איך מוחקים היסטוריה במחשב

מחיקה

היסטוריית הגלישה שלנו נועדה על מנת להקל עלינו לשחזר אתרים שביקרנו בהם לנוחיותנו. היסטוריה זו יכולה לסייע למקרה שהמחשב נתקע, קורס, נכבה וכו’ ומכל סיבה שהיא הדפדפן נסגר. ברגע שתחזרו אל הדפדפן, ישמרו לכם האתרים האחרונים שבהם גלשתם ולו על מנת שלא תיאלצו לחפש אותם שוב ולבזבז את זמנכם. במובן מסוים זה מאוד עוזר אך במובן מסוים זה עלול להיות מעט בעייתי ודורש מחיקה.

כפתור מחיקה (DELETE)

מצבים בהם נדרשת מחיקת היסטוריה

מחיקת היסטוריה במחשב נדרשת במצבים שונים כגון:

 • מקום עבודה – לעיתים, תוך כדי עבודה מעוניינים לצאת קצת מהשגרה ולבדוק מדי פעם מה חדש בארץ, בעולם או בכל מיני אתרים שלא בטוח שתרצו שבמקום העבודה שלכם ידעו שהייתם בהם במהלך העבודה (ולאו דווקא אתרים מפוקפקים כאלה ואחרים).
 • פרטיות – אם המחשב שאתם גולשים בו נחלק בין כמה אנשים, כמו בני זוג, אחים, ילדים, שותפים וכו’, לא תמיד נוח שהיסטוריית הגלישה פתוחה לעיניי כל ולאו דווקא מסיבה כלשהי אלא סתם רצון לפרטיות.
 • מכירת המחשב, מסירת המחשב לתיקון, התקנות מחדש וכו’ – ושוב חזרנו לנושא הפרטיות. כל אימת שאנו מוסרים את המחשב לידיים חיצוניות, רצוי שלא לשמור היסטוריית גלישה ולו למען הפרטיות.

מחיקת היסטוריה במחשב

מחיקת ההיסטוריה במחשב צריכה להיעשות בכל הדפדפנים בהם גולשים ובאופן הבא:

 • גוגל כרום – פתיחת לשונית חדשה בדפדפן, לחיצה על הפינה השמאלית הכי עליונה שבמסך, מתחת לאיקס ולצד התמונה של המשתמש.
 • לחיצה על היסטוריה תפתח את כל היסטורית הגלישה למשתמש זה, כולל גלישה דרך טלפון סלולרי או כל מכשיר נייד אחר אשר בו מופיע משתמש זה.
 • בצידו הימני של המסך תופיע האפשרות של “ניקוי נתוני גלישה” (אם זה מופיע באנגלית זה יהיה בצדו השמאלי של המסך.
 • בנוסף לכך, היות וגוגל אוסף מידע על כל משתמשי הכלים שלו, לרבות כרום ויוטיוב, מומלץ גם להיכנס ל – Google my activity שיופיע כקישור בתחתית המסך ולמחוק משם את כל מה שלא תרצו ממנו תיעוד היסטורי אודותיכם.
 • מייקרוסופט אדג’ (אקספלורר לשעבר) – פתיחת לשונית חדשה בדפדפן, לחיצה על שלוש הנקודות בצדו השמאלי העלון של המסך
 • לחיצה על היסטוריה
 • לחיצה על נקה היסטוריה
 • מוזילה פיירפוקס – פתיחת לשונית חדשה בדפדפן, לחיצה היסטוריה בתפריט
 • בחירת האפשרות של “ניקוי היסטוריה אחרונה”.
 • סימון “הכל” בתיבת הסימון ליד המשפט “תחום זמן למחיקה”.
 • במסך הפרטים מסמנים את כל הפריטים המיועדים למחיקה ולוחצים על “מחק עכשיו”

דגשים חשובים לפני ביצוע מחיקת היסטוריה במחשב

לפני שמבצעים מחיקה חשוב לוודא כי אינכן מוחקים פריטים חשובים שכדאי שישמרו כמו סיסמאות לאתרים המשמשים אתכם בשוטף, בעיקר לצורכי עבודה ולכל מקרה שמרו לכם קובץ עם הסיסמאות כדי שלא תאלצו לשחזרן.

אם אינכם מעוניינים שאתרים מסוימים יישמרו לכם בהיסטוריה, שמא תשכחו למחוק או מכל סיבה שהיא, מומלץ לפתוח דפדפן גלישה בסתר על מנת לגלוש ממנו ללא עקבות ו/או תיעודים מיותרים בהיסטוריית המחשב שתיאלצו למצוא ולמחוק ובכלל רצוי להימנע מלגלוש באתרים מפוקפקים דרך חשבון עסקי משום שאין לדעת אילו עוד צרות יכולות להיגרם למעט התיעוד בהיסטוריה.

מאמרים נוספים מעניינים באתר

תוכן עניינים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת
המאמרים החדשים באתר
תודה
תודה

​תודה שהשארת פרטים אנו נחזור אליך בהקדם האפשרי! הטלפון שלנו: 1800-300-611 “זקוקים לתשתית מחשוב בבית העסק שלכם? מחפשים צוות טכנאים שיעבוד איתכם באופן שוטף? צרו

טכנאי רשתות אינטרנט
טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת
טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים
טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it
פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?