פתרונות ענן לעסקים

פתרונות ענן לעסקים

כבית עסק וודאי אתם מנהלים מאגר עצום של מידע שוטף, גם אם אתם מנהלים עסק חדש. מספיק שאתם מנהלים את הפעילות במספר תוכנות בסיסיות וכבר יש לכם כמה לקוחות וספקים והמידע כבר מתחיל להצטבר והופך להיות רגיש משום שהוא ייחודי רק לבית העסק שלכם גם ובעיקר אם הוא חלק מתחום תחרותי. כיצד אתם מנהלים את אותו מאגר מידע? האם בשרת מקומי? האם על מחשבי החברה בלבד? הרשו לנו לסייע לכם עם קצת מידע אודות פתרונות ענן לעסקים שיתנו לכם את המענה המושלם לניהול מאגר מידע ללא חשש.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
פתרונות ענן לעסקים

מהם פתרונות ענן לעסקים

המונח “פתרונות ענן לעסקים” נחלק לכמה אלמנטים עיקריים:
אחסון מידע
– במקום לאחסן את המידע על גבי שרתים מקומיים הדורשים אחזקה מתמדת והשקעת משאבים סביב השעון, או בנוסף לכך, פתרונות ענן לעסקים מאפשרים אחסון ושיתוף בענן על גבי שרת שאינו נמצא פיזית בבית העסק אלא שרת הממוקם פיזית במקום אחר, רצוי מקומי שהגישה אליו מתבצעת אך ורק מרחוק. אחסון בענן למידע על גבי שרת ענן מותיר את תחזוקת השרת בידי החברה המארחת, המספקת שטח אחסון מסוים תמורת סכום כלשהו ולרוב לא גדול במיוחד.

גיבוי המידע – בהמשך לאחסון המידע, פתרונות גיבוי לעסקים על גבי קרת ענן מתבצע באופן אוטומטי, המאפשר אחזור של המידע בכל רגע נתון ושימוש בו. גיבוי שכזה מהווה יתרון עצום אל מול גיבוי בשרת מקומי באופן מעט יותר מיושן, המאפשר אחזור המידע באופן איטי ולעתים מסורבל יותר.

אבטחה מרבית – היות ועל כל שרת ענן (או בכל חוות שרתי ענן) מאוחסן מידע רב של מספר חברות בו זמנית בהתאם לחלוקת שטח האחסון בו, חלק מהשירות הינו אבטחה מרבית וקפדנית השומרת את המידע היטב ומגינה עליו בפני פריצות, השחתה, גניבות ואובדן של חלקיו. לעתים אבטחה של שרת ענן עולה בחומרתה על פני אבטחה של שרת מקומי בבית עסק עם שירותי אבטחת מידע, שוב משום הרגישות הנובעת מניהול מידע של עשרות עד מאות חבורת בו זמנית.

תוכנות – מעבר לנושא אחסון המידע, פתרונות ענן לעסקים מעניקים בין השאר גם גישה ותמיכה מרחוק לתוכנות עליהן עובדים בבית העסק. חיבור שכזה מרחוק מאפשר עבודה רציפה ויעילה מכל מקום, בכל עת ומבלי להתקין את אותה התוכנה על גבי המחשב כלל. צעד שכזה חוסך במקום על גבי המחשב, המקומי וכסף על חומרה מתאימה ועל התקנה בכל מחשב.

חיסכון בעלויות – כל הסעיפים לעיל מכילים בבסיסם גם את אלמנט החסכון בעלויות. שכן, פתרונות ענן לעסקים ניתנים תמורת סכום לא גדול במיוחד שאינו מתחרה בקנה אחד עם הסכומים הנדרשים להשקעה ללא השימוש בשירותיהם. כלומר: אחזקה של מחשבים וחומרות חזקות, אחזקה של שרתים מקומיים על כל המשתמע מכך (עובדים, הקצאת מקום, חומרות, תנאי אחזקה וכו’), שדרוגים של חומרה ותוכנה ברמה המקומית, רישיונות לשימוש בתכונות מסוימות בכל מחשב ומחשב ועוד. כך שמדובר בחסכון שיכול להיות עצום.

קידמה לצד חששות

אם נבחן את המציאות הנוכחית שלנו, אין כמעט בתי עסק אשר לא משתמשים בשירותי ענן כאלה או אחרים. בין אם זה שירותי המייל והאחסון של גוגל, בין אם זה שיתוף קבצים באתרי שיתוף שנועדו לקבצים כבדים (wetransfer, mega ועוד). כך שגם אם אתם חושבים שהקדמה טרם הגיעה אליכם, סביר להניח שאתם טועים. נכון, עם כניסתה של כל טכנולוגיה חדשה קיימות חששות ופה, כיוון שהמידע מאוחסן במקום אחר לחלוטין וכביכול אינו נמצא תחת העיניים שלכם כבעלי העסק, זה עלול ליצור תחושה של חוסר שליטה וחשש שהמידע שלכם יגיע לידיים הלא נכונות. אבל, היות שירותי ענן לעסקים הפכו כל כך נפוצים, חברות המספקות פתרונות ענן לעסקים מתפתחות בכל עת ומשדרגות את המערכות שלהן על מנת להעניק ללקוחותיהן את חווית אחסון המידע הטובה והבטוחה ביותר, למען הקידמה ולמען יעילות העבודה השוטפת.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
פתרונות אחסון ענן
פתרונות אחסון ענן

זוכרים את הימים שחברות רבות נאלצו לאחסן את המידע שלהן בשרתים מקומיים מסורבלים, לגבות אותו כל שבוע ולהיות עם היד על הדופק כדי שלא לאבד

שירותי מחשוב למפעלים
שירותי מחשוב למפעלים

מפעלי תעשייה ככללם הינם עסק מאוד מורכב ומסועף, המחויב בהתנהלות ממוחשבת ללא דופי על מנת שהתהליכים בו יהיו יעילים, רציפים ומאורגנים. מעבר להיותו עסק לכל

שירותי מחשוב לסמארטפונים
שירותי מחשוב לסמארטפונים

אי שם בשנות התשעים של המאה הקודמת נכנסו לחיינו הטלפונים הסלולריים. כמה קטנים ותמימים שכל מטרתם הייתה לשמש תקשורת שוטפת אם וכאשר לא נמצאים בטווח

שירותי מחשוב לעסקים בהוד השרון
שירותי מחשוב לעסקים בהוד השרון

הוד השרון עשתה קפיצת מדרגה בשני העשורים האחרונים בכל הקשור לפיתוח העיר. תושבים רבים הוספו לשכונות החדשות והישנות, אזורי התעשיה הורחבו והועשרו בבתי עסק קטנים

שירותי מחשוב לעסקים ביהוד
שירותי מחשוב לעסקים ביהוד

העיר יהוד – או יהוד מונסון לאחר האיחוד עם נווה מונוסון השכנה, אשר שמה נגזר מספר יהושע, נחשבת לאחת הערים הצעירות יותר במדינת ישראל אך

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?