פתרונות אחסון ענן

פתרונות אחסון ענן

זוכרים את הימים שחברות רבות נאלצו לאחסן את המידע שלהן בשרתים מקומיים מסורבלים, לגבות אותו כל שבוע ולהיות עם היד על הדופק כדי שלא לאבד את המידע? זוכרים כמה השקעה נדרשה על מנת להרחיב זיכרון, להוסיף עוד שרתים ולדאוג לתחזוקתם? יש מי שעדיין נאלצים לבצע זאת, אבל כיום קיימת גם אלטרנטיבה אחרת, חסכונית יותר בשם “פתרונות אחסון ענן”.
קרוב לוודאי שכבר עשיתם היכרות עם הטכנולוגיה הזאת, בין אם כצרכנים פרטיים ובין אם כצרכנים עסקיים, אבל לכל מקרה שלא שמתם לב שכבר עשיתם את ההיכרות הזאת, או שתרצו להרחיב אותה, להלן סקירה קצרה.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
פתרונות אחסון ענן

פתרונות אחסון בענן למגזר הפרטי

פתרונות אחסון ענן למגזר הפרטי ניתן לפגוש בכמה צורות – אחסון תמונות על גבי שרתי ענן של גוגל או אפל, אחסון מסמכים על גבי שרתים של גוגל (גוגל דרייב), מייקרוסופט וכו’. פתרונות אחסון ענן ומחשוב ענן למגזר הפרטי באים לידי ביטוי בעיקר מבחינות אלה וחוסכות הרבה מקום על גבי המחשב הביתי והרבה כסף. חלק מפתרונות האחסון שאנו מכירים במגזר הפרטי ניתנים חינם אך עם מגבלת מקום. אם יש מקום לשפר ולהגדיל שטח אחסון זה כבר תמורת תשלום, לרוב סמלי.
מעבר למקום האחסון שנחסך מהמחשב הביתי, פתרונות אחסון ענן למגזר הפרטי מסייעות בגיבוי מידע גם במקור נוסף לכל מקרה של אובדן או גניבה או כל השחתה אחרת.

אחסון ענן למגזר העסקי

פתרונות אחסון ענן למגזר העסקי באים לידי ביטוי באופן יותר משמעותי. גיבוי המידע במגזר העסקי חשוב עוד יותר, משום שכל אובדן מידע שהוא יכול לגרום לנזק מאוד משמעותי לעסק. זאת גם הסיבה שבתי עסק רבים מאחסנים את המידע שלהם גם בשרתים מקומיים וגם בשרתי ענן, לכל מקרה של נזק לשרת המקומי.

היתרונות בשימוש בשירות במגזר העסקי רבים והם

חסכון במשאבים – כאשר מאחסנים מידע על גבי שרת ענן ניתן לחסוך בתחזוקה של שרתים מקומיים הן מבחינת כוח אדם והן מבחינת תנאי האחזקה (חומרה, אוורור, הקצאת מקום לשם כך, קלטות גיבוי, שדרוגים למיניהם ועוד).
עלויות נמוכות – בהמשך לסעיף הקודם – תשלום עבור שימוש בפתרונות אחסון ענן עשוי לעלות פחות מאחסון על גבי שרת מקומי ותחזוקתו.
תנאי אבטחה מחמירים – שרתי ענן לרוב מוגנים בפרוטוקול אבטחה מחמיר ביותר בשל הרגישות שבאחסון מידע רב של חברות רבות. כל חברה המספקת פתרונות אחסון ענן מחויבת במתן שירותי אבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר, כחלק מהשירות.
גיבוי לגיבוי – גם אם המידע של העסק מגובה על גבי מחשבים ושרתים בעלי מערכות אבטחה מחמירות, תמיד כדאי להיערך לרגע שבו המידע הזה יהיה בסכנה, כלומר: ייגנב, ייפרץ ויאבד, בין אם ע”י האקרים ובין אם כתוצאה מכשל חומרתי כלשהו.
עבודה אונליין – מעבר לנוחות השימוש בשרתי ענן למען אחסון המידע השוטף, עבודה על גבי הקבצים הנמצאים בשרתי הענן מאפשרת התחברות מכל מקום ובכל זמן ואינה מחייבת חיבור מקומי לתוכנה כזאת או אחרת, כל עוד היא נמצאת על גבי השרת עצמו. בדיוק כשם שניתן לעבוד על קובץ גוגל דוקס מכל מקום ובכל מקרה ובתנאי שלמשתמש יש הרשאה מתאימה, כך ניתן לעבוד כמעט על כל תוכנה מרחוק, מבלי להתקינה פיזית על גבי תחנת הקצה עליה עובדים ובלבד שיש הרשאת גישה למערכת מרחוק.

שיתוף – בהמשך לסעיף הקודם – הרשאות גישה למערכות וקבצים המאוחסנים על גבי ענן מאפשרות אחסון ושיתוף בענן בין כמה משתמשים, לעתים בו זמנית על מנת לבצע עבודה יעילה, מהירה ושקופה, ללא צורך להיות זה לצד זה במרחב הפיזי. ראינו זאת בא לידי ביטוי ביתר שאת בשנה החולפת, בה רבים נאלצו לעבוד מהבית בשל משבר הקורונה.

פתרונות אחסון בענן משלבים קידמה, חסכון ויעילות בעבודה הן כאדם פרטי והן ובמיוחד כבית עסק. רבים כבר הפנימו זאת ומשתמשים עם פתרונות ענן לעסקים והתקדמו. ואתם? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשוב אליכם עם הצעה משתלמת במיוחד.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי מחשוב לעסקים באור יהודה
שירותי מחשוב לעסקים באור יהודה

אור יהודה – רמת פנקס נחשבת לעיר המרכזים בבקעת אונו שבמרכז הארץ, קרובה לנמל התעופה בן גוריון ולמעשה מאחדת את כלל ערי הבקעה יחדיו בכל

שירותי מחשוב לעסקים בבני ברק
שירותי מחשוב לעסקים בבני ברק

בני ברק הינה העיר התשיעית בגודלה במדינת ישראל, הגובלת בתל אביב, רמת גן, גבעת שמואל ופתח תקווה. כעיר מרכזית במיותר משמשת בני ברק כמרכז עסקים

שירותי מחשוב לעסקים בגבעתיים
שירותי מחשוב לעסקים בגבעתיים

העיר גבעתיים השוכנת במישור החוף הדרומי נחשבת לעיר קטנה יחסית, שקטה וקהילתית מאוד. כיאה לעיר בעלת צביון שכזה, קיימים בה מגוון של בתי עסק המקיימים

שירותי מחשוב לקבלנים
שירותי מחשוב לקבלנים

קבלני בניין מתאפיינים בעבודה רבה מחוץ למשרד והרבה עבודות בשטח. אי לכך, רוב עבודת המחשוב עוברת דרך רשת האינטרנט. המשמעות היא שכל תשתית מחשוב המוקמת

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?