תקשורת מחשבים לעסקים

תקשורת מחשבים לעסקים

התנהלותו השוטפת של כל ארגון כיום תלויה בין השאר בתשתית התקשורת המחשבים הפרושה בו. פרישת תשתית תקשורת מחשבים לעסקים מאופיינת באופן אישי ופרטני עבור כל ארגון ו/או חברה ומותאמת לצרכיהם הן מבחינת אופי הארגון או החברה והן מבחינת עמדות העבודה המפוזרות בהם.
בניית תשתית תקשורת מחשבים לעסקים מאפשרת העברת מידע פנים ארגוני שוטף, שיתוף קבצים בין המחשבים, הגנה אוניברסלית על המחשבים באופן מרוכז ועל כל מחשב באופן מפורט.

על מנת ליצור תשתית תקשורת שתיתן מענה מושלם לארגון, יש צורך במקצועיות ובניסיון בתחום על מנת לדעת בדיוק אילו סוגי כבלים צריך, כיצד לחבר בין תחנות המחשוב השונות באופן שיאפשר העברת נתונים בקצב אופטימלי בין המחשבים בתוך הארגון ומחוצה לו.

קיומה של רשת תקשורת חוסכת המון הן על תוכנות והן על חומרה משום שבמקום לחבר כל מחשב להתקן משלו (מדפסת לדוגמא), ניתן לחבר באמצעות הרשת את אותו ההתקן לכמה מחשבים בו זמנית ובכך למנוע את הצורך ברכישת ציוד היקפי נוסף ואולי אף מיותר. יתרה מכך, תוכנות מסוימות נמכרות כיום עם רישיון למספר תחנות עבודה בו זמנית. ישנן תוכנות שלא מצריכות חיבור לאותה תשתית תקשורת מחשבים אך ישנן מערכות רבות שמאפשרות עבודה משוטפת עליהן אך ורק בחיבור לאותה השתית.

תחזוקת רשת תקשורת מחשבים לעסקים

אין די בהקמת תשתית תקשורת המחשבים הארגונית משום שיש צורך מתמיד בתחזוקתה. הסיבה לכך נעוצה בתקלות רבות שעשויות לקרות לכל אורך הדרך כגון:

  • תקלות מידע – זליגת מידע החוצה, השתלטות על מידע מרחוק, איבוד מידע, חוסר גיבוי ועוד.
  • פגיעה במערכות – קריסה של מערכת התקשורת, קריסת מערכת האבטחה, בלאי של מכשירים, התפשטות וירוסים דרך מערכת התקשורת ועוד.
  • עדכון לקוי ו/או חסר של תוכנות שעלול להוביל לתוצאות קריטיות הן מבחינת אבטחת אותן התוכנות והן מבחינת המידע המצוי בהן. קראו עוד בנושא אבטחת מידע לעסקים.

בחירת חברת תקשורת מחשבים לעסקים

בחירת חברת תקשורת חשובה אף יותר מהקמת התשתית עצמה משום שעל כך יקום וייפול דבר. חברה מקצועית תשים דגש על בקרה נכונה, ניהול טוב של התשתית ושל הרשת עצמה לפני, בזמן ולאחר העמדתה ועמידה בכל התקנים המחמירים ביותר, בעיקר בנושא אבטחת המידע העובר בתשתית זו.
היות ותשתית תקשורת מחשבים לעסקים יכולה להתפרס למרחקים שונים, החל מרמת המשרד הבודד ועד רמת הבניין והאזור, חשוב לבחור חברה שתדע לאפיין את תשתית התקשורת המתאימה לארגון או לחברה, בהתאם למספר התחנות המשתתפות ולגודל החברה ותדע לנתב את כל ערוצי התקשורת בצורה יעילה, מקצועית ומדויקת.

חשוב מאוד לגעת היכן עובר הניתוב וכיצד מתחלק בין התחנות השונות וכמה שרתים נדרשים לצורך כך, כמו גם מיקומם של השרתים בפועל – האם בתוך החברה או מחוצה לה או גם וגם.

חשוב מאוד להבין מה קורה בזמן תקלה, האם יש מענה מיידי ואיזה סוג של מענה. האם קיים שירותי מחשוב לעסקים 24 שעות או לפחות מוקד חירום כלשהו ומה זמינות התיקונים במידה ויש צורך ביותר מאשר התערבות מרחוק, שהרי קריסת מערכות תקשורת המחשבים עלולה להתגלות רק כמה שעות לאחר התרחשותה ולגרום לנזק לא מבוטל בזמן שעובר עד לגילויה ועד לטיפול בה.

מאמרים נוספים באתר

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אבטחה לדיסק און קי
שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע הינם שירות הכרחי לעסקים וארגונים וככל שעובר בו יותר מידע רגיש (רגיש כלומר, ביחס לארגון עצמו), כך הוא מחוייב להציב אבטחת מידע

מנעול חומת אש
חומת אש מומלצת

כל שרת אליו מחוברים מחשבים ארגוניים מחייב אבטחה כבדה וחיץ שיפריד בינו לבין הרשת ולו על מנת להגן על מחשבי החברה מאיומים חיצוניים המועברים באמצעות

קבצים שמורים
ייעוץ אבטחת מידע

איומי סייבר היו קיימים בערך מהרגע בו הומצא המחשב ולא רק שאינם במגמת דעיכה אלא להיפך, ככל שמערכות יתר מתפתחות וככל שעובר בהן יותר מידע,

שירותי IT
שירותי IT לעסקים

שירותי IT לעסקים הם למעשה כל האמצעים הטכנולוגיים המסייעים לארגונים ועסקים בארץ ובעולם, בניהול מידע לסוגיו השונים. הם כוללים מגוון רחב של שירותים טכניים הקשורים

אצבע נוגעת בענן
טכנולוגיות ענן

טכנולוגיות ענן נחשבות לאחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום המחשוב והאינטרנט בשנים האחרונות. טכנולוגיות אלה זכו לשמה משום ההקבלה לענן שכביכול נגיש בו זמנית ממספר מקומות

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?