שחזור מידע במחשב

שחזור מידע במחשב, שחזור נתונים

אט אט ומבלי שנרגיש הפכו המחשבים להיות חלק מרכזי עד כדי בלתי נפרד מחיינו ובו למעשה מאוחסן בכל עת מידע רב אודות כל משתמש בכל מחשב. החל מקבצי מלל, טבלאות נתונים, תמונות ומצגות וכלה בפרטים אישיים אף יותר. פרטים אלה מאוחסנים בכל עת מרגע רכישת המחשב כאשר למעשה אנו שוכחים שבכל זאת מדובר במכונה, במחשב שיכול בכל עת להתקלקל ולהינזק מל סיבה שהיא ואנו למעשה סומכים עליו שיאחסן את המידע שלנו לנצח עד שמשהו קורה, טורף את כל הקלפים ומאלץ אותנו לבצע שחזור מידע במחשב.

מתי יש צורך בביצוע שחזור מידע במחשב?

שחזור מידע במחשב נחוץ במקרים בהם אובד המידע שהיה בו בשל ליקויים כגון:

  • מחיקה של כל הקבצים במחשב עקב לחיצה שגויה, פרמוט ללא גיבוי, וירוס וכו'.
  • פגיעה בחומרה כגון הדיסק הקשיח.
  • וירוס כופר הנועל קבצים מסוימים עד כי נעילת תיקיות שלמות כנגד דרישת כופר.

שלושת הסעיפים הללו הם הגורמים העיקריים לאובדן ו/או מחיקת מידע מהמחשב.

המידע אבד – מה עושים על מנת לשחזרו?

אם המידע לא נמחק לחלוטין ועדיין נמצא בסל המחזור, ניתן לשחזר אותו בלחיצת כפתור ולפתור את הבעיה בזריזות, בהנחה שסיבת אובדן המידע אינה וירוס כופר המונע שחזור שכזה ו/או גישה למקומות מסוימים במחשב כולל אף סל המחזור.

אם המידע לא נמצא בסל המחזור יש לבצע שחזור מידע משום שהמידע בכל זאת לא אובד לחלוטין אלא שהוא קיים בחלקים שונים בדיסק הקשיח ויש למצוא אותו.

על מנת למצוא את המידע קיימת תוכנת שחזור של מייקרוסופט שעשויה לעזור אך היא האופציה הפחות טובה משום שעצם עבודתה של התוכנה עשויה להעמיס על הדיסק הקשיח ולדחוק החוצה דווקא את המידע שרוצים לשחזר כחלק מתחלופת המידע השוטפת תוך כדי עבודת המחשב. הפעלה של תוכנה זו עשויה לגרום לשרידי המידע להיעלם או לחלקים ממנו ולגרום לשחזור להיות חלקי עד כדי מזערי.

הפתרון במקרה זה הוא דבר ראשון לכבות את המחשב ולנתקו מהחשמל על מנת שלא יבצע שום פעולה ברקע, משום שכל פעולה שלו יכולה ליצור מידע חדש שידחק את שרידי המידע האבוד החוצה לעד. דבר שני, יש לערב טכנאי מחשבים לעסקים או חברה מקצועית שמתמחה בשחזור מידע. לא מומלץ לנסות להתמודד עם המצב לבד, על מנת שלא לאבד את הסיכוי ולו הקטן ביותר לשחזרו.

טכנאי מחשבים, כונן המחשב

שחזור מידע במחשב העסק

אם מדובר במחשב השייך לחברה, מומלץ מאוד שלא לנסות לטפל בשחזור המידע לבד בכל צורה שהיא אלא להסתמך על אנשי המקצוע בתוך הארגון כגון אנשי IT וחברות שירותי מחשוב לעסקים, משום שמחשב השייך לארגון מכיל מידע עוד יותר רגיש מאשר מחשב אישי ועשוי להוות נקודת תורפה שתשמש גורמים לא רצויים. תרחיש ששום ארגון לא רוצה אצלו.

מומלץ קודם לפנות לטכנאי מחשבים בטרם פונים לחברה המתמחה בשחזור מידע משום שאם מדובר בבעיה שהוא יכול לפתור, ייתכן והטיפול דרכו יחסוך לכם לא מעט כסף וייתכן שאין כלל צורך בשירותיה של חברה לשחזור מידע, אם ניתן לפתור את בעיית אובדן המידע בזמן קצר ובהליך פשוט יחסית.

אם אכן מדובר בבעיה שלא ניתן לפתור ע"י טכנאי מחשבים, ניתן בהחלט לפנות לחברה המתמחה בשחזור ואחזור מידע אך יחד עם זאת להבין שתהליך השחזור עשוי להיות מורכב עד מאוד וארוך, אך אם העניין אקוטי והכרחי לעיתים אין ברירה אלא להתאזר בסבלנות ולתת למומחים לטפל בבעיה במקצועיות.

הקדימו תרופה למכה – גבו את המידע

בעידן שרתי הענן ושירותי ענן לעסקים אין סיבה שמידע הנמצא על גבי המחשב יאבד לחלוטין. כל שצריך לעשות מבעוד מועד הוא לגבות את כל המידע שניתן על גבי ענן או לפחות על גבי כונן נוסף ולו על מנת שיהיה קל יותר לשחזר אם וכאשר המידע יאבד מכל סיבה שהיא.

את הגיבוי ניתן לבצע אפילו על גבי הכונן של גוגל ולו למען הגיבוי. לא תמידי יש צורך בשרת בפני עצמו על מנת לגבות מידע אישי.

באם מדובר במחשב השייך לארגון כלשהו, דאגו לבצע גיבוי בענן לעסקים מסודר למידע בזמנים קבועים על מנת להקל על פעולת שחזור המידע בעת הצורך.

גיבוי המידע מראש מאוד חשוב גם במקרה ובו נדרש להחליף חומרה במחשב כגון דיסק קשיח והעברת המידע בין הדיסק הישן והתקול לבין החדש והריק.

חשוב מאוד לציין כי במידה ומדובר בנעילת קבצים בעקבות וירוס כופר, לרוב לא ניתן לטפל בעניין השחזור לבד וחובה לטפל בזה מול אנשי מקצוע על מנת לשחזר את המידע שננעל ולסלק במידת האפשר אם גורם הנעילה.

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?