שירותי מחשוב לארגונים

שירותי מחשוב לארגונים

בעידן שבו כמעט כל בית עסק מנוהל באופן ממוחשב וכמעט שבלתי ניתן למצוא בתי עסק שאינם מסתמכים על מערכות מחשוב כאלה ואחרות, די ברור שככל שהעסק גדול יותר ומאורגן יותר כמעט כולו מבוסס על מערכות מחשוב. לכן, שירותי מחשוב לארגונים הינם חלק בלתי נפרד מהארגון בין אם נכללים בארגון כמחלקה או אגף ובין אם ניתנים ע”י מיקור חוץ כלשהו. הנקודה היא שאף ארגון כיום לא יכול להתקיים באופן שוטף ללא מערכות מחשוב ניהול מערכות מידע ושירותי מחשוב.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שירות מחשוב בענן

מהו ארגון

ארגון בהגדרתו הינו גוף המאחד בין מספר בני אדם בעלי מטרה משותפת אליה הם חותרים. ארגון יכול להתאחד לטובת מטרת רווח או לטובת פעילות חברתית שאינה כרוכה ברווח כלשהו. המאפיין את הארגון הוא העובדה כי הונדס סביב אותה מטרה משותפת ונבנה על פיה, מטרותיה במאוד מוגדרות וברורות, ההיררכיה הקיימת בה מאוד ברורה וחד משמעית ותהליכי עבודתו נעים בין קבלה של משאבים (חיצוניים בעיקר) אל מול יצירת תפוקה כלשהי. מאפיין נוסף מאוד ברור הוא התרבות הארגונית שהיא תרבות חברתית ייחודית ומיוחדת.
מטרות הארגון בדרך משמשות עילה לקיומו לאורך הזמן וזאת משום שהוא הוקם סביבן מלכתחילה, לכן לא מן הנמנע שעם הזמן יוחלפו מטרותיה ויותאמו לרוח הזמן.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שירותי מחשוב לארגונים

המאפיין שירותי מחשוב לארגונים

ארגונים גדולים כקטנים משתמשים בהמון מידע, לרבות מידע הסובב סביב מטרותיהם, על כל המשתמע מכך ונחלק למספר מערכות תוכנה שונות:

  • מערכות שכר וניהול עובדים
  • מערכות דואר אלקטרוני וסינון דואר זבל
  • מערכות ניהול לקוחות
  • מערכות ניהול מלאי
  • מערכות הנה”ח (שלרוב מתממשקות לכל שאר המערכות)
  • מערכת תקשורת פנים-ארגונית

על מנת לסנכרן בין המערכות באופן שוטף וכן על מנת לוודא תקינותה של העברת המידע ביניהן ואליהן יש צורך בתחזוקה שוטפת הן של מערכות התוכנה והן של מערכות החומרה בכל שעות היממה, גם אם הארגון עצמו לא פעיל בשעות מסוימות, המידע חייב לזרום ולהישמר ללא דופי. לצורך כך, ארגונים רבים שוכרים אנשי מחשוב לעבודה פנים ארגונית אך גם דואגים לתגבר זאת במיקור חוץ המספק שירותי מחשוב לארגונים המתבטא במענה מיידי בכל הנוגע לתיקון תקלות תיקון בעיות במחשב, תפעול רשת תקין, שירותי אבטחת מידע מחמירה ביותר, שירותי גיבוי למחשב ולמידע, הלפ דסק ועוד.

שילוב בין גורמי פנים וגורמי חוץ הכרחי משום שלא תמיד ניתן לקבל את המענה המקצועי המיידי הנחוץ בידי עובד החברה ויש צורך להשלים טיפול על ידי גורם נוסף שמבין קצת יותר טכנית כיצד התהליכים הממוחשבים בארגון צריכים להיות אשר יספק לנו שירותי תמיכה טכנית באמצעות תמיכה מרחוק.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע לארגונים

אי אפשר לדבר על שירותי מחשוב לארגונים מבלי להזכיר אבטחת מידע לעסקים, משום שזה הדבר הכי חשוב בארגון – שמירה על המידע המגיע אליו ו/או יוצא ממנו. אבטחה לקויה או חלילה לא קיימת תוביל כמעט בוודאות לאיבוד מידע, זליגה של מידע לגורמים לא רלוונטיים ושרשרת של תוצאות שעלולות להיות הרות אסון הן עבור לקוחות הארגון, הן עבור עובדיו והן עבור הארגון עצמו שעלול לסבול מתדמית שלילית בעקבות חוסר הזהירות והשאננות כלפי המידע שעשויות להתפרש כזלזול וחוסר רצינות או להתקפת וירוס כופר. אלא כשלעצמם יכולים בקלות לגרום לארגון לרדת מקרנו ואף לסגור את שעריו.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי מחשוב לעסקים קטנים
שירותי מחשוב לעסקים קטנים

המונח “עסקים קטנים” מתייחס לרוב לעסקים המונים מספר מצומצם של עובדים כולל ההנהלה. עסק קטן יכול למנות בין אדם אחד המתפעל את כולו ובין עשרות

שירותי מחשוב לרשתות
שירותי מחשוב לרשתות

כאשר מדברים על שירותי מחשוב לרשתות לרוב מתכוונים לרשת המחשבים הנמצאת באותו הארגון, בין אם באותו המקום פיזית ובין אם בסניפים שונים המקושרים יחדיו.שירותי מחשוב

מנעול חומת אש
שירותי מחשוב למשרדים

בכל משרד, קטן ככל שיהיה, יש מחשב אחד לפחות, מדפסת אחת לפחות, ראוטר אחד לפחות וטלפון אחד לפחות ותשתית אינטרנט מינימלית כלשהי. אי לכך, שירותי

שירותי מחשוב לעמותות
שירותי מחשוב לעמותות

עמותות בישראל קמות בכל שנה. חלקן למטרת רווח וחלקן בעלות צביון חברתי. המטרות הנפוצות בקרב העמותות הן: דת, משפט, חברה, כלכלה, אומנות ועוד. המשותף ביניהן

שירותי מחשוב לעורכי דין
שירותי מחשוב לעורכי דין

עורכי דין, אינכם יכולים להרשות לעצמכם להתעכב ולו ולשנייה. הגישה למידע בכל עת הכרחית לעבודה השוטפת וכל קושי בגישה הזאת עשויה לפגוע במהלך העבודה התקין.

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?