אנטי וירוס

אנטי וירוס, תוכנות זדוניות, פריצה למחשב

המונח “וירוס” כבר מזמן אינו נחלת עולם הרפואה וכמו שבעולם הרפואה וירוס מזהם את הגוף וגורם לו לנזקים מסוימים, גם וירוס מחשב גורם לנזקים. במקרה של וירוס מחשב, הנזק עלול להיות כבד עד כדי בלתי הפיך ולגרום להשבתה מלאה של המחשב ושל בעליו בין אם מדובר באדם פרטי ובין אם בבית עסק. עם התפתחות וירוס המחשב לסוגיו השונים, התפתחו גם תוכנות אנטי וירוס למיניהן, המתעדכנות בכל עת, כך שלמעשה אנטי וירוס ואבטחה הפכו לחד הם כשמדובר במערכות מחשוב.

האקינג, אבטחה, פריצה למחשב

סוגי וירוסים – הנפוצים והמסוכנים

  • ברמת המיקרו – קיימים מאות ואף אלפי סוגים של וירוסים ונדמה כי בכל יום נוצרים וירוסים חדשים ומפתיעים בכל פעם מחדש בעוצמת השפעתם על הסביבה בה הם מועברים. ברמת המיקרו, קיימים ארבעה סוגי אב של וירוסים:
  • נוזקה – וירוסים שנועדו להסב נזק, פשוטו כמשמעו. החל ממחיקת קבצים וכלה בנזק חמור לחומרה. וירוסים אלה יכולים לפגוע ברמה המידית לכשהופעלו או כתולעת שלאט לאט “מכרסמת” את דרכה במערכת.
  • וירוס כופר – וירוס שנועד לנעול את קבצי המחשב עד אשר משולם סכום כסף הנדרש בידי מפעיליו. לרוב מדובר בסכומי עתק כמעט ולא מציאותיים או ישימים ולכן קורבנות רבים מוצאים את עצמם מול שוקת שבורה ומיואשים עד כדי ויתור על המחשב הנעול והחלפתו בחדש ללא כל המידע הכלוא בתוכו.
  • רוגלה – וירוס שנועד לרגל אחר מחשב (או מכשיר נייד לצורך העניין). הוא כביכול לא מסב נזק למכשיר הנייד או למחשב עליו הותקן, אך לחלוטין מסב נזק לקורבן שכלל לא יודע שהוא תחת מעקב ופרטיותו נפרצה לחלוטין.
  • האקינג / פישינג/ סוס טרויאני וכו’– בן כלאיים של רוגלה ונוזקה – פריצה למאגר מידע הנמצא על מחשב או מכשיר נייד לצורך דליית מידע (סיסמאות בדרך כלל) ושימוש בו למטרת גניבה.

מה עושים? משלבים אנטי וירוס ואבטחה

לאור כל הנכתב לעיל ניתן להסתמך על מערכת ווינדוס המעודכנת שמגיעה עם אנטי וירוס מובנה ועל מערכת האבטחה של גוגל ולהיות רגועים, אבל אם המחשב שלכם משמש בית עסק או מכיל מידע רגיש מומלץ שלא להסתמך רק על אנטי וירוס ואבטחת מידע של ווינדוס אלא להתקין מערכת מקיפה וחזקה יותר, שיודעת לזהות הכל מהכל: נוזקה, האקינג, רוגלה, כופר ועוד ויודעת להדוף ולהתריע על כל הרעות החולות הללו עוד בטרם נפתחו.

מערכות אנטי וירוס אלה לא רק מתריעות מפני קבצים נגועים אלא בעלות תכונות נוספות כגון: איתור מחשב או מכשיר נייד אם נגנב, הגנה על מערכת בית חכם, סינון אתרי אינטרנט, הצפנת סיסמאות ברשת ועוד שלל תכונות שהופכות את תוכנת האנטי וירוס למערכת אבטחה קשוחה במיוחד. במידה וכבר הורד קובץ נגוע, או נלחץ קישור המפעיל וירוס, תוכנת האנטי וירוס תמגר את הפגיעה, תנטרל את הוירוס ותמזער את הנזק ככל הניתן.

תוכנות אנטי וירוס בהתאמה אישית

כיום, קיימות מספר לא מבוטל של תוכנות אנטי וירוס ואבטחה של חברות כגון: Norton, McAfee, AVG, Dr. web ועוד. ההבדל ביניהם הוא בעיקר מחיר מול היצע ולכן חשוב לוודא איזו תוכנת אנטי וירוס מתאימה למחשב או לנייד שלכם, מהו מחירה, האם מתעדכנת בתכיפות והאם לא מכבידה באופן משמעותי על המחשב ועל הפעלתו.

תוכן עניינים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

מאמרים נוספים באותו הנושא
השאירו פרטים
סטארט ברשת
המאמרים החדשים באתר
ספאם, קוביות אותיות
מחיקת קבצי זבל במחשב

המחשב מלא בקבצים לא רלוונטיים? מחפשים איך מנקים קבצי זבל מהמחשב? בקרו במדריך המלא עבור מחיקת קבצי זבל במחשב ביעילות וצורה נכונה.

כפתור הדלקת מחשב, מחשב לא נדלק
מחשב לא נדלק

המחשב בבית או בבית העסק אינו מגיב? מחשב לא נדלק? הנה לכם כמה עצות ופתרונות מהירים לתיקון עצמאי וטיפול מהיר במחשב.

מסך מחשב, בהירות ושינוי מסך
איך להוריד ולהגביר בהירות במחשב

התאמת בהירות מסך היא דבר מאוד אינדיבידואלי. חלק מן המשתמשים מעדיפים מסך בהיר מאוד (לא מדי מן הסתם), חלק בינוני וחלק כהה יותר, בהתאם לרגישות

רמקול ומחשב נייח
איך מגבירים קול במחשב

לכאורה מדובר בשאלה פשוטה והכי טריוויאלית בעולם, אבל לא אחת קורה כי התקלה היא ברמת המחשב או ברמת הרמקול. פשוט קראו את המדריך איך מגבירים קול במחשב.

טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה | IT-START
טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה

זקוקים לפתרון מהיר עבור המחשבים? צריך להעזיק טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה בהול? קראו על שירותי חברתנו, והזמינו אותנו לפתרונות תקלות.

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?