שירותי מחשוב למכללות

שירותי מחשוב למכללות

מכללות ומוסדות לימוד אקדמיים מתאפיינים במערכות מחשוב המדברות בשפה הייחודית לתחום זה. כלומר, המחשבים הם אותם המחשבים אך התוכנות משתנות בהתאם לתחום הפעילות כמוסד לימודים במאמר לפניכם נסביר את כל מה שקשור לשימוש של שירותי מחשוב לעסקים.

למעשה, את מערכות המחשוב של מוסדות הלימוד האקדמיים ניתן לחלק למספר גרומים:
חומרה – מחשבים, מדפסות, טלפוניה בענן ומערכות תקשורת הממוקמות פיזית בתוך המכללה (או הסניף אם מדובר ברשת מכללות).
תוכנת ניהול המכללה – לרוב מדובר בתוכנת CRM, המרכזת את כל פרטי הנרשמים, הסטודנטים הפעילים, הקורסים המנוהלים בפועל, ימי הלימוד, מתקני הלימוד, המרצים, הרכזים וכו’.
מערכת הרשמה למתעניינים חדשים – לרוב באמצעות אתר האינטרנט אך לא רק. מערכת ההרשמה לפעמים נפרדת ממערכת ניהול המכללה אך מתממשקת אליה.
מערכת מיילים.
מערכת הנהלת חשבונות וניהול משרד.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שירותי מחשוב

דגשים בבחירת שירותי מחשוב למכללות

כאשר בוחרים ספק המעניק שירותי מחשוב למכללות חשוב לדעת שבוחרים ספק שהוא לא רק מנוסה במתן שירותי מחשוב לעסקים ברמה העסקית, אלא שהוא מכיר את תחום המכללות והמוסדות האקדמיים על מערכות המחשוב שבהם, את התקלות האפשריות שעשויות להתרחש בכל רגע נתון וכיצד ניתן לפתור אותן. נכון, לעתים יש צורך לערב את בית התוכנה שאחראי לאחת התוכנות או יותר על מנת לקבל תשובות, אך אחריות הטיפול על כל המשתמע מכך צריכה להתחיל ולהסתיים בחברה המספקת שירותי מחשוב למכללות.

מעבר לכך, חובה לקבל המלצות לפני תחילת מתן השירות וכן, יש דברים שעבורם כדאי להתייעץ גם עם מכללות מתחרות משום שחובה לעבוד עם אנשי מקצוע שמנוסים במתן שירותי מחשוב למכללות, שעשו זאת ועדיין עושים זאת ויודעים בדיוק איך להתמודד עם מערכות המחשוב הללו.

בנוסף על כך, ספק שירותי המחשוב ידע גם ללוות את המוסד האקדמי בכל צעד טכנולוגי עתידי שיבחר לעשות, עם כל שדרוג מערכות, הגדרה של מערכות חדשות, שדרוגי החומרה תמיכה מרחוק ועוד, תוך התחשבות במערכות הקיימות, במשאבים הקיימים הן מבחינה פיננסית והן מבחינת תשתיות תקשורת ומחשבים.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שירותי מחשוב למכללות

מה כולל בשירות

שירותי מחשוב למכללות כוללים בין השאר את השירותים הבאים:
שירותי אבטחת מידע – כבכל ארגון, חובה לכלול שירותי אבטחת מידע על מנת לשמור על כל המידע הנכנס באמצעות האינטרנט ויוצא באמצעותו, לרבות פרטי סטודנטים ופרטי תשלום הן באמצעות חומת אש המגנה על המידע הן במחשב או שמירה ואחסון ושיתוף בענן.
שירותי גיבוי מידע – למרות שזה נשמע טריוויאלי – חובה לגבות כל מידע שנמצא במערכות המחשוב של המוסד האקדמי ועובר דרכן. גיבוי המחשב זה הן שומר על המידע בפועל והן מסייע לשקם אותו במערכות כאשר מתרחשת קריסה וגורם למערכות להתאושש במלואן במהירות ותוך כדי נזק קל יחסית.

תיקוני חומרה – הן במכללה עצמה והן במעבדת הספק אם וכאשר מתעורר הצורך.
התקנות – הגדרה וחיבור של תשתיות תקשורת במכללה וברשת המכללות תוך התממשקות לכל סניף ברשת.
שירותי תמיכה שירותי תמיכה טכנית ומענה מיידי בכל בעיה שמתעוררת בנוגע למערכות המחשוב, הן מבחינת עבודה שוטפת על התוכנות והן מבחינת החומרה עצמה. בעיות אלא עשויות לצוץ תוך כדי עבודה ולעכב את מתן השירות לסטודנטים, למתעניינים ולסגל. חשוב שהמענה בתמיכה יהיה מיידי, מקצועי ויעיל, תוך הפקת לקחים לפעם הבאה בה תתרחש התקלה על מנת לייעל את השירות לטווח הקצר ולטווח הארוך יותר.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
שירותי מחשוב לעסקים קטנים
שירותי מחשוב לעסקים קטנים

המונח “עסקים קטנים” מתייחס לרוב לעסקים המונים מספר מצומצם של עובדים כולל ההנהלה. עסק קטן יכול למנות בין אדם אחד המתפעל את כולו ובין עשרות

שירותי מחשוב לרשתות
שירותי מחשוב לרשתות

כאשר מדברים על שירותי מחשוב לרשתות לרוב מתכוונים לרשת המחשבים הנמצאת באותו הארגון, בין אם באותו המקום פיזית ובין אם בסניפים שונים המקושרים יחדיו.שירותי מחשוב

מנעול חומת אש
שירותי מחשוב למשרדים

בכל משרד, קטן ככל שיהיה, יש מחשב אחד לפחות, מדפסת אחת לפחות, ראוטר אחד לפחות וטלפון אחד לפחות ותשתית אינטרנט מינימלית כלשהי. אי לכך, שירותי

שירותי מחשוב לעמותות
שירותי מחשוב לעמותות

עמותות בישראל קמות בכל שנה. חלקן למטרת רווח וחלקן בעלות צביון חברתי. המטרות הנפוצות בקרב העמותות הן: דת, משפט, חברה, כלכלה, אומנות ועוד. המשותף ביניהן

שירותי מחשוב לארגונים
שירותי מחשוב לארגונים

בעידן שבו כמעט כל בית עסק מנוהל באופן ממוחשב וכמעט שבלתי ניתן למצוא בתי עסק שאינם מסתמכים על מערכות מחשוב כאלה ואחרות, די ברור שככל

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?