סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

מחיקת תוכנות והתקנים במחשב

כפתור מחיקה (DELETE)

כאשר רוכשים מחשב חדש, לרוב מותקנות בו תוכנות בסיסיות בלבד, לרבות מערכת הפעלה, אך עם הזמן מתווספות תוכנות אחרות, חלקן נחוצות יותר וחלקן נחוצות פחות. חלקן זמניות יותר וחלקן פחות. באיזשהו שלב תגיע ההחלטה להסיר את חלקן מכמה סיבות:

  • חוסר רלוונטיות – תוכנות אשר הורדו מתוך מטרה מסוימת שהושגה במלואה וכבר אין בהן צורך לאחר מכן. תוכנות אשר הורדו, למען מטרה מסוימת אך התברר שישנה דרך יעילה יותר להשגת המטרה ולכן כבר אינן נחוצות ועוד.
  • הכבדה על המחשב – ריבוי תוכנות על המחשב עשוי להכביד על תפקודו ולהאט אותו עד כדי עבודה בלתי אפשרית. על מנת להקל על המחשב, מומלץ למחוק ולהסיר תוכנות והתקנים שהכרחיותם נמוכה.
  • תוכנות זדון – לעתים קורה שתוכנת זדון כלשהי מורדת למחשב מבלי לדעת על כך. הורדת תוכנות זדון אלה מתרחשת או ע"י קבצים המצורפים במייל או ע"י תוכנות אחרות שיורדות למחשב אך מוצמדות לתוכנות זדון ע"י האקרים.
מונחים דיגיטליים, הסרת תוכנה

כיצד מבצעים מחיקת תוכנות והתקנים במחשב במערכת ווינדוס?

בווינדוס 10, שזוהי ברירת המחדל של מערכת ההפעלה כעת, ניתן להסיר תוכנות והתקנים באחד משלושה האופנים הבאים:

  • דף ההגדרות – לחיצה על כפתור ה"התחל" (או בתמונת החלונות) שבפינה הימנית למטה, בחירת גלגל השיניים (הגדרות), לחיצה על אפליקציות ואחר כך על אפליקציות ותכונות ובחירת האפליקציה שיש צורך להסיר, לחיצה על קליק ימני של העכבר וביצוע הסרה.
  • ישירות – חיפוש התוכנה בשורת החיפוש בצד הימני התחתון של המסך (שמאלי, אם השפה המוגדרת היא אנגלית), לחיצה על "הסר התקנה" ואישור.
  • לוח הבקרה – בשורת החיפוש למטה יש להקליד "לוח הבקרה", לחיצה על תוכניות – תוכניות ותכונות, לחיצה ארוכה על התוכנה שש צורך להסיר ובחירה בהסרת התקנה. יש לבצע את ההסרה על פי ההוראות שיופיעו לאחר מכן.

מחיקת תוכנות והתקנים במחשב – דגשים חשובים לפני ביצוע ההסרה

חובה לוודא כי האפליקציה ו'או התוכנה שיש בכוונתכם להסיר סגורה לחלוטין ואינה רצה ברקע. תוכנות כגון אנטי וירוס ודומיו עשויות לרוץ ברקע ולא ניתן להסירן תוך כדי ריצה.
במידה ומדובר בתוכנות נוזקה או וירוסים, יש לנסות להסירן ע"י תוכנת האנטי וירוס המותקנת על גבי המחשב, בין אם זאת המגיעה עם מערכת ההפעלה ובין אם תוכנה נפרדת המותקנת אף היא על המחשב.
וודאו כי התוכנה שברצונכם למחוק אכן מיותרת ואינה הכרחית לתפקודו התקין של המחשב ו/או תפקודכם על המחשב ברמה השוטפת.

אם התוכנה המועמדת להסרה שימשה אתכם למטרה מסוימת, וודאו כי כל הקבצים שהייתם זקוקים מתוכה מגובים לכל מקרה שתאלצו לשחזר אותם ללא התוכנה ולו ברמת הצפייה ללא העריכה. אם ישנם קבצים שניתן להמיר לתוכנה נוספת פעילה, בצעו את ההמרה לכל מקרה בו תדרשו לערוך ללא התוכנה המקורית.
בצעו ניקוי של תוכנות לא פעילות ו/או או רלוונטיות יותר אחד לכמה חודשים ולו על מנת לרענן את המחשב, לפנות לו עוד מקום בזיכרון ולהקל על פעילותו השוטפת, לרבות אם אתם חושדים בקיומה של תוכנה זדונית על גבי המחשב. תמיד כדאי לנקות מדי פעם על מנת להבטיח עבודת מחשב שוטפת, מהירה ובטוחה.

קראו גם את המאמרים הבאים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button