא אנגלית), לחיצה על “הסר התקנה” ואישור.
  • לוח הבקרה – בשורת החיפוש למטה יש להקליד “לוח הבקרה”, לחיצה על תוכניות – תוכניות ותכונות, לחיצה ארוכה על התוכנה שש צורך להסיר ובחירה בהסרת התקנה. יש לבצע את ההסרה על פי ההוראות שיופיעו לאחר מכן.

מחיקת תוכנות והתקנים במחשב – דגשים חשובים לפני ביצוע ההסרה

חובה לוודא כי האפליקציה ו’או התוכנה שיש בכוונתכם להסיר סגורה לחלוטין ואינה רצה ברקע. תוכנות כגון אנטי וירוס ודומיו עשויות לרוץ ברקע ולא ניתן להסירן תוך כדי ריצה.
במידה ומדובר בתוכנות נוזקה או וירוסים, יש לנסות להסירן ע”י תוכנת האנטי וירוס המותקנת על גבי המחשב, בין אם זאת המגיעה עם מערכת ההפעלה ובין אם תוכנה נפרדת המותקנת אף היא על המחשב.
וודאו כי התוכנה שברצונכם למחוק אכן מיותרת ואינה הכרחית לתפקודו התקין של המחשב ו/או תפקודכם על המחשב ברמה השוטפת.

אם התוכנה המועמדת להסרה שימשה אתכם למטרה מסוימת, וודאו כי כל הקבצים שהייתם זקוקים מתוכה מגובים לכל מקרה שתאלצו לשחזר אותם ללא התוכנה ולו ברמת הצפייה ללא העריכה. אם ישנם קבצים שניתן להמיר לתוכנה נוספת פעילה, בצעו את ההמרה לכל מקרה בו תדרשו לערוך ללא התוכנה המקורית.
בצעו ניקוי של תוכנות לא פעילות ו/או או רלוונטיות יותר אחד לכמה חודשים ולו על מנת לרענן את המחשב, לפנות לו עוד מקום בזיכרון ולהקל על פעילותו השוטפת, לרבות אם אתם חושדים בקיומה של תוכנה זדונית על גבי המחשב. תמיד כדאי לנקות מדי פעם על מנת להבטיח עבודת מחשב שוטפת, מהירה ובטוחה.

קראו גם את המאמרים הבאים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אבטחה לדיסק און קי
שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע הינם שירות הכרחי לעסקים וארגונים וככל שעובר בו יותר מידע רגיש (רגיש כלומר, ביחס לארגון עצמו), כך הוא מחוייב להציב אבטחת מידע

מנעול חומת אש
חומת אש מומלצת

כל שרת אליו מחוברים מחשבים ארגוניים מחייב אבטחה כבדה וחיץ שיפריד בינו לבין הרשת ולו על מנת להגן על מחשבי החברה מאיומים חיצוניים המועברים באמצעות

קבצים שמורים
ייעוץ אבטחת מידע

איומי סייבר היו קיימים בערך מהרגע בו הומצא המחשב ולא רק שאינם במגמת דעיכה אלא להיפך, ככל שמערכות יתר מתפתחות וככל שעובר בהן יותר מידע,

שירותי IT
שירותי IT לעסקים

שירותי IT לעסקים הם למעשה כל האמצעים הטכנולוגיים המסייעים לארגונים ועסקים בארץ ובעולם, בניהול מידע לסוגיו השונים. הם כוללים מגוון רחב של שירותים טכניים הקשורים

אצבע נוגעת בענן
טכנולוגיות ענן

טכנולוגיות ענן נחשבות לאחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום המחשוב והאינטרנט בשנים האחרונות. טכנולוגיות אלה זכו לשמה משום ההקבלה לענן שכביכול נגיש בו זמנית ממספר מקומות

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?