שירותי מחשוב ענן בישראל

שירותי מחשוב ענן בישראל

התלבטות שכיחה בקרב בעלי עסקים היא אם יש צורך או תועלת במעבר לאמצעי שירותי מחשוב ענן בישראל ואם כן – אלו שירותי ענן לעסקים יתאימו לעסק שלכם. גיל פוקס, העומד בראש צוות המומחים של חברת IT-START פתרונות מחשוב מתקדמים", נרתם לכתבה הנוכחית כדי לענות על השאלות ולהבהיר את הנקודות החשובות ביותר בנושא זה.

שירותי מחשוב ענן בישראל

מה הם היתרונות והחסרונות של מעבר לפלטפורמת ענן

כדי לבחור שירותי ענן מתאימים יש צורך להכיר לעומק את הארגון – את צרכיו, מערכות המידע שלו ואת תהליכי העבודה המתבצעים בו. רק אז ניתן להעריך את היתרונות והחסרונות במעבר לפלטפורמת וטכנולוגיות ענן ולקבוע האם תהליך זה יקדם וייעל את הארגון.

שירותי מחשוב ענן בישראל- אלו נתונים יש לבחון

פורמט פריסת העסק – האם העסק כולל משרד אחד בלבד? האם יש לו סניפים? היכן ממוקמים עובדיו – בבית או במשרד? ככל שקיים ביזור גדול יותר של העסק, כך פתרונות הענן ייעלו את תפקודו.

גודל העסק וחתך הגילאים של עובדיו – גודל העסק והתפלגות גילאי עובדיו משפיעים על התקציב המושקע בענן אם זה בטלפוניה בענן, או בכלל באחסון ושיתוף בענן ועל הדרך בה יוטמע בארגון. לדוגמה: עסק שבו אחוז העובדים המבוגרים, שאינם מורגלים בעבודה בפלטפורמה זו, גדול – יהיה צורך להשקיע בהדרכה ולימוד ההתנהלות החדשה כדי להקל עליהם את המעבר.

משאבי המחשוב שבעסק – משאבי המחשוב הם אלו שיקבעו את עלות פלטפורמת הענן. גובה התמחור ייקבע לפי מספר הליבות, גודל הזיכרון, נפחי דיסק, שרתים ורוחב הפס שיהיה בהם צורך כדי להפעיל את שירותי הענן. פלטפורמת הענן תתומחר לפי כמותם של אותם משאבי המחשוב, תוך התחשבות בתקציב אותו העסק מוכן להשקיע. לאחר בירור נתונים אלו יהיה צורך להשוות בין עלותו של שימוש בענן ציבורי לבין השימוש בענן פרטי או כל פתרון מקומי אחר.

שירות מחשוב בענן

האם יש הבדל בין שירותי ענן לשרתי ענן

שירותי ענן כוללים: דואר בענן לעסקים, היכולת לשתף קבצים, להפעיל גיבוי למחשב ולחומר הנשמר במחשבים וניהול משתמשים. אלו נחשבים, פתרונות זולים ופשוטים לתפעול, אך מצד שני אינם נמצאים תחת ניהולו המלא של העסק.

שרתי ענן לעומת זאת מאפשרים שימוש בענן פרטי של העסק שבו ניתן להתקין כל תוכנה שהעסק ירצה בה, גם אם אינה כלולה בשרתי ענן בדרך כלל. יתרונם של שרתי הענן הוא ביכולת הניהול שהם מספקים בד בבד עם יצירת אפשרויות הפעלה מורכבות. ההחלטה אם להשתמש בשרתי ענן או בשירותי ענן חייבת להתקבל לאחר אפיון מקצועי ומקיף של צרכי הארגון.

עוד כמה דגשים חשובים בבחירת שירותי מחשוב ענן בישראל

להתאים את פתרון התקשורת לארגון – חשוב להתאים לארגון פתרון תקשורת המתאים לגודלו, לכמות המשתמשים ולתעבורה הטכנולוגית שבו. המעבר לפלטפורמת הענן יכולה לשדרג את פעילות המחשוב של העסק. אך במידה שתכנון התקשורת לקוי המעבר יכול להיתקל בקשיים, בתקלות ובפגיעה באמצעי המחשוב של העסק.

תכנון וביצוע אבטחת מידע – עם תכנון המעבר לפתרונות ענן יש לשים לב במיוחד לנושא שירותי אבטחת המידע. על הארגון להבטיח עצמו נגד מתקפות סייבר לבצע אבטחת מידע וסייבר ולתכנן את דרכי ההתגוננות נגדן ברמת ביצוע ועלויות כאחד. בעת המעבר נתון הארגון לסיכונים חדשים שלא נחשף אליהם כשפעל בצורה של מערך מחשוב פנים ארגוני. על הארגון לדאוג לאבטחה באמצעות חומת אש והצפנה של מידע, להתקנת אנטי וירוס הן מקומי והן במערכת הענן, נעילת הענן בפני תקשורת לא רצויה, יצירת עדכוני אבטחה המתחדשים בהתמדה ועוד.

תחזוקה ותמיכה בפלטפורמת הענן – בשל החשיבות הרבה של תפקוד תקין ושוטף של שירותי הענן חייבת כל חברה לדאוג לאנשי מקצוע שיספקו שירותי תמיכה ותחזוקה ויוכלו לספק לחברה אחריות מלאה למערך מחשוב הענן שלה.

שירותי מחשוב ענן בישראל עם Start-IT

עכשיו יותר מתמיד, הגיע הזמן לעבור לענן.
אנו מציעים לעסק שלכם התנהלות והמשכיות עסקית מכל מקום: תמיכה וחיבור מרחוק למחשבי המשרד, חבילות אופיס 365 משתלמות בענן, שרתים, מרכזיה בענן, שירותי גיבוי בענן לעסקים ועוד.
עבודה בענן, מאפשרת גיבוי המידע החשוב בכל עת, בדיוק כמו ביטוח עסקי המגן על העסק מפני אסון חלילה. בנוסף, העבודה בענן מאפשרת התנהלות נוחה ויעילה יותר, כששלל התוכנות והמסמכים זמינים עבור הצוות והעובדים מכל מקום ובכל מקום.

אנו ב-Start-IT מספקים שירותי מחשוב ענן לעסקים וארגונים, בהתאמה מושלמת לבית העסק. צרו עמנו קשר כעת, ונתאים את חבילת הענן המושלמת לעסק שלכם.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?