ניהול רשתות לעסקים

ניהול משתמשים ברשת

מהפכת האינטרנט של שלושת העשורים האחרונים העבירה את נושא תקשורת המחשבים בארגונים ועסקים לקדמת הבמה ונדמה כי כיום אין כמעט ארגון או בית עסק המתנהל ללא רשת תקשורת, לרבות ארגונים גדולים. על כן, לא מפתיע שאחד הנושאים החשובים ביותר בנושא של מתן שירות לעסקים. כל ארגון המגדיר תשתית תקשורת מחשבים חייב להבטיח את תפקודה התקין לאורך זמן ועל כך נדרש שירות ניהול רשתות לעסקים. 

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
התקנת רשתות וחיבורים

מהו שירות ניהול רשתות לעסקים?

ניהול רשת נעשה בידי אדם או חברה אשר הוסמכו לכך הן ע”י השכלה מתאימה והן ע”י הגדרת התפקיד. ההסכמה כוללת ידע מקיף בנושא הקמה וניהול רשתות הן מבחינת תוכנה והן מבחינת חומרה (מחשבים, מודמים, נתב, כרטיס רשת וכו’.

אופן ניהול רשתות התקשורת שונה מארגון לארגון ותלוי במספר מרכיבים כגון: תקציב, גודל הארגון, מספר המחשבים ומרכיבי התקשורת בארגון ועוד. בארגונים גדולים חובה להעסיק מספר אנשי פתרונות IT לצורך ניהול הרשת הארגונית ו/או חברה חיצונית בעלת מספר אנשי מקצוע המסוגלים לתת מענה בכל רגע נתון, על פי הסכם ההתקשרות מולם.

ניהול נכון ויעיל של רשתות התקשורת בארגון יבטיח עבודה רציפה, תקשורת מהירה וניתוב נכון של ערוצי התקשורת והמידע העובר דרכם בתוך הארגון וכלפי חוץ.

מדוע נחוץ ניהול רשת בארגון קטן?

כל ארגון חייב ניהול רשתות לעסקים גם אם ברשותו מספר מצומצם של מחשבים ובתנאי שהם מקושרים ביניהם באופן מסוים, לרבות ע”י נתב. כאשר קיימת הפרעה בתקשורת בין המחשבים ו/או האינטרנט, המתנה לטכנאי בודד עשויה להימשך זמן רב וליצור עיכוב משמעותי בטיפול בבעיה שנוצרה. כל עיכוב שכזה יוצר נזק לארגון, בין אם מבחינת מתן מענה ללקוחות, הפקת תוצרת בפועל וייעול הזמן כראוי. מעבר לכך, עלול להיות נזק מתמשך כגון השבתה של הארגון, נטישת לקוחות, נסיגה עסקית ואם תקלות כאלה חוזרות ונשנות, ייתכן גם סגירה של הארגון במקרים קיצוניים. 

על מנת שתקלות רשת לא יאפילו על פעילותו התקינה של הארגון חשוב שיהיה גב טכני מאחורי כל מחשבי הארגון לכל מקרה ולניטור שוטף של התקשורת הממוחשבת בארגון.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
ניהול רשתות לעסקים, בחירת רשת

ניהול רשת יעיל ונכון

ניהול רשת יעיל הוא כזה אשר מנטר בכל עת את איכות התקשורת הממוחשבת בארגון (אינטרנט, חיבורים פנים ארגוניים ועוד), מגבה ומאבטח את כל הנעשה על גבי רשת זו, מקבל התראות בזמן אמת ונותן מענה מיידי כלשהו על מנת לטפל בבעיה, לצמצם זמן תגובה ולמזער ככל הניתן את הנזקים העיקריים והמשניים שעלולים להיגרם כתוצאה מכל תקלה שהיא.

ניהול רשתות לעסקים חייב לכלול בתוכו גם מרכיב אבטחה המתייחס הן לחומת אש מפני חדירת גורמים בלתי רצויים והן מפני זליגת חומרים החוצה מתוך הרשת. במסגרת ניהול הרשת קיים ריענון הגנה מפני וירוסים באשר הם, ניטור שוטף והדיפת כל תקשורת עוינת מכניסה לארגון.

ניהול רשתות לעסקים – לסיכום:

העסקת טכנאי מחשבים לעסקים חיצוני זה בסדר גמור כשבית עסק מסתמך על מחשב אחד או שניים, אבל כאשר ארגון מושתת על מספר מחשבים הקשורים ברשת אחת אין מנוס מהעסקת מנהל רשת מקצועי, בין אם כחלק מהארגון ובין אם כחלק מחברה חיצונית ולו על מנת להבטיח את העבודה השוטפת והיעילה של רשת המחשבים בארגון ללא כל תקלות או הפרעות העשויות להפריע למהלך התקין של העבודה השוטפת.

שירותים ומאמרים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

מאמרים נוספים באותו הנושא
המאמרים החדשים באתר
שירותי מחשוב לעסקים באור יהודה
שירותי מחשוב לעסקים באור יהודה

אור יהודה – רמת פנקס נחשבת לעיר המרכזים בבקעת אונו שבמרכז הארץ, קרובה לנמל התעופה בן גוריון ולמעשה מאחדת את כלל ערי הבקעה יחדיו בכל

שירותי מחשוב לעסקים בבני ברק
שירותי מחשוב לעסקים בבני ברק

בני ברק הינה העיר התשיעית בגודלה במדינת ישראל, הגובלת בתל אביב, רמת גן, גבעת שמואל ופתח תקווה. כעיר מרכזית במיותר משמשת בני ברק כמרכז עסקים

שירותי מחשוב לעסקים בגבעתיים
שירותי מחשוב לעסקים בגבעתיים

העיר גבעתיים השוכנת במישור החוף הדרומי נחשבת לעיר קטנה יחסית, שקטה וקהילתית מאוד. כיאה לעיר בעלת צביון שכזה, קיימים בה מגוון של בתי עסק המקיימים

שירותי מחשוב לקבלנים
שירותי מחשוב לקבלנים

קבלני בניין מתאפיינים בעבודה רבה מחוץ למשרד והרבה עבודות בשטח. אי לכך, רוב עבודת המחשוב עוברת דרך רשת האינטרנט. המשמעות היא שכל תשתית מחשוב המוקמת

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?