סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

החלפת שרת

החלפת שרת, סידור שרת אחסון (סרבר)

השרת הוא אולי המחשב הכי חשוב בארגון, שהלא הוא זה אשר מאחסן את המידע השייך לארגון, בכל רגע נתון וחייב לתת גיבוי מלא. לכן, השרת חייב להיות מחשב חזק במיוחד אשר ייתן מענה מהיר, זמין וטוב בכל הקשור לאחסון המידע בארגון, בין אם הוא נמצא פיזית בתוך הארגון ובין אם מחוצה לו.
תפקידו של השרת הוא בין היתר הן לחסן מידע, הן להגן עליו בפני גורמים לא רצויים והן לגבות אותו לשעת הצורך. יחד עם זאת, עדיין מדובר במחשב וככזה מדי פעם מומלץ לשקול להחליפו מכמה שיקולים עיקריים.

שרת, אחסון

השיקולים לביצוע החלפת שרת

כאשר רוכשים מחשב למטרת תפקודו כשרת עוד מוקדם מדי לחשוב אם ומתי יגיע האילוץ להחליפו אבל מהר מאוד מגיעים לכך משלוש סיבות עיקריות:

  • עייפות החומר – שרת איכותי וחזק מספק עבודה טובה בממוצע כארבע שנים. כאשר במילה שורד הכוונה היא לאו דווקא עד כדי התרסקות טוטאלית אלא שבשלב מסוים, פחות או יותר לאחר ארבע שנים, החומרה בבסיסה מתיישנת, התוכנות כבר מכבידות עליה ו/או פחות מתאימות לעבודה עליו, לא ניתן יותר להטלות ומכאן הדרך לאיטיות המערכת והתרחשות תקלות קצרה ביותר.
  • עלייה במספר המשתמשים בשרת – בין אם מדובר במספר העובדים בארגון שהלך ועלה בצורה משמעותית ובין אם מדובר במספר הארגונים החולקים מקום בשרת. בסופו של דבר התוצאה תהיה אותה התוצאה – עומס יתר על השרת וזמינות שהולכת ופוחתת בעבור כל אחד מהמשתמשים.
  • נפח אחסון – עלייה בכמות המידע המאוחסן בשרת מצמצמת אט אט את מקום האחסון הנמצא בו עד כדי ירידה בתפוקתו ואיטיות עבודתו ותגובתו במן אמת.

כיצד מבצעים החלפת שרת?

בראש ובראשונה חובה לוודא כי אכן אין מנוס מהחלפת השרת ולו משום הטרחה הרבה שכרוכה בכך והתקלות השונות שעשויות לצוץ תוך כדי ולאחר ביצוע ההחלפה עצמה. יתרה מכך, החלפת שרת עשויה להיות פעולה ארוכה ומורכבת ובשל כך להאט או לעצור את פעילות הארגון התלוי בו ולכן מומלץ לבצע החלפת שרת בזמן שבו יש את הכי פחות פעילות בארגון עד בכלל לא, כמו לילות ו/או סופי שבוע ולהפקיד את ההחלפה בידי טכנאי מיומן ומנוסה שייתן מענה מיד לכל צרה שתקום או וכאשר ולתת שרותי תמיכה טכנית לאחר מכן.

תכננו כל שלב בהחלפת השרת ברמה הכי מדויקת שאפשר משום שאם חלילה תתרחש תקלה במהלך התהליך, שתדעו להתחקות אחר השלב בו התרחשה התקלה ולשחזר את המהלך או לחזור אחורה, במידת האפשר.
בדקו אילו תוכנות מותקנות על גבי השרת ובמידת הצורך תאמו עם שירותי התמיכה בתוכנות הללו על מנת שיהיו זמינים בעת ההחלפה לכל צרה שהיא וכן לאחר ההחלפה במידה ואחת התוכנות תעלה לאט, לא תעלה, תעלה בצורה מוזרה וכו'.

גיבוי המחשב בענן

גבו! את כל המידע הנמצא על גבי השרת שברצונכם להחליף ודאגו שהגיבוי יהיה מושלם וזמין.

כאן המקום לציין, שדווקא החלפת שרת שנעשית עבור שרת אחד מתוך מקבץ של שרתים סמוכים דווקא יותר פשוט מאשר החלפת שרת בודד אשר עליו נשען כל המידע, משום שכאשר לשרת יש סביבה שמגבה אותו ואת המידע שעליו ו/או חולקת את המידע עמו, סיכוני ההחלפה קטנים מאשר החלפה של שרת בודד שהגיבויים שלו תלויים בהתקנים המתחברים אליו וכל המידע תלוי אך ורק בו.
תכננו את החלפת השרת באופן כזה המשאיר לכם "זמן פציעות", כלומר טווח זמן סביר לתיקון תקלות שנובעות מההחלפה לאחר מעשה.

לסיכום: החלפת שרת עשויה אמנם להיות הפקה לא קטנה שכרוכה בזמן וזהירות מרבית ומורכבת מנקודות רבות בדרך, בהן הכל יכול להשתבש. לכן, עבודת הכנה מדוקדקת ונכונה תהווה מחצית מהדרך למעבר חלק בין השרת הישן לשרת החדש, תוך כדי נקיטת משנה זהירות על מנת שלא לאבד מידע ו/או זמן יקר ולכן חשוב מאוד להקפיד שהן ההכנה בטרם ההחלפה, הן ההחלפה עצמה והן הטיפול בשרת החדש לאחר ההחלפה יהיו ללא רבב למען החלפת שרת מוצלחת ותקינה.

קראו גם את המאמרים הבאים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button