שירותי מחשוב למפעלים

שירותי מחשוב למפעלים

מפעלי תעשייה ככללם הינם עסק מאוד מורכב ומסועף, המחויב בהתנהלות ממוחשבת ללא דופי על מנת שהתהליכים בו יהיו יעילים, רציפים ומאורגנים. מעבר להיותו עסק לכל דבר ועניין, מפעל מנהל לפחות פס ייצור אחד אם לא כמה פסי ייצור. ניהול של פסי ייצור חייב להיעשות באופן ממוחשב, מאורגן ומדויק לטובת עבודה שוטפת יעילה ככל הניתן.
על מנת שמפעל יבצע את עבודתו בצורה הטובה והיעילה ביותר, הוא חייב להיעזר במשאבים טכנולוגיים עדכניים, לרבות מערכות ממוחשבות למיניהן עם חברה המספקת שירותי מחשוב למפעלים.

שירותי מחשוב למפעלים

כיצד באות מערכות מחשוב לידי ביטוי במפעלים

בניגוד למשרדים ו/או בתי עסק אשר אינם מנהלים פסי ייצור, ניהול מפעל מחייב מיכון ממוחשב הן ברמת פס הייצור והן ברמת המחשבים עצמם. מיכון ממוחשב לצורך ביצוע עבודה אוטומטית ככל הניתן ומיעוט התערבות ידנית עד כמה שניתן. מערכות מחשוב כוללות אשר מכילות את המידע הרבה שיש בארגון, בדומה לבתי עסק שאינם מנהלים פסי ייצור.

כל מכונה המפעילה את פסי הייצור הינה מערכת ממוחשבת בפני עצמה ולעתים השליטה על המכונות נעשית דרך מחשבי החברה ולא באופן ישיר על גבי המכונה עצמה. נכון, ההפעלה עצמה נעשית בידי יד אנושית, אך יחד עם זאת, עצם העובדה שפס הייצור מנוהל בידי מכונה מפחית משמעותית את הסיכוי לבצע טעויות תוך כדי תנועה.

מחשבי המפעל עשויים לחלוש על מערכות רבות, מעבר למאגרי המידע השוטפים ובשל כך, עשויים להכיל חומרה יותר מורכבת ותוכנות מסוימות שאופייניות למפעלים ולכן מוכרחים להשתמש בשירותי חברה המספקת שירותי מחשוב.

שירותי מחשוב למפעלים

מתן שירותי מחשוב למפעלים לרוב מתייחס למערכות המחשוב עצמן ולא בהכרח למכונות השולטות על פסי הייצור. יחד עם זאת, כאשר מספקים שירותי מחשוב למפעלים כדאי להתחשב בכל הפרמטרים הבאים:
רשת – מפעל הינו עסק עצום שבדרך כלל חולש על יותר מקומה אחת בבניין ולעתים אף על בניין שלם ויותר. אי לכך, רשת אינטרנט טובה, חזקה ומוגנת הינה תנאי הכרחי לתפעול שוטף ובטוח לאורך זמן. קטיעה של העברת המידע ברשת עשוי להביא לתקלות קשות הן בפסי הייצור, הן בהעברת ההזמנות, הן במערכות התשלום והן באספקה.

חומרה – טיפול שוטף בחומרה, לרבות במחשבי המפעל ובשרתים המקומיים אם יש מבטיח עבודה רציפה עם כמה שפחות תקלות. שירותי מחשוב למפעלים חייב להכיל בו תחזוקה שוטפת של החומרה במקום, על כל ציודי הקצה שבו.
אבטחת מידע – כל המידע העובר בין מחשבי המפעל נחשב רגיש ופגיע וכמו כל בית עסק, גם במפעל ובמיוחד במפעל יש צורך להגן על המידע בכל אמצעי האבטחה המחמירים הקיימים, כולל הקמת חומות אש, הגנה על תוכנות וקבצים ע"י סיסמאות, הגבלת הכניסה לרשת המקומית, עבודה מבוקרת מרחוק במידת הצורך ועוד.

שירותי ענן – לעתים קרובות, בעיקר בעת האחרונה, מפעלים רבים עוברים לשירותי ענן לעסקים החוסכים להם משאבים, זמן ומקום. שירותים אלה כוללים אחסון ושיתוף בענן של המידע על גבי שרתים שאינם תופסים מקום פיזי במפעל ואינם דורשים תחזוקה שוטפת של מי מעובדי המפעל, אלא מנוהלים מרחוק ומתוחזקים בידי החברה המספקת שירותים אלה ומספקים פתרונות ענן לעסקים ומפעלים.

מערכות תוכנה – כבית עסק מורכב, מפעל מנוהל ע"י תוכנות רבות לרבות תוכנות המבקרות את פסי הייצור, תוכנות ניהול מחסן, ניהול עובדים, ספקים ולקוחות, תוכנות מיילים, ועוד. מתן שירותי מחשוב למפעלים כולל גם ניהול של תוכנות אלה, פתרון בעיות טכניות שצצות ברמה השוטפת, שדרוגי תוכנה, התחברות מרחוק ושירותי הלפ דסק במקרה הצורך.

סנכרון מושלם

שירותי מחשוב למפעלים הינם הכרחיים על מנת להבטיח סנכרון מושלם של המערכות בזמן אמת, בקרה שוטפת על כל מערכות המחשוב במפעל, מערכת ניטור ובקרה וכן תיקון תקלות בעת הצורך ועבודה שוטפת על היד על הדופק ולו על מנת להבטיח עבודה שוטפת רציפה ויעילה. חוסר סנכרון בין המערכות, תקלה שאינה מנוטרת ומטופלת בזמן, התערבות של גורם עוין במערכות שאינה מנוטרלת וכדומה, עלולים לגרום לשרשרת תקלות לא נעימה בלשון המעטה, שגם תפגע בייצור המוצרים, גם באספקה השוטפת ולעיכוב משמעותי בקצב העבודה.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?