אחסון ושיתוף בענן

אחסון ושיתוף בענן לקבצים במחשב

אחסון במחשב ענק מתייחס לאחסון קבצים על גבי שרת ישראלי או חיצוני שנמצא פיזית רחוק מתחנת המחשוב השולטת בקבצים אלה. הכוונה לשרת מרוחק, המקושר באמצעות רשת האינטרנט ומאפשר גישה אליו וממנו. למעשה, בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר חברות וארגונים העוברים לאחסון ושיתוף בענן המבצעים שירותי ענן לעסקים ובכך מייעלים את עבודתם הן לטווח הצר מבחינת עבודה שוטפת והן לטווח הארוך כפועל יוצא של יתרונות השימוש בשירותי ענן. אחסון ושיתוף קבצים בענן כגון שירותי דואר בענן לעסקים טומן בחובו יתרונות רבים ואלו הם.

איש נוגע באצבע בפונקציות ווירטואליות

אחסון ושיתוף בענן חוסך זמן וכסף

כאשר מבצעים אחסון ושיתוף בענן, למעשה חוסכים באחזקה ותחזוקה של שרת מקומי וכן במקרה של החלפת שרת, ציוד יקר, הוצאות חשמל בגין אחזקת השרת. שימוש בשרת מרוחק מצריך חיבור לאינטרנט ויכולת תעבורה של קבצים רבים וכבדים בו זמנית וגם יכולת לבצע עבודה אונליין מכמה וכמה תחנות קצה בו זמנית, בין אם ממקומו הפיזי של הארגון ו בין אם בעבודה מרחוק. אם כל זאת מתקיים הרי שהחיסכון הוא גם בזמן העבודה וחסכון בשמן כאמור פירושו חסכון בכסף.

יתרה מזאת, אחסון ושיתוף בענן ובמיוחד עבודה שוטפת על גבי שרת ענן חוסכת הורדה של תוכנות למספר תחנות בו זמנית והתאמת כל תחנה מבחינת חומרה וכן אפשרות לביצוע תמיכה מרחוק.

נוחות

אחסון ושיתוף בענן מאפשר עבודה באופן שוטף בצורה נוחה הכוללת גישה למערכות הנמצאות על גבי שרת הענן ולמידע הנמצא בו בכל שעות היממה ומכל מקום בעולם כמעט, בהנחה שיש בו חיבור לרשת האינטרנט. נוחות זו מאפשרת עבודה רציפה ושוטפת ללא צורך להמתין לשעות פתיחת בית העסק וזה יכול להיות קריטי במקרי חירום.

תוכנה נטענת

גיבוי

אחסון ושיתוף בענן מאפשר יכולת גיבוי שוטפת ללא צורך בעצירת העבודה על מנת לבצע זאת וללא צורך בהחלפת ציוד הגיבוי מעת לעת. המידע מגובה על גבי השרת הענן ובכל עת ניתן לשליפה על פי הצורך. במקרה של איבוד המידע על גבי מחשב המקור תמיד אפשר לגשת אליו מתוך שרת הענן. גיבוי זה מבוצע באופן שוטף ולא אחת לשבוע או תקופה כלשהי כפי שמבוצע בשרתים מקומיים, מה שיכול להביא לאיבוד מידע בין גיבוי המחשב לגיבוי בשנית ותקלות בצורך שחזור מידע במחשב.

נפח אחסון

אחד היתרונות של שרת ענן הוא נפח אחסון רב בו ניתן להעלות מידע רב מבלי לשמור אותו על מחשב האם בארגון. לרוב נפח האחסון של שרתי ענן הינו רב גם ברמה הבסיסית אך בחלק מן המקרים הגדלת נפח האחסון מהווה פונקציה של תשלום עבור כך. התשלום יחסית נוח ומכיוון שחוסך כל כך הרבה הוצאות רק מעצם השירות, נחשב לעסקה מאוד משתלמת עבור ארגונים רבים.

אבטחה

בשל הרגישות הכרוכה בהעברת מידע מארגונים לשרתי ענן, אחסון ושיתוף בענן, במיוחד עבור ארגונים וחברות מחייב אבטחה מחמירה למדי מפני חדירת גורמים לא רצויים לקבצים וזליגת מידע החוצה. ככל, רוב שרתי הענן מאובטחים מתוקף תפקידם כאוצרי מידע אך יחד עם זאת, ככל שהמידע רגיש יותר, חובה להגן עליו באמצעי האבטחה המקצועיים ביותר שיש, הווה אומר, חומת אש, תוכנות סינון וירוסים וסקירת קבצים העולים לשרת והיוצאים ממנו. למען הסר ספק, כל מידע העולה לענן הינו בגדר מידע רגיש וחלה עליו סודיות בכל הנוגע לגורמים חיצוניים, אך יחד עם זאת תחומים מסוימים דורשים אבטחה מחמירה יותר על מנת לשמור על המידע בין שרת הענן לארגון בלבד.

איש מחזיק ענן ביד שלו

כיצד לבחור שירותי אחסון ושיתוף ענן

כאשר בוחרים שירותי ענן חובה לבדוק קודם לכן את גובה הנפח הרצוי על סמך המידע הקיים בארגון ובצפי קדימה לפחות לשנתיים הבאות. רצוי לבחור ספק שירותי ענן שאפשר יהיה לקבל ממנו שירות. שוטף בשפה שבה ניתן יהיה להבין ולתקשר אם וכאשר נדרשים שירותי תמיכה ובעיקר בעתות חירום. השוו בין ספקי שירות הענן השונים, בדקו מחירים אל מול השירות הניתן, בדקו כמה הספק מוכר, בדקו עד כמה השרת מאובטח ואם ארגונים ו/או עסקים אחרים בתחום של העסק שלכם משתמש בהם.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?