סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | לוגו

גיבוי בענן לעסקים

גיבוי בענן לעסקים

גיבוי קבצים הפך להיות עניין הכרחי נוכח סכנת איבוד המידע המרחפת מעל כל משתמש מחשב. איבוד המידע יכול להתרחש בעקבות מתקפת האקרים, קובץ נגוע בווירוס, קריסת מחשב ו/או מערכות מחשוב, ריגול ועוד.  איבוד מידע שכזה עלול להיות קריטי, עד כדי חדירה לפרטיות, אבדן זהות ושאר מרעין בישין. איבוד מידע הופך להיות עניין עוד יותר קריטי כשמדובר בעסק, שכן כל עסק קטן כגדול אוצר מידע הקשור בו, בפועלו, בלקוחותיו ועוד. אם חלק או יותר ממידע זה אובד ללא יכולת שחזור, עשויה להיווצר בעיה חמורה מאוד עבורו. לשם כך, כל בית עסק חייב לגבות את המידע שברשותו באמצעים שונים, בין אם באמצעות גיבוי על גבי שרת מקומי, בין אם באמצעות גיבוי בענן לעסקים ובין אם באמצעות שניהם.

אחסון בענן, פתרונות ענן

גיבוי על גבי שרת מקומי

תתפלאו, אבל גם בשנת 2019 ישנם עסקים אשר בעליהם מעדיפים לגבות את המידע הקשור אליהם על גבי שרת מקומי, הנמצא פיזית בבית העסק. כעקרון, אין בכך משום רע אך יחד עם זאת יש צורך בהורדת הגיבויים הללו על גבי אמצעים חיצוניים על מנת לפנות זיכרון בשרת מעת לעת. בנוסף לכך, קיום שרת מקומי מצריך כוח אדם אשר ינטר את פעולות השרת וייתן מענה מיידי במקרה של תקלה. בעסק קטן, תפקיד זה יכול להתבצע תוך כדי ביצוע תפקיד אחר, אולי משום שאין כל כך צורך באיוש מתמיד של מערכת הגיבוי.

גיבוי בענן לעסקים – מידע ופרטים

שימוש בשירותי גיבוי על ענן הפכו בשנים האחרונות לאחד משירותי האחסנה הנפוצים ביותר ברחבי הרשת, בעיקר שירותי גיבוי בענן לעסקים, הנותנים מענה לאחסון מידע ולמעשה משחררים את עול העברת המידע משרת מקומי למתקן חיצוני על מנת לפנות זיכרון בשרת. נפח הזיכרון המוקצה לעסק יכול לנוע בין 500 GB ל-24TB ואף יותר, כמובן בהתאם לתנאי שכירת שטח האחסון.

שירותי ענן לעסקים

היתרונות הטמונים בשירותי גיבוי בענן לעסקים עצומים, כגון:

  1. מאפשר שליפת מידע משרת הענן ללא היעזרות בהתקנים חיצוניים אשר אופסנו בארכיון כלשהו. הכל נמצא על גבי הענן ורק ממתין לשליפה.
  2. כל גיבוי שכזה על גבי ענן מחייב התקנה של אמצעי אבטחה מחמירים ביותר על מנת למנוע את אותו איבוד מידע שעלול להתרחש בכל רגע נתון.
  3. גיבוי בענן לעסקים ממזער נזקים שעלולים להתרחש כתוצאה מקריסה של מערכות המחשוב בחברה ובמיוחד אם המענה לקריסה זו עשוי להיות איטי למדי.
  4. כל קובץ המגובה על ידי שרתי ענן עובר בדיקה קפדנית לאיתור וסינון קבצים זדוניים העלולים לתקוף תוך כדי האחסון, מה שיכול לא רק להשפיע על הקבצים המסוימים הללו אלא גם על קבצים נוספים הנמצאים על גבי אותו השרת.
  5. גיבוי על גבי ענן מאפשר שחזור מהיר של מידע במקרה של אבדן במחשבי העסק, הן בעקבות תקלה, הן בעקבות נוזקה והן בעקבות גורמים נוספים.

שירותי גיבוי נפוצים על גבי ענן

שירותי הגיבוי הנפוצים ביותר כיום רבים הם, כגון: גוגל דרייב, דרופבוקס, מייקרוסופט ועוד מגוון עצום של חברות המעניקות שירותי גיבוי בענן לעסקים. ההבדל ביניהן הוא בעיקר מחיר לעומת שטח אחסון. בחירת שטח האחסון צריך להיעשות על סמך גודל העסק. השירותים הנפוצים הללו משמשים בעיקר לאחסנה ואינם בעלי ניהול ספציפי עבור עסק כזה או אחר המאחסן דרכן. יחד עם זאת, חברות רבות לא רק מאחסנות ומגבות מידע אלא גם מנהלות את השרת עליו מגובה המידע. שירות זה מאפשר מעקב וגיבוי 24/7 אחר המידע המאוחסן, אחר ניסיונות החדירה למידע זה ואחר כל תקלה שעשויה להתרחש, לרבות מתן מענה מיידי לכל מקרה שעולה בשוטף מתן השירותים הללו אינו כרוך בקרבה פיזית ולמעשה פותר את בית העסק מלתחזק שרת מקומי על כל המשתמע מכך.

בחירת חברת גיבוי אמינה

כאשר בוחרים שירותי גיבוי בענן לעסקים חשוב לבחור חברה אמינה, בעלת שם והמלצות על מנת לדעת שיש למי לפנות בכל צרה שהיא. את חבילת האחסון בוחרים על פי צורכי בית העסק, כאשר תמיד ניתן להגדיל את שטח האחסון על פי הצורך וכמובן לעדכן את העלויות בהתאם. כמו כן, חובה לוודא שאמצעי האבטחה על גבי השרת מחמירים ביותר על מנת שלא להעמיד את המידע של העק בסכנת חדירה, חטיפה למטרת כופר או זליגה החוצה.

מומלץ שלמידע המאוחסן תהיה גישה נוחה לבעלי הגישה, שניתן יהיה גם לנהל ולתפעל אותו מרחוק, שירותי גיבוי בעת תקלה בשרת עצמו ואפשרות שחזור ואחזור המערכת באופן מהיר על מנת שלא לבזבז זמן יקר מדי עד להתאוששות השרת ו/או המערכת הממוחשבת המקושרת אליו.

שירותים נוספים של סטראט

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד!

השאירו פרטים
סטארט ברשת

תוכן עניינים

מאמרים נוספים באותו הנושא
המאמרים החדשים באתר
שירותי מחשוב לעסקים

שירותי מחשוב לעסקים אנו חיים בעולם תחרותי ודינמי- הסביבה העסקית בה אנו פועלים דורשת מאיתנו יעילות, זריזות ודיוק שוטף יום אחרי יום. כל עיכוב מיותר

טכנאי רשתות אינטרנט

טכנאי רשתות אינטרנט נחשב לאחד התפקידים המבוקשים ביותר בשוק העבודה והעובדים בתפקיד זה נחשבים לעסוקים ביותר, הודות לעובדה הפשוטה שאין כמעט בתי עסק הפועלים ללא

טכנאי רשתות תקשורת

רשתות תקשורת הן כיום אולי הדבר החשוב ביותר בניהול ארגוני תקין וזאת מהסיבה הפשוטה שכל המידע העובר בארגון עובר באמצעות רשתות אלה. ללא קיומם ותקינותן

טכנאי רשתות מחשבים

רשת האינטרנט קיימת בכל מקום ופרוסה כמעט בכל העולם עד כי נדמה שהייתה כאן תמיד והפכה חלק בלתי נפרד מחיינו. כתוצאה מכך, רוב המידע כיום

פתרונות it

המונח IT מתייחס לטכנולוגיות מידע והינו תת קטגוריה בכלל שירותי המחשוב בכל ארגון. למעשה, במהלך שני העשורים האחרונים, כל המידע הארגוני עובר לרשת ואט אט

Call Now Button