שירותי מחשוב ענן בישראל

שירותי מחשוב ענן בישראל

התלבטות שכיחה בקרב בעלי עסקים היא אם יש צורך או תועלת במעבר לאמצעי שירותי מחשוב ענן בישראל ואם כן – אלו שירותי ענן לעסקים יתאימו לעסק שלכם. גיל פוקס, העומד בראש צוות המומחים של חברת IT-START פתרונות מחשוב מתקדמים”, נרתם לכתבה הנוכחית כדי לענות על השאלות ולהבהיר את הנקודות החשובות ביותר בנושא זה.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שירותי מחשוב ענן בישראל

מה הם היתרונות והחסרונות של מעבר לפלטפורמת ענן

כדי לבחור שירותי ענן מתאימים יש צורך להכיר לעומק את הארגון – את צרכיו, מערכות המידע שלו ואת תהליכי העבודה המתבצעים בו. רק אז ניתן להעריך את היתרונות והחסרונות במעבר לפלטפורמת וטכנולוגיות ענן ולקבוע האם תהליך זה יקדם וייעל את הארגון.

שירותי מחשוב ענן בישראל- אלו נתונים יש לבחון

פורמט פריסת העסק – האם העסק כולל משרד אחד בלבד? האם יש לו סניפים? היכן ממוקמים עובדיו – בבית או במשרד? ככל שקיים ביזור גדול יותר של העסק, כך פתרונות הענן ייעלו את תפקודו.

גודל העסק וחתך הגילאים של עובדיו – גודל העסק והתפלגות גילאי עובדיו משפיעים על התקציב המושקע בענן אם זה בטלפוניה בענן, או בכלל באחסון ושיתוף בענן ועל הדרך בה יוטמע בארגון. לדוגמה: עסק שבו אחוז העובדים המבוגרים, שאינם מורגלים בעבודה בפלטפורמה זו, גדול – יהיה צורך להשקיע בהדרכה ולימוד ההתנהלות החדשה כדי להקל עליהם את המעבר.

משאבי המחשוב שבעסק – משאבי המחשוב הם אלו שיקבעו את עלות פלטפורמת הענן. גובה התמחור ייקבע לפי מספר הליבות, גודל הזיכרון, נפחי דיסק, שרתים ורוחב הפס שיהיה בהם צורך כדי להפעיל את שירותי הענן. פלטפורמת הענן תתומחר לפי כמותם של אותם משאבי המחשוב, תוך התחשבות בתקציב אותו העסק מוכן להשקיע. לאחר בירור נתונים אלו יהיה צורך להשוות בין עלותו של שימוש בענן ציבורי לבין השימוש בענן פרטי או כל פתרון מקומי אחר.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שירות מחשוב בענן

האם יש הבדל בין שירותי ענן לשרתי ענן

שירותי ענן כוללים: דואר בענן לעסקים, היכולת לשתף קבצים, להפעיל גיבוי למחשב ולחומר הנשמר במחשבים וניהול משתמשים. אלו נחשבים, פתרונות זולים ופשוטים לתפעול, אך מצד שני אינם נמצאים תחת ניהולו המלא של העסק.

שרתי ענן לעומת זאת מאפשרים שימוש בענן פרטי של העסק שבו ניתן להתקין כל תוכנה שהעסק ירצה בה, גם אם אינה כלולה בשרתי ענן בדרך כלל. יתרונם של שרתי הענן הוא ביכולת הניהול שהם מספקים בד בבד עם יצירת אפשרויות הפעלה מורכבות. ההחלטה אם להשתמש בשרתי ענן או בשירותי ענן חייבת להתקבל לאחר אפיון מקצועי ומקיף של צרכי הארגון.

עוד כמה דגשים חשובים בבחירת שירותי מחשוב ענן בישראל

להתאים את פתרון התקשורת לארגון – חשוב להתאים לארגון פתרון תקשורת המתאים לגודלו, לכמות המשתמשים ולתעבורה הטכנולוגית שבו. המעבר לפלטפורמת הענן יכולה לשדרג את פעילות המחשוב של העסק. אך במידה שתכנון התקשורת לקוי המעבר יכול להיתקל בקשיים, בתקלות ובפגיעה באמצעי המחשוב של העסק.

