שירותי מחשוב לעמותות

שירותי מחשוב לעמותות

עמותות בישראל קמות בכל שנה. חלקן למטרת רווח וחלקן בעלות צביון חברתי. המטרות הנפוצות בקרב העמותות הן: דת, משפט, חברה, כלכלה, אומנות ועוד. המשותף ביניהן הוא ניהול מאגרי המידע במערכות שונות המסונכרנות לצורך השגת המטרה. על מנת לנהל מערכות אלה ולסנכרן ביניהן יש צורך באיש מקצוע ו/או חברה המעניקים שירותי מחשוב לעמותות ומתמחים בהם.

בעוד שארגונים הפועלים מתוך כוונת רווח יכולים להרשות לעצמם להעסיק עובד או מחלקה שיעסקו בנושא שירותי מחשוב לארגונים, הרי שבעמותות מספר העובדים מראש מצומצם, לרוב, לא ניתן למנות אדם שיוכל לטפל במערכות המחשוב באופן בלעדי ושוטף.

שירותי מחשוב לעמותות

מערכות המידע בעמותות

על מנת להשיג את מטרותיה כאמור, כל עמותה נעזרת במערכות מידע שונות המאחסנות מידע כגון:

מערכת הנהלת חשבונות – אף על פי שעמותה הינה ארגון ללא מטרת רווח, עדיין מנוהלים בה ספרים חשבונאים משום שכן נכנסות תרומות, נרשמות הוצאות ומופרשות משכורות מסוימות ועל כל פעולה שכזאת מחייבת רישום ודיווח לרשויות.
מערכת גיוס תרומות – מערכת CRM המרכזת בתוכה את כלל הרשימות לביצוע גיוס שוטף של תרומות ומעקב אחר הפעילויות הקשורות בגיוס.

  • מערכת ניהול עובדים ושעון נוכחות.
  • מערכת ניהול משרד.
  • מערכת מיילים.
  • מערכות תקשורת מחשבים וטלפוניה בענן.
שירותי מחשוב לעמותות

מה כוללים שירותי מחשוב לעמותות

עד כמה שעמותה איננה ארגון שהוקם למטרות רווח עלפי ההגדרה, היא מאוד דומה בתכליתה מבחינת ניהול מערכות המידע והמחשוב שבה. שכן, גם עמותה חייבת לשמור על המידע הרגיש שברשותה בדיוק כשם שכל חברה מסחרית כזו או אחרת שומרת על המידע שברשותה באמצעות אבטחת מידע וסייבר וכן על מערכות המחשוב המנוהלות על ידה ולו על מנת להמשיך בפעילותה הסדירה.
על כן, שירותי מחשוב לעמותות חייבים לכלול את המרכיבים הבאים:

שירותי אבטחת מידע – מטרת שירותי אבטחת מידע היא על כל המידע העובר במחשבי העמותה חייב להיות מאובטח שמא יאבד, יימחק, ייגנב וכו’. אמנם לכאורה עמותה לא אמורה להיות מטרה לעבירות סייבר משום היותה נטולת מטרות רווח ועדיין, אף מתקפת האקרים לא תפסח על מידע שערכו אינו מסולא בפז רק משום שמדובר בעמותה ואף וירוס כופר לא יידע לדלג מעל מחשב כזה או אחר משום שהוא מקושר לעמותה. מידע הוא מידע הוא מידע ובעל המידע הוא בעל הכוח.

גיבוי – בהמשך לסעיף הקודם, גיבוי המחשב והמידע חשוב באותה המידע כמו אבטחת המידע לעסקים משום שאם חלילה מידע מסוים אובד, גיבוי נכון ושוטף ידאג להתאוששות מהירה ובטוחה של המידע המאוחסן במערכות.

תמיכה טכנית שירותי תמיכה טכנית לכל מערכת עלולות להיות תקלות מדי פעם. תמיכה טכנית לעסקים או לעמותות בכל שעות היממה, לרבות בשעות הפעילות של העמותה מבטיחה עבודה שוטפת ורציפה ללא עיכובים מיותרים באמצעו תמיכה מרחוק הבעיה שתצוץ תיעלם.

תיקונים ושירותי טכנאי – מחשבים, מעצם ביותם מכונה לכל דבר ועניין, מצריכים מדי פעם שירותי תיקונים, כמו גם ציוד הקצה הנלווה להם כמו מדפסות, ראוטרים, מסכים וכו’. על מנת להבטיח עבודה שוטפת ורציפה על כלל מחשבי העמותה יש צורך בשירותי תיקונים זמינים הן מבינת לוחות הזמנים והן מבחינת מיקום גיאוגרפי של הטכנאי, המעבדה וכו’, כמו גם התקנת חלפים בעת הצורך בכמה שפחות עיכובים שעלולים להאט את פעילות העמותה ולפגוע ביעילותה במישורים רבים, גם אם לא יסכן אותה באופן מיידי.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט
טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת
טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים
טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it
פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?