אנטי וירוס

אנטי וירוס, תוכנות זדוניות, פריצה למחשב

כל בעל עסק יודע כמה חשוב לתעדף את ההוצאות המוטלות לפתחו. התקציב הוא, בסופו של דבר, מוגבל, וסדר עדיפויות נכון יניב רווחים גדולים יותר. אחת ההוצאות החשובות ביותר היא אבטחת מידע לעסקים, כדי לא לאבד את מה שכבר הושג בעמל רב, ובימינו – אבטחת מידע וסייבר היא אולי סעיף האבטחה הגדול מכולם.
עסקים רבים בימינו נשענים בעיקר על מחשבים, יהיה זה המחשב המקומי או משאבי אינטרנט, ועל פי רוב – שניהם גם יחד. פגיעת וירוס במערכות המחשוב עלולה לפגוע פגיעה משמעותית בעסק, או אפילו להשבית אותו חלילה. מסיבה זו חשוב מאוד לעסקים להחזיק תוכנת אנטי וירוס יעילה ומעודכנת. להלן כמה מהסיכונים שנחשפים אליהם עסקים ללא אנטי וירוס:

האקינג, אבטחה, פריצה למחשב

השאלה היא לא "אם" אלא "מתי"

אין שיטת הגנה אחת שמספיקה בכדי להגן על עסקים מפני התקפות. יש צורך בחומת אש, הצפנה, הגנה על סיסמאות, אנטי וירוס, תוכנות נגד רוגלות, תוכנות נגד נוזקות, מערכות גיבוי המחשב, ניטור רשתות ואמצעים נוספים. זה אמנם נראה כמו הרבה השקעה, אך יש לדעת שהשאלה היא לא "האם", אלא "מתי" העסק יהיה מושא לתקיפה.
התוקפים מחפשים את החורים ברשת ההגנה של העסקים. אם הם מתקשים למצוא אותם, כנראה שהם יעברו למטרות קלות יותר. ככל שתהפכו את עצמכם למטרה יותר קשה ביחס לאחרים, תקטינו משמעותית את הסיכון להפגע. וגם ההיפך נכון, אם עסקים אחרים משקיעים בהגנה שלהם ואתם לא, אתם מגדילים משמעותית את הסיכון שלכם.

סכנה לפעילות העסקית ללא אנטי וירוס

כאשר וירוס חודר למחשבים של עסק, קרוב לודאי שהפעילות העסקית תפגע. גודל הפגיעה תלוי במספר גורמים, ביניהם סוג הוירוס, מהירות האבחון והטיפול, וסוג הנזק שהוירוס מתוכנת לעשות. תוכנת אנטי וירוס מיועדת לחפש ולאתר וירוסים לפני שהם מספיקים לעשות נזק ממשי. התוכנה תזהיר אתכם ותשבית את הקובץ הנגוע לפני שיספיק להזיק למערכת. אם הכל ילך כשורה, הודעת האזהרה של האנטי וירוס תהיה כל הסיפור כולו מראשו ועד סופו, בלי הפרעה נוספת לפעילות העסקית.

אבטחת מידע לעסק

פגיעה ברווחי העסק או הארגון

בשעה שהמערכת לא מתפקדת כראוי עקב התמודדות עם וירוס, ישנו סיכוי גבוה לפגיעה ברווחי העסק. אולי, למשל, לא יהיה אפשרי להשלים רכש של סחורה או מכירות ללקוחות. עלול להעלם מידע שנוגע ללקוחות, עסקאות, ספקים, קנין רוחני, או בקיצור כל מידע שחשוב לעסק. מה שעלול להוביל לאובדן רווחים, או חמור מכך, לאובדן לקוחות. אם הפגיעה בפעילות היא ארוכה או חוזרת על עצמה, אף המוניטין של העסק עלול להפגע.

סגירת העסק

האיום החמור ביותר שמציב וירוס חזק שחודר למערכות של עסק הוא סגירת העסק. אם לעסק אין את המשאבים כדי לצלוח את הסערה הזו ולהתאושש מהאסון, הוא יאלץ לסגור את שעריו בגללו, ואז כל מה שישאר זו חרטה על חוסר ההשקעה באנטי וירוס.