תכנון וביצוע אבטחת מידע – עם תכנון המעבר לפתרונות ענן יש לשים לב במיוחד לנושא שירותי אבטחת המידע. על הארגון להבטיח עצמו נגד מתקפות סייבר לבצע אבטחת מידע וסייבר ולתכנן את דרכי ההתגוננות נגדן ברמת ביצוע ועלויות כאחד. בעת המעבר נתון הארגון לסיכונים חדשים שלא נחשף אליהם כשפעל בצורה של מערך מחשוב פנים ארגוני. על הארגון לדאוג לאבטחה באמצעות חומת אש והצפנה של מידע, להתקנת אנטי וירוס הן מקומי והן במערכת הענן, נעילת הענן בפני תקשורת לא רצויה, יצירת עדכוני אבטחה המתחדשים בהתמדה ועוד.

תחזוקה ותמיכה בפלטפורמת הענן – בשל החשיבות הרבה של תפקוד תקין ושוטף של שירותי הענן חייבת כל חברה לדאוג לאנשי מקצוע שיספקו שירותי תמיכה ותחזוקה ויוכלו לספק לחברה אחריות מלאה למערך מחשוב הענן שלה.

שירותי מחשוב ענן בישראל עם Start-IT

עכשיו יותר מתמיד, הגיע הזמן לעבור לענן.
אנו מציעים לעסק שלכם התנהלות והמשכיות עסקית מכל מקום: תמיכה וחיבור מרחוק למחשבי המשרד, חבילות אופיס 365 משתלמות בענן, שרתים, מרכזיה בענן, שירותי גיבוי בענן לעסקים ועוד.
עבודה בענן, מאפשרת גיבוי המידע החשוב בכל עת, בדיוק כמו ביטוח עסקי המגן על העסק מפני אסון חלילה. בנוסף, העבודה בענן מאפשרת התנהלות נוחה ויעילה יותר, כששלל התוכנות והמסמכים זמינים עבור הצוות והעובדים מכל מקום ובכל מקום.

אנו ב-Start-IT מספקים שירותי מחשוב ענן לעסקים וארגונים, בהתאמה מושלמת לבית העסק. צרו עמנו קשר כעת, ונתאים את חבילת הענן המושלמת לעסק שלכם.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
טכנאי
טכנאי רשתות

בעולם ממוחשב, רשתות תקשורת המחשבים משמשות כתשתית הכרחית לפעילותו של כל עסק, ללא קשר לגודלו. העדרה של תשתית תקינה הפועלת ללא הפרעות, עלולה לפגוע משמעותית

מחשוב ענן לעסקים
מחשוב ענן לעסקים

כיום, ניתן להניח, כמעט כולם נחשפו למינוח “מיחשוב ענן”. כלומר, במקום לנהל בבית העסק או בבית רשת מחשבים מקומית, הנתונה לשלל איומים – פשוט להשתמש

שירותי מחשוב ענן
מחשוב ענן

לא תמיד זה קל להיות בעל עסק בישראל. יוקר המחיה בארצנו הקטנטונת מרקיע שחקים, ואם נוסיף לעובדה זו את כל ההוצאות שנופלות על בעלי עסקים

סינון מיילים בג'ימייל
סינון מיילים בג’ימייל

דואר אלקטרוני משרת את ליבת הארגון, בהיותו פלטפורמה מרכזית להעברת מסמכים וקבצים בין כלל חברי הצוות. רוב העסקים והארגונים בישראל מתבססים על הדואר האלקטרוני של

גיבוי לעסקים
פתרונות גיבוי לעסקים

כל עסק, שלו פעילות דיגיטלית בהיקף כלשהו, חייב לשמר את נתוניו ולהגן על עצמו מפני אובדנם, מטעויות אנוש או מעבריינות סייבר. לכן, לשם בטיחותו עליו

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?