שיפור מהירות גלישה במחשב

שיפור מהירות גלישה במחשב, מהירות טיל

לפני מספר שנים נכנסה לישראל טכנולוגיה המאפשרת גלישה באינטרנט במהירות של מאה מגה והקלה כמעט על כל משתמשי הרשת, משום שכיום רוב המידע הנצרך באינטרנט הוא רב משקל וקשה עד בלתי אפשרי לצרוך אותו במהירות איטית.

למרות זאת, גולשים רבים עדיין מתלוננים על כך שאינם נהנים ממהירות הגלישה שהובטחה להם וכי בפועל המהירות המסופקת נמוכה בהרבה. או אז, מתקשרים הם לספק האינטרנט, שמפנה אותם לספק התשתית שמחזיר חלילה רק כדי לגלות באותיות הקטנות שהמהירות שהובטחה היא עד מאה מגה ובין אפס למאה, כאמור הטווח מאוד רחב ומאוד תלוי תשתית קיימת. כמו כן, מהירות זו מתייחסת להורדה בלבד ולא להעלאה שמהירותה זהה אך ורק כאשר התשתית מבוססת סיב אופטי. אז מה בכל זאת ניתן לעשות? להלן מעט טיפים שימושיים.

בחירת נתב

הנתב (ראוטר) המסופק ע”י ספקית האינטרנט מספק את רוב האוכלוסייה אך לא תמיד נותן את הפתרון הנחוץ לביצועי אינטרנט הנותנים מענה מושלם. ראוטר אלחוטי נותן ביצועים טובים מאשר ראוטר המחובר באמצעות חוט, אך יחד עם זאת, ככל שמתרחקים מהראוטר, קליטת הרשת הולכת ופוחתת ומהירות הגלישה תתרחק מהמהירות המקסימלית עד כי במבנה גדול יש צורך במגדיל טווח ו/או ביותר מנתב אחד.

בנוסף לכך, כל נתב אינטרנט מוסגל להתחבר למספר מסוים של התקנים (מחשבים, טלפונים סלולריים, טלוויזיות חכמות ושאר צרכני אינטרנט נוספים). ככל שיש יותר התקנים המחוברים ומשתמשים בו זמנית באותו הנתב, כך מהירות הגלישה לכל מכשיר תיפגע.

תקן הנתב חשוב לא פחות. אם עד לפני מספר שנים ראוטרים בתקן G או N היו הפופולריים יותר, הרי שכיום הראוטרים היעילים ביותר הם ראוטרים בתקן AC. מעבר לזאת, ככל שיש לנתב יותר אנטנות, כלומר, בין ארבע לשמונה אנטנות, כך המידע העובר בו בזמן נתון רב יותר.

דבר אחרון, אך חשוב לא פחות הוא מיקום הראוטר, במיוחד בבית. בחלק גדול מן הבתים הראוטר נמצא בממ”ד המשמש כחדר עבודה, אך זוהי טעות משום שחדר הממ”ד אמור להיות אטום ולכן גם קליטת הרשת בו מוגבלת מאוד וגם הקרינה הנפלטת מהנתב גבוהה יותר בחדר זה. את הראוטר מומלץ למקם במקום גלוי ללא כל הפרעה סביב כמו רהיטים, דלתות, קירות, שולחנות או מכשירי חשמל נוספים וללא הפרעה לפריסת האנטנות שלו ואל תתביישו לבדוק את זוויות האנטנות שלו משום שזווית אחד יכולה לסייע להשיג תוצאות טובות יותר. למעשה, אם אחת האנטנות עומדת ישר והשאר שוכבות, עשויה להתקבל תוצאה טובה יותר.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
מהירות מסחררת

שיפור מהירות גלישה במחשב – בדיקות מהירות

בין אם קיים חשד סביר לגלישה במהירות נמוכה ובין אם לא, מומלץ מדי פעם לבצע בדיקת מהירות גלישה אונליין. את הבדיקה מומלץ לבצע ממספר מחשבים בנקודות שונות במבנה, מהסיבה הפשוטה שככל שהמחשב קרוב יותר לנתב, כך ייהנה ממהירות גלישה גבוהה יותר.
ישנם מספר אתרים שניתן לבצע דרכם בדיקת מהירות גלישה, כמו לדוגמה האתר של בזק, אתר ספידטסט Speedtest ועוד.

לא מזיק מדי פעם לבצע אתחול של הנתב הן ע”י כבוי והדלקה שלו לאחר דקה והן ע”י איפוס מרחוק בידי נציג השירות של ספק האינטרנט ולו על מנת לשפר את מהירות הגלישה.

מאמרים ומדריכים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אבטחה לדיסק און קי
שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע הינם שירות הכרחי לעסקים וארגונים וככל שעובר בו יותר מידע רגיש (רגיש כלומר, ביחס לארגון עצמו), כך הוא מחוייב להציב אבטחת מידע

מנעול חומת אש
חומת אש מומלצת

כל שרת אליו מחוברים מחשבים ארגוניים מחייב אבטחה כבדה וחיץ שיפריד בינו לבין הרשת ולו על מנת להגן על מחשבי החברה מאיומים חיצוניים המועברים באמצעות

קבצים שמורים
ייעוץ אבטחת מידע

איומי סייבר היו קיימים בערך מהרגע בו הומצא המחשב ולא רק שאינם במגמת דעיכה אלא להיפך, ככל שמערכות יתר מתפתחות וככל שעובר בהן יותר מידע,

שירותי IT
שירותי IT לעסקים

שירותי IT לעסקים הם למעשה כל האמצעים הטכנולוגיים המסייעים לארגונים ועסקים בארץ ובעולם, בניהול מידע לסוגיו השונים. הם כוללים מגוון רחב של שירותים טכניים הקשורים

אצבע נוגעת בענן
טכנולוגיות ענן

טכנולוגיות ענן נחשבות לאחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום המחשוב והאינטרנט בשנים האחרונות. טכנולוגיות אלה זכו לשמה משום ההקבלה לענן שכביכול נגיש בו זמנית ממספר מקומות

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?