סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

פתרונות ענן לעסקים

פתרונות ענן לעסקים

כבית עסק וודאי אתם מנהלים מאגר עצום של מידע שוטף, גם אם אתם מנהלים עסק חדש. מספיק שאתם מנהלים את הפעילות במספר תוכנות בסיסיות וכבר יש לכם כמה לקוחות וספקים והמידע כבר מתחיל להצטבר והופך להיות רגיש משום שהוא ייחודי רק לבית העסק שלכם גם ובעיקר אם הוא חלק מתחום תחרותי. כיצד אתם מנהלים את אותו מאגר מידע? האם בשרת מקומי? האם על מחשבי החברה בלבד? הרשו לנו לסייע לכם עם קצת מידע אודות פתרונות ענן לעסקים שיתנו לכם את המענה המושלם לניהול מאגר מידע ללא חשש.

פתרונות ענן לעסקים

מהם פתרונות ענן לעסקים

המונח "פתרונות ענן לעסקים" נחלק לכמה אלמנטים עיקריים:
אחסון מידע
– במקום לאחסן את המידע על גבי שרתים מקומיים הדורשים אחזקה מתמדת והשקעת משאבים סביב השעון, או בנוסף לכך, פתרונות ענן לעסקים מאפשרים אחסון ושיתוף בענן על גבי שרת שאינו נמצא פיזית בבית העסק אלא שרת הממוקם פיזית במקום אחר, רצוי מקומי שהגישה אליו מתבצעת אך ורק מרחוק. אחסון בענן למידע על גבי שרת ענן מותיר את תחזוקת השרת בידי החברה המארחת, המספקת שטח אחסון מסוים תמורת סכום כלשהו ולרוב לא גדול במיוחד.

גיבוי המידע – בהמשך לאחסון המידע, פתרונות גיבוי לעסקים על גבי קרת ענן מתבצע באופן אוטומטי, המאפשר אחזור של המידע בכל רגע נתון ושימוש בו. גיבוי שכזה מהווה יתרון עצום אל מול גיבוי בשרת מקומי באופן מעט יותר מיושן, המאפשר אחזור המידע באופן איטי ולעתים מסורבל יותר.

אבטחה מרבית – היות ועל כל שרת ענן (או בכל חוות שרתי ענן) מאוחסן מידע רב של מספר חברות בו זמנית בהתאם לחלוקת שטח האחסון בו, חלק מהשירות הינו אבטחה מרבית וקפדנית השומרת את המידע היטב ומגינה עליו בפני פריצות, השחתה, גניבות ואובדן של חלקיו. לעתים אבטחה של שרת ענן עולה בחומרתה על פני אבטחה של שרת מקומי בבית עסק עם שירותי אבטחת מידע, שוב משום הרגישות הנובעת מניהול מידע של עשרות עד מאות חבורת בו זמנית.

תוכנות – מעבר לנושא אחסון המידע, פתרונות ענן לעסקים מעניקים בין השאר גם גישה ותמיכה מרחוק לתוכנות עליהן עובדים בבית העסק. חיבור שכזה מרחוק מאפשר עבודה רציפה ויעילה מכל מקום, בכל עת ומבלי להתקין את אותה התוכנה על גבי המחשב כלל. צעד שכזה חוסך במקום על גבי המחשב, המקומי וכסף על חומרה מתאימה ועל התקנה בכל מחשב.

חיסכון בעלויות – כל הסעיפים לעיל מכילים בבסיסם גם את אלמנט החסכון בעלויות. שכן, פתרונות ענן לעסקים ניתנים תמורת סכום לא גדול במיוחד שאינו מתחרה בקנה אחד עם הסכומים הנדרשים להשקעה ללא השימוש בשירותיהם. כלומר: אחזקה של מחשבים וחומרות חזקות, אחזקה של שרתים מקומיים על כל המשתמע מכך (עובדים, הקצאת מקום, חומרות, תנאי אחזקה וכו'), שדרוגים של חומרה ותוכנה ברמה המקומית, רישיונות לשימוש בתכונות מסוימות בכל מחשב ומחשב ועוד. כך שמדובר בחסכון שיכול להיות עצום.

קידמה לצד חששות

אם נבחן את המציאות הנוכחית שלנו, אין כמעט בתי עסק אשר לא משתמשים בשירותי ענן כאלה או אחרים. בין אם זה שירותי המייל והאחסון של גוגל, בין אם זה שיתוף קבצים באתרי שיתוף שנועדו לקבצים כבדים (wetransfer, mega ועוד). כך שגם אם אתם חושבים שהקדמה טרם הגיעה אליכם, סביר להניח שאתם טועים. נכון, עם כניסתה של כל טכנולוגיה חדשה קיימות חששות ופה, כיוון שהמידע מאוחסן במקום אחר לחלוטין וכביכול אינו נמצא תחת העיניים שלכם כבעלי העסק, זה עלול ליצור תחושה של חוסר שליטה וחשש שהמידע שלכם יגיע לידיים הלא נכונות. אבל, היות שירותי ענן לעסקים הפכו כל כך נפוצים, חברות המספקות פתרונות ענן לעסקים מתפתחות בכל עת ומשדרגות את המערכות שלהן על מנת להעניק ללקוחותיהן את חווית אחסון המידע הטובה והבטוחה ביותר, למען הקידמה ולמען יעילות העבודה השוטפת.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
HOME

Call now: +972 77-8040307 New reading Welcome to IT-START Your partners for business-technological success Nice to meet you, IT START. Our role is to ensure

סקר ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא היבט מכריע בכל עסק. זה כרוך בזיהוי סיכונים פוטנציאליים ופיתוח אסטרטגיות לצמצום או לסילוקם. סקר ניהול סיכונים הוא כלי המשמש להערכת שיטות

נוהל אבטחת מידע בארגון

ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ארגונים נעשים תלויים יותר ויותר במערכות מידע דיגיטליות כדי לאחסן ולעבד נתונים עסקיים. זה הופך את אבטחת המידע לחיונית עבור עסקים

סקר סיכוני IT

הטכנולוגיה שינתה את המשחק עבור עסקים רבים במונחים של יעילות, פרודוקטיביות וחדשנות. עם זאת, עם הטכנולוגיה המתקדמת מביא עימה את כל נושאי סיכוני אבטחת מידע

נוהל אבטחת מידע

בעידן הדיגיטלי של היום, נתונים הם אחד הנכסים היקרים ביותר לעסקים יכולים להחזיק. ממידע פיננסי ועד נתוני לקוחות, חברות מסתמכות במידה רבה על הנתונים שהן

Translate »
Call Now Button