שירותי ענן לעסקים

שירותי ענן לעסקים

מחשוב הענן הפך להיות בשנים האחרונות סוג של שירות ברירת מחדל, הן עבור הצרכן הפרטי והן עבור הצרכן העסקי עד כדי כך שאין כמעט עסק ואדם שאינם משתמשים בשירותי ענן לעסקים כאלה או אחרים. בין אם שירותי אחסון של מידע מהסלולרי (גוגל, iCloud ועוד) ובין אם אחסון קבצים מכל סוג מהמחשב הביתי ו/או העסקי.

שירות ענן הוא למעשה שם כולל לשרת חיצוני או שרתים חיצוניים המשמשים כרשת חיצונית לאחסון מידע. שירות מחשוב ענן לעסקים מעניק שטח אחסון מסוים לטובת גיבוי הנתונים ואבטחתם מעבר להימצאותם במחשב או בנייד. סוג של מרכז דאטה אחד גדול ומאובטח.

בעולם משתמשים בשירותים אלה מזדה כעשור ואילו בישראל חדר השירות מעט יותר מאוחר וכיום, כבר קיימת תחרות מקומית עצומה.

רשת האינטרנט, חיבור רשת בענן

יתרונותיהם של שירותי ענן לעסקים

  • אחסון קבצים בשרת בעל נפח גדול במיוחד 
  • אפשרות לחיבור מרכזיה – שירות מרכזיה בענן מאפשר ניווט טלפוני ללא רכישת ציוד יקר, כגון: שלוחות טלפוניות, שלוחות IP, סניפים ועוד.
  • בניגוד לזמנים עברו בהם נדרש חיבור מהיר לאינטרנט, כיום , על מנת להתחבר לשירותי מחשוב ענן לעסקים (ולפרטיים) נדרש חיבור סטנדרטי לרשת האינטרנט וישנן אף חברות המאפשרות שימוש בשירותי ענן גם ללא חיבור אינטרנט אלא חיבור חלופי ( חיבור IPVPN לדוגמא) לכל מקרה של חיבור לקוי לרשת.
  • מצלמות אבטחה המחוברות לשירותי ענן מאפשרות עבודה רציפה ללא ציוד מיותר ושטח אכסון של קבצי וידאו שנשמרו במחשבים המקומיים, היות והכל נמצא בענן, נגיש לכל הנוגעים בדבר וללא הגבלה למספר המחוברים אליהן.
  • היות וכל שירותי ענן לעסקים הינם למעשה מכלול פתרונות תקשורת, המשלבים מחשוב, טלפוניה ועוד, הם מרכזים וחוסכים למעשה סעיפי הוצאה לא מבוטלים לכל חברה לכדי הוצאה אחת שהיא נגזרת של צרכי התקשורת של החברה על כל מרכיביהם.

סוגי שירותי ענן הקיימים כיום

שירותי ענן פרטיים – ענן המשמש אדם או ארגון אחד, בין אם בתוך הארגון ובין אם ענן הממוקם פיזית במקום אחר.

שירותי ענן ציבוריים – ענן המשמש יותר מאדם או ארגון אחד ולמעשה מקצה מקום לכל אחד מהם מבלי לפגוע האחד במרחב הדיגיטלי של השני. הענן יכול להיות ממוקם פיזית בכל מקום בעולם וזהו למעשה שירות הענן הנפוץ ביותר כיום.

שירותי ענן שיתופיים – ענן המשמש מספר ארגונים או בתי עסק בעלי זיקה משותפת. ענן זה יכול להיות חיצוני או להיות ממוקם פיזית אצל אחד מהארגונים השותפים בו.

שירותי ענן היברידיים – הכלאה בין שירותי ענן פרטיים לשירותי ענן ציבוריים. הכוונה היא שחלק מהשירותים ניתנים ע”י ענן פרטי וחלק ע”י שרת ציבורי. מתאים בעיקר לארגונים בינוניים בגודלם ומעלה.

שירותי ענן מרובים – כלומר ריבוי של עננים. שירות זה מאפשר ביזור של המידע בין כמה סוגי עננים ולאו דווקא זהים. ביזור המידע מאפשר אבטחה מקסימלית תוך הסתמכות בכמה שרתים ולא רק באחד כנפוץ. שירות כזה משמש ארגונים קטנים וגדולים כאחד ומאפשר לנהל את סיכוני חשיפת המידע המאוחסן בעננים אלה. 

עדכון ענן אינטרנט

דגשים חשובים בבחירת שירותי ענן לעסקים

