סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

ניהול רשתות לעסקים

ניהול משתמשים ברשת

מהפכת האינטרנט של שלושת העשורים האחרונים העבירה את נושא תקשורת המחשבים בארגונים ועסקים לקדמת הבמה ונדמה כי כיום אין כמעט ארגון או בית עסק המתנהל ללא רשת תקשורת, לרבות ארגונים גדולים. על כן, לא מפתיע שאחד הנושאים החשובים ביותר בנושא של מתן שירות לעסקים. כל ארגון המגדיר תשתית תקשורת מחשבים חייב להבטיח את תפקודה התקין לאורך זמן ועל כך נדרש שירות ניהול רשתות לעסקים. 

מהו שירות ניהול רשתות לעסקים?

ניהול רשת נעשה בידי אדם או חברה אשר הוסמכו לכך הן ע"י השכלה מתאימה והן ע"י הגדרת התפקיד. ההסכמה כוללת ידע מקיף בנושא הקמה וניהול רשתות הן מבחינת תוכנה והן מבחינת חומרה (מחשבים, מודמים, נתב, כרטיס רשת וכו'.

אופן ניהול רשתות התקשורת שונה מארגון לארגון ותלוי במספר מרכיבים כגון: תקציב, גודל הארגון, מספר המחשבים ומרכיבי התקשורת בארגון ועוד. בארגונים גדולים חובה להעסיק מספר אנשי פתרונות IT לצורך ניהול הרשת הארגונית ו/או חברה חיצונית בעלת מספר אנשי מקצוע המסוגלים לתת מענה בכל רגע נתון, על פי הסכם ההתקשרות מולם.

ניהול נכון ויעיל של רשתות התקשורת בארגון יבטיח עבודה רציפה, תקשורת מהירה וניתוב נכון של ערוצי התקשורת והמידע העובר דרכם בתוך הארגון וכלפי חוץ.

התקנת רשתות וחיבורים

מדוע נחוץ ניהול רשת בארגון קטן?

כל ארגון חייב ניהול רשתות לעסקים גם אם ברשותו מספר מצומצם של מחשבים ובתנאי שהם מקושרים ביניהם באופן מסוים, לרבות ע"י נתב. כאשר קיימת הפרעה בתקשורת בין המחשבים ו/או האינטרנט, המתנה לטכנאי בודד עשויה להימשך זמן רב וליצור עיכוב משמעותי בטיפול בבעיה שנוצרה. כל עיכוב שכזה יוצר נזק לארגון, בין אם מבחינת מתן מענה ללקוחות, הפקת תוצרת בפועל וייעול הזמן כראוי. מעבר לכך, עלול להיות נזק מתמשך כגון השבתה של הארגון, נטישת לקוחות, נסיגה עסקית ואם תקלות כאלה חוזרות ונשנות, ייתכן גם סגירה של הארגון במקרים קיצוניים. 

על מנת שתקלות רשת לא יאפילו על פעילותו התקינה של הארגון חשוב שיהיה גב טכני מאחורי כל מחשבי הארגון לכל מקרה ולניטור שוטף של התקשורת הממוחשבת בארגון.

ניהול רשתות לעסקים, בחירת רשת

ניהול רשת יעיל ונכון

ניהול רשת יעיל הוא כזה אשר מנטר בכל עת את איכות התקשורת הממוחשבת בארגון (אינטרנט, חיבורים פנים ארגוניים ועוד), מגבה ומאבטח את כל הנעשה על גבי רשת זו, מקבל התראות בזמן אמת ונותן מענה מיידי כלשהו על מנת לטפל בבעיה, לצמצם זמן תגובה ולמזער ככל הניתן את הנזקים העיקריים והמשניים שעלולים להיגרם כתוצאה מכל תקלה שהיא.

ניהול רשתות לעסקים חייב לכלול בתוכו גם מרכיב אבטחה המתייחס הן לחומת אש מפני חדירת גורמים בלתי רצויים והן מפני זליגת חומרים החוצה מתוך הרשת. במסגרת ניהול הרשת קיים ריענון הגנה מפני וירוסים באשר הם, ניטור שוטף והדיפת כל תקשורת עוינת מכניסה לארגון.

ניהול רשתות לעסקים – לסיכום:

העסקת טכנאי מחשבים לעסקים חיצוני זה בסדר גמור כשבית עסק מסתמך על מחשב אחד או שניים, אבל כאשר ארגון מושתת על מספר מחשבים הקשורים ברשת אחת אין מנוס מהעסקת מנהל רשת מקצועי, בין אם כחלק מהארגון ובין אם כחלק מחברה חיצונית ולו על מנת להבטיח את העבודה השוטפת והיעילה של רשת המחשבים בארגון ללא כל תקלות או הפרעות העשויות להפריע למהלך התקין של העבודה השוטפת.

שירותים ומאמרים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

מאמרים נוספים באותו הנושא
המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button