אבטחת מידע לעסקים

אבטחת מידע לעסקים, סייבר

מה הדבר הראשון שעולה לכם בראש כאשר אתם נתקלים בביטוי “מתקפת סייבר? אולי ארגון טרור, אולי פעולה אנטי ציונית כלשהי? להלן מספר עובדות שלא ידעתם על אבטחת מידע לעסקים:

 • בכל יום מתרחשות התקפות סייבר עם ובלי קשר ללאום, דת, גזע, מדינה וכו. 
 • עם כל הכבוד לתוכנות אנטי-וירוס, אנטי-ריגול וכו’, לרוב מדובר בתוכנות כבדות שלא רק עלולות להאט את המחשב אלא שגם לא תמיד מסוגלות לכסות כל פרצה אפשרית ולהתעדכן בכל רגע נתון.
 • אין דבר כזה זהיר מדי, בעיקר אם אתה בעל עסק ובמיוחד אם העסק שלך הוא בתחום תחרותי (שזה בערך רוב בתי העסק).
 • חדירה למרחב הדיגיטלי ללא רשות יכולה להתבצע באמצעים מאוד פשוטים, כגון: מייל, קישור המדמה אתר מוכר, השתלטות על מצלמה מרחוק ואפילו הודעת ווטסאפ.
 • ישנן דרכים רבות להתגונן כנגד פריצות מעין אלה. פריצות למחשוב אישי יכולות להימנע ככל הניתן על ידי זיהוי קבצים ו/או קישורים חשודים והימנעות מלחיצה עליהם, אך לרוב כאשר מדובר בבית עסק מומלץ להתקין מערכת אבטחת מידע לעסקים.
זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
אבטחה, נעילת דיגיטלית, חומת הגנה

מטרותיה של מתקפת סייבר וההגנה של אבטחת מידע לעסקים

מתקפת סייבר לרוב מתרחשת על מנת להשיג אחת או יותר מן המטרות הבאות:

 • כריית מידע – חברות מסחריות רבות נעזרות במידע אודות לקוחות פוטנציאליים, כגון: מין, גיל, איזור מגורים, הרגלי צריכה ועוד. המידע הזה נאסף לרוב באמצעים לגיטימיים, אך לא חסרים מקרים בהם המידע הזה מגיע באופן לא לגיטימי, כלומר באמצעות פריצה לטלפון או למחשב, האזנות סתר וכו’ ולו לצורך מכירת המידע הזה תמורת הרבה מאוד כסף.
 • ריגול ומעקב – ריגול ומעקב מהווה מטרה נפוצה בקרב תוקפים, ולכן גם הוא דורש אבטחת מידע לעסקים גבוהה. למשל יכול להיות פרטי אחר אדם אחד או ריגול תעשייתי אחר בית עסק, בין אם לצורך איסוף מידע תחרותי ובין אם לצורך איסוף מידע מודיעיני, בתעשיות הביטחוניות. 
 • שתילת תוכנת נוזקה – וירוס כלשהו המיועד להזיק למחשבים אליו מגיע ולהשמיד מאגרי מידע עד כדי השבתת כלל המחשבים אם לא מנוטרל. וירוסים אלה לרוב מועברים במסגרת מתקפת טרור קיברנטית מוסדרת עליה בדרך כלל מוזהרים מראש או לעתים ללא כל הסבר או מידע מוקדם על תכנון שכזה. לעיתים וירוסים שכאלה עשויים להשבית מערכות אלקטרוניות בטחוניות.
 • כופר – סוג של תוכנת נוזקה שלא נועדה אלא לנעול את קבצי המחשב אליו היא חודרת עד אשר בעליו של המחשב יעביר למפעיליו סכום מסוים של כסף. זאת מתקפת הסייבר הקשה ביותר לנטרול, אם בכלל.

איזה מידע יכול לזלוג ומה הנזק?

התשובה היא הכל מהכל, החל משמות ופרטים בסיסיים של לקוחות, דרך מוצרים, פטנטים, נוסחאות, פרטי חשבון בנק, כרטיסי אשראי וכל פרט שעלול להגיע לידיים הלא נכונות, לבית העסק לאבד שליטה עליו ולעוגמת נפש ענקית לכל הנוגעים בדבר. אי אבטחת מידע לעסקים במקרהמעבר למידע שזולג החוצה, חבלה במערכות המחשוב היא משהו שאף בית עסק לא יכול להרשות לעצמו, במיוחד בית עסק קטן שכל השבתת מחשוב שכזאת עשויה להשבית את בית העסק כמעט לחלוטין ואף למוטט אותו כליל.

מערכות אבטחת מידע לעסקים

כאשר מתרחשת פריצה למערכות מחשוב בארגון עסקי כלשהו, כל המידע בו (ובמחשבים אחרים באותו הארגון בהם בוצעה הפריצה) חשוף לעיניי התוקף. מידע זה עלול לזלוג החוצה הן לגורמים מתחרים, הן לגורמים עוינים והן לשני הגורמים גם יחד. 

מכיוון שכל בית עסק, קטן כגדול מכיל מידע רגיש כלשהו ולו ברמה המינימלית. מספיק שתהיה רשימת לקוחות, טלפונים, מידע על רכישות ו/או מידע פיננסי כלשהו עליהם והרי שיש כאן בסיס לפריצה. על כן מומלץ לכל בית עסק באשר הוא, להתמגן ככל הניתן כנגד זליגת מידע בעיקר במקרים של פריצה למערכת המחשוב.

זקוקים לייעוץ? השאירו פרטים!
אבטחת מידע לעסקים, סייבר

מערכת אבטחת מידע לעסקים יכולה להיות מורכבת ממספר גורמים:

 • חיבור מאובטח – סינון חיבורים לא מזוהים ע”י חומת אש, כולל חיבורים לשיורות הדואר האלקטרוני.
 • גישה מאובטחת ללקוחות בית העסק, כולל תעודת SSL המספקת הגנה מקסימלית על פרטים המועברים דרך אתר האינטרנט של בית העסק.
 • בקרה, סריקה וניתור מערכות המחשוב בכל שעות היממה
 • גיבוי בטוח של כל המידע בבית העסק, לרבות אבטחת מידע לעסקים ממו
 • גישה מוגבלת לאתרי אינטרנט (כלומר, סינון אתרים העשויים להיות מפוקפקים)
 • מתן פתרון זמין ומהיר לכל מקרה של חדירה למחשבי החברה למרות ההגנה.
 • מערכת אנטי-וירוס מעודכנת ומתעדכנת באופן שוטף
 • ריענון שוטף של נהלי ביטחון מידע בקרב עובדי בית העסק באשר הם והקפדה יתרה עליהם.
 • בצוע עדכוני תוכנות ומערכות שונות כולל המערכת עלה בנוי אתר האינטרנט של בית העסק.
 • הקפדה על נעילת מחשבים וקבצים בסיסמאות בעלות חוזק גבוה.
 • הצפנת ההתחברות לרשת האלחוטית בבית העסק ע”י סיסמא חזקה.
 • רכישת ביטוח סייבר – נושא שעדיין נמצא בחיתוליו ובשלב זה יותר מתאים לעסקים גדולים, אך מומלץ להתעדכן בנושא ואף לשקול רכישת ביטוח שכזה לכל מקרה בו בית העסק לא יצליח למרות הכל למגר את הפריצה.
 • אבטחת טלפונים ומחשבים ניידים של כלל עובדי החברה.
 • קביעת נוהל הוצאה והכנסה של חומר מבית העסק ואליו.

חברות מומלצות להגנה על המידע הרגיש

ריבוי מתקפות הסייבר והפריצות הרבות למערכות מידע פרטיות ועסקיות יצר את הצורך בחברות המספקות שירותי אבטחת מידע לעסקים. חברות אלה מתמחות בהתאמת פתרונות לכל בית עסק, קטן כגדול ובניית מערך אבטחה למידע הנמצא בו. 

השיקול בבחירת חברת אבטחת מידע לעסקים כרוך בעיקר בידע מוקדם אודות החברה, המלצות, פרטי העסקה המוצעת וכמובן המחיר. לא מומלץ להתייחס למחיר כשיקול עיקרי משום שאם יאבד מידע מבית העסק בגלל עבודת אבטחה חלקית ו/או חובבנית, המחיר יהיה גבוה הרבה יותר, עד כדי אובדן לקוחות ובית העסק עצמו. 

על כן, מומלץ לבדוק היטב אילו שירותים מוצעים לכם כבית עסק והאם הוא מתאים מבחינת כמות המידע שעשוי להיות חשוף לפריצות ומה מידת רגישותו. 

ישנם בת עסק שדואגים לבנות מחלקה שלמה שתעסוק בעניין אבטחת המידע מבפנים ללא מעורבות חברה חיצונית, כמו לדוגמא חברות העוסקות בתחומים ביטחוניים ועוד. והכי חשוב – שמרו על המידע שלכם קרוב!

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

המאמרים החדשים באתר
אבטחה לדיסק און קי
שירותי אבטחת מידע

שירותי אבטחת מידע הינם שירות הכרחי לעסקים וארגונים וככל שעובר בו יותר מידע רגיש (רגיש כלומר, ביחס לארגון עצמו), כך הוא מחוייב להציב אבטחת מידע

מנעול חומת אש
חומת אש מומלצת

כל שרת אליו מחוברים מחשבים ארגוניים מחייב אבטחה כבדה וחיץ שיפריד בינו לבין הרשת ולו על מנת להגן על מחשבי החברה מאיומים חיצוניים המועברים באמצעות

קבצים שמורים
ייעוץ אבטחת מידע

איומי סייבר היו קיימים בערך מהרגע בו הומצא המחשב ולא רק שאינם במגמת דעיכה אלא להיפך, ככל שמערכות יתר מתפתחות וככל שעובר בהן יותר מידע,

שירותי IT
שירותי IT לעסקים

שירותי IT לעסקים הם למעשה כל האמצעים הטכנולוגיים המסייעים לארגונים ועסקים בארץ ובעולם, בניהול מידע לסוגיו השונים. הם כוללים מגוון רחב של שירותים טכניים הקשורים

אצבע נוגעת בענן
טכנולוגיות ענן

טכנולוגיות ענן נחשבות לאחת ההתפתחויות החשובות ביותר בתחום המחשוב והאינטרנט בשנים האחרונות. טכנולוגיות אלה זכו לשמה משום ההקבלה לענן שכביכול נגיש בו זמנית ממספר מקומות

Call Now Button
Translate »
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?