שירותי it לעסקים קטנים

שירותי it

עסקים קטנים מטבעם מתאפיינים במספר יחסים מצומצם של תחנות מחשוב. על כן, ברוב המקרים יעדיפו בעלי העסקים הקטנים להיעזר במיקור חוץ מאשר להעסיק אדם Help Desk בתוך הארגון שיעסוק אך ורק בתחום זה, משום שמתוקף היותם עסקים קטנים, ההתעסקות עם נושא שירותי-IT לא מצדיקה, בחלק גדול מן המקרים, איוש משרה בפני עצמה. יתרה מזאת, עובדי החברה יעדיפו לעסוק בליבת העיסוק של החברה ולא בנושא המחשוב וזה יכול להיות בעייתי משום שכשצצות בעיות מחשוב הן לרוב דורשות טיפול מיידי או בטווח זמן סביר ולא תמיד זה מתאפשר אם האדם היחיד בעסק הקטן שמסוגל לתת מענה לכך עסוק בדברים אחרים ולא זמין במה כלולים שירותי it לעסקים קטנים הכול במאמר שלפניכם.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שירותי it לעסקים קטנים

המאפיין שירותי IT לעסקים קטנים

שירותי IT לעסקים קטנים מתאפיינים בתמיכה מרחוק לצד הגעת טכנאי רשתות במידת הצורך. כאשר כל ציוד הקצה הנדרש למען מתן התמיכה מרחוק באחריותו של ספק השירות ולרוב נמצא אצלו, למעט שרת מקומי, אם קיים כזה, הנמצא אצל הלקוח, כלומר, העסק הקטן. המענה המקצועי הניתן ע”י איש IT במיקור חוץ הינו מיידי ו/או בטווח זמן מצומצם והינו מיועד אך ורק לצורכי המחשוב של בית העסק.

אלו הם עיקרי השירותים הניתנים במסגרת שירותי IT לעסקים קטנים

שירות תיקונים – בין אם ע”י הגעה ללקוח עצמו ובין אם הפעלת מעבדה לצורך קבלת הציוד לתיקון.

הלפ דסקשירותי תמיכה טכנית בטלפון לכל שאלה ו/או בעיה שוטפת שהיא. המענה נעשה ע”י איש מקצוע מנוסה שיודע להדריך את הלקוח מרחוק בכל מצב שהוא.

גיבוי המידע בארגון – לרוב נעשה על גבי אחסון בענן באמצעות שרתי ענן, אם כי לא תמיד על חשבון גיבוי מקומי של הלקוח בשרתי החברה המקומיים, אם יש. הגיבוי נעשה ברמה של אחת לכמה ימים (במקרים מסוימים גם כל יום) ובתיאום עם הלקוח. הגיבוי חשוב לצורך אחזור מידע ברמה השוטפת, שמירה עליו ומחזורו במידה וחלילה אובד.

התקשרות עם גורמים חיצוניים לצורך שדרוגי תוכנה, השכרת ציוד ועוד

לעתים, חברות רבות מבצעות התקשרות המבוססת על בנק שעות ולא על בסיס ריטיינר חודשי. הסדר זה עשוי להיות נוח יותר וזול יותר, במיוחד כאשר מדובר בפרויקטים גדולים יותר המצריכים זמינות גבוהה יותר של אנשי מקצוע, כמו הטמעת תוכנות חומת אש ועוד, בניית תשתית, הקמת מטה חדש אותו יש לרשת מאלף ועד תו ועוד.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
שירותי it לעסקים קטנים

התקשרות עם חברה המספקת שירות IT לעסקים קטנים

ישנן חברות רבות המעניקות שירותי IT לעסקים קטנים. חלקן טובות יותר וחלקן פחות. על מנת לבחור את הטובה ביותר לארגון שלכם, מומלץ לבדוק את הנקודות הבאות:

נסיון וותק – כמה זמן החברה עוסקת בנושא, מול כמה ארגונים באותו סדר גודל שלכם כבר עבדה בעבר או עובדת בהווה, עם אילו מערכות היא עובדת, כמה אנשים עובדים בה, כמה אנשי מקצוע מוקצים לכל לקוח, מה רמת המקצועיות שלהם וכו’.

זמינות – חוזה ההתקשרות חייב לכלול את נושא הזמינות לקריאות השחרות – האם קיים בהסכם סעיף זמינות שוטף או רק במקרי חירום, האם יש צורך בזמינות שוטפת עבור ארגון מעין זה, האם קריאות שירות אד הוק כרוכים בתשלום נוסף, האם ניתן לחתום על בנק שעות במקום על הסכם זמינות שוטפת לפי הצורך ועוד.

פרויקטים מיוחדים – האם החברה אמורה ו/או יכולה מבחינה מקצועית להרים פרויקטים מיוחדים כגון: הנחת תשתיות תקשורת להקים מערכת ניטור ובקרה, הטמעת תוכנות, החלפת תשתיות ובאילו היקפים של פרויקטים היא מסוגלת לעמוד כחברה הן מבחינת ידע וניסיון והן מבחינת כוח אדם.

המלצות – חובה לקבל המלצות אודות החברה ולא רק משמות הלקוחות המופיעים בממליצים, אלא אם קיימת היכרות אישית עם לקוח כזה או אחר שהיה לחברה, מומלץ לנסות להבין דרכו את אופי השירות, רמת השירות וכו’.

סקר שוק – כל התקשרות עם ספק חיצוני לעולם תתחיל בסקר שוק. דאגו לבצע את הסקר כשאתם יודעים בדיוק מה השירות שהארגון שלכם צריך, על כל סעיפיו ולהתחשב בכל תוך כדי תפיסה שהזול מדי עשוי להיות יקר מדי בהמשך.

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אנטי ספאם
אנטי ספאם

כל בעל עסק זקוק להגנה הרמטית על המידע הרגיש והחסוי מפני נוזקות, וירוסים או ריגול. פתרונות האנטי ספאם של Start-It שירותי מחשוב מתקדמים, מבטיחים הגנה

אחסון בענן
אחסון בענן

מי שאינו משתמש בקבצים רבים, יכול מן הסתם לסמוך על נפח האחסון שמציעות ספקיות כמו גוגל דרייב או דרופבוקס. אולם, בעלי עסקים וארגונים רבים, הנעזרים

טכנאי
טכנאי רשתות

בעולם ממוחשב, רשתות תקשורת המחשבים משמשות כתשתית הכרחית לפעילותו של כל עסק, ללא קשר לגודלו. העדרה של תשתית תקינה הפועלת ללא הפרעות, עלולה לפגוע משמעותית

מחשוב ענן לעסקים
מחשוב ענן לעסקים

כיום, ניתן להניח, כמעט כולם נחשפו למינוח “מיחשוב ענן”. כלומר, במקום לנהל בבית העסק או בבית רשת מחשבים מקומית, הנתונה לשלל איומים – פשוט להשתמש

שירותי מחשוב ענן
מחשוב ענן

לא תמיד זה קל להיות בעל עסק בישראל. יוקר המחיה בארצנו הקטנטונת מרקיע שחקים, ואם נוסיף לעובדה זו את כל ההוצאות שנופלות על בעלי עסקים

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?