סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

שיפור מהירות גלישה במחשב

שיפור מהירות גלישה במחשב, מהירות טיל

לפני מספר שנים נכנסה לישראל טכנולוגיה המאפשרת גלישה באינטרנט במהירות של מאה מגה והקלה כמעט על כל משתמשי הרשת, משום שכיום רוב המידע הנצרך באינטרנט הוא רב משקל וקשה עד בלתי אפשרי לצרוך אותו במהירות איטית.

למרות זאת, גולשים רבים עדיין מתלוננים על כך שאינם נהנים ממהירות הגלישה שהובטחה להם וכי בפועל המהירות המסופקת נמוכה בהרבה. או אז, מתקשרים הם לספק האינטרנט, שמפנה אותם לספק התשתית שמחזיר חלילה רק כדי לגלות באותיות הקטנות שהמהירות שהובטחה היא עד מאה מגה ובין אפס למאה, כאמור הטווח מאוד רחב ומאוד תלוי תשתית קיימת. כמו כן, מהירות זו מתייחסת להורדה בלבד ולא להעלאה שמהירותה זהה אך ורק כאשר התשתית מבוססת סיב אופטי. אז מה בכל זאת ניתן לעשות? להלן מעט טיפים שימושיים.

בחירת נתב

הנתב (ראוטר) המסופק ע"י ספקית האינטרנט מספק את רוב האוכלוסייה אך לא תמיד נותן את הפתרון הנחוץ לביצועי אינטרנט הנותנים מענה מושלם. ראוטר אלחוטי נותן ביצועים טובים מאשר ראוטר המחובר באמצעות חוט, אך יחד עם זאת, ככל שמתרחקים מהראוטר, קליטת הרשת הולכת ופוחתת ומהירות הגלישה תתרחק מהמהירות המקסימלית עד כי במבנה גדול יש צורך במגדיל טווח ו/או ביותר מנתב אחד.

בנוסף לכך, כל נתב אינטרנט מוסגל להתחבר למספר מסוים של התקנים (מחשבים, טלפונים סלולריים, טלוויזיות חכמות ושאר צרכני אינטרנט נוספים). ככל שיש יותר התקנים המחוברים ומשתמשים בו זמנית באותו הנתב, כך מהירות הגלישה לכל מכשיר תיפגע.

תקן הנתב חשוב לא פחות. אם עד לפני מספר שנים ראוטרים בתקן G או N היו הפופולריים יותר, הרי שכיום הראוטרים היעילים ביותר הם ראוטרים בתקן AC. מעבר לזאת, ככל שיש לנתב יותר אנטנות, כלומר, בין ארבע לשמונה אנטנות, כך המידע העובר בו בזמן נתון רב יותר.

דבר אחרון, אך חשוב לא פחות הוא מיקום הראוטר, במיוחד בבית. בחלק גדול מן הבתים הראוטר נמצא בממ"ד המשמש כחדר עבודה, אך זוהי טעות משום שחדר הממ"ד אמור להיות אטום ולכן גם קליטת הרשת בו מוגבלת מאוד וגם הקרינה הנפלטת מהנתב גבוהה יותר בחדר זה. את הראוטר מומלץ למקם במקום גלוי ללא כל הפרעה סביב כמו רהיטים, דלתות, קירות, שולחנות או מכשירי חשמל נוספים וללא הפרעה לפריסת האנטנות שלו ואל תתביישו לבדוק את זוויות האנטנות שלו משום שזווית אחד יכולה לסייע להשיג תוצאות טובות יותר. למעשה, אם אחת האנטנות עומדת ישר והשאר שוכבות, עשויה להתקבל תוצאה טובה יותר.

מהירות מסחררת

שיפור מהירות גלישה במחשב – בדיקות מהירות

בין אם קיים חשד סביר לגלישה במהירות נמוכה ובין אם לא, מומלץ מדי פעם לבצע בדיקת מהירות גלישה אונליין. את הבדיקה מומלץ לבצע ממספר מחשבים בנקודות שונות במבנה, מהסיבה הפשוטה שככל שהמחשב קרוב יותר לנתב, כך ייהנה ממהירות גלישה גבוהה יותר.
ישנם מספר אתרים שניתן לבצע דרכם בדיקת מהירות גלישה, כמו לדוגמה האתר של בזק, אתר ספידטסט Speedtest ועוד.

לא מזיק מדי פעם לבצע אתחול של הנתב הן ע"י כבוי והדלקה שלו לאחר דקה והן ע"י איפוס מרחוק בידי נציג השירות של ספק האינטרנט ולו על מנת לשפר את מהירות הגלישה.

מאמרים ומדריכים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button