תוכנות חומת אש

איומים חדשים

הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מהיר, ואיומים חדשים צצים חדשות לבקרים. אנטי וירוס חזק בשילוב עם אמצעי הגנה אחרים יעניק לכם את הכלים להתמודד מול איומים, להתגונן מהתקפות ולהשאיר את העסק מתפקד.
בשל העובדה כי רבים מאיתנו תלויים במחשבים שלנו במסגרת שעות העבודה, וקיימים איומים רבים דוגמת אלו שציינו ונוספים, יש לשמור על מערכות המחשב פעילות ותקינות בכל שעות היום.
מעבר לחומרה איכותית, יש צורך בתוכנות יעודיות שישרתו אותנו לטווח ארוך מפני התקפה של וירוסים ורוגלות העשויים לגרום נזק למחשב ולגזול מאיתנו את המידע החיוני כגון תוכנות חומת אש.

האם אנטי וירוס חינמי יכול לספק מענה הולם

קיימות בשוק שלל תוכנות אנטי וירוס חינמיות המוצעות לכל דורש. חשוב לדעת שקיים הבדל תהומי בין הגנה מוירוסים שנעשית במחשב הביתי לבין מחשבים שהם חלק ממערכות של עסקים וארגונים. המידע שנמצא במערכות הממוחשבות של הארגון הוא רגיש בהרבה ממידע הנמצא במערכת ביתית. וירוסים ותוכנות מזיקות עלולות להשבית את העסק לחלוטין, ולעיתים גם לגרור פגיעה בשמו הטוב.
על עסקים וארגונים מוטלת אחריות רבה יותר להגן על עצמם באופן יעיל ועוצמתי. לשם כך, מומחי סטארט פתרונות מחשוב מתקדמים ממליצים לא להיעזר בגרסת אנטי וירוס חינמית, אלא לרכוש אנטי וירוס ברישיון המתעדכן לעיתים קרובות ומספק לבעל העסק את ההגנה הראויה.

בעת ייעוץ אבטחת מידע

כיצד בוחרים אנטי וירוס איכותי לעסקים

קיימות תוכנות אנטי וירוס רבות בשוק. כל תוכנה משווקת באגרסיביות על ידי משווקיה, ואדם שאינו מתמצא בהבדלים ביניהן עלול למצוא את עצמו נעזר בתוכנות באיכות ירודה או משלם לחינם על תוכנות ישנות.
ישנם מספר פרמטרים עיקריים שיכולים להעיד על איכותה של תוכנת האנטי וירוס לעסקים:
הגנה מפני איומים מסוכנים: האם התוכנה יכולה להגן על העסק גם מפני וירוס כופר?
עדכונים לעיתים קרובות: כל כמה זמן התוכנה מתעדכנת? האם העדכונים מתבצעים כל שבוע, חודש או יותר?

האם התוכנה תעדכן אותנו במקרה של איום

חשוב להדגיש שמנהלי ארגונים רבים מעדיפים פעמים רבות להתקין תוכנת אנטי וירוס באמצעות אחסון ושיתוף בענן, כדי להבטיח שהיא תהיה מעודכנת בכל התוכנות הרצויות, ותהיה יעילה למול ריגול, סוסים טרויאנים, התקפות האקרים שונות, פישינג ועוד.
תוכנות אלו בדרך כלל מספקות הגנה מלאה בכל הנקודות בהן הארגון פעיל: איומים על רשת האינטרנט, וירוסים החודרים לדואר האלקטרוני ומשבשים אותו, נקודות קצה בשימוש של עובדים בדרגים שונים המקבלים גישה ונתמכים לעיתים מתמיכה מרחוק ועוד. הרוגע והשקט הנפשי, כשתוכלו לדעת בכל רגע נתון שהארגון שלכם מוגן, שווה את הכל.

שירותי IT

לסיכום הדברים על אנטי וירוס

חברות ועסקים בימינו לא יכולים לקחת את הסיכון שמא יפרצו מאגרי המידע של החברה ויגנב מידע חשוב, או שמא יושבת מערך המחשוב של החברה על ידי תוכנה זדונית.
פניה לחברה מקצועית דוגמת סטארט פתרונות מחשוב המציעה שירותים מתקדמים בתחום ייעוץ אבטחת מידע ומתן השירות, תבטיח לעסק גיבוי ואבטחת המידע הרגיש ברמה הגבוהה ביותר.

מעוניינים לקבל מידע על תוכנות אנטי וירוס מומלצות? על פתרונות מותאמים עבור הארגון שלכם? צרו עמנו קשר כעת.

מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

מאמרים נוספים באותו הנושא
המאמרים החדשים באתר
שירותי מחשוב לעסקים

שירותי מחשוב לעסקים אנו חיים בעולם תחרותי ודינמי- הסביבה העסקית בה אנו פועלים דורשת מאיתנו יעילות, זריזות ודיוק שוטף יום אחרי יום. כל עיכוב מיותר

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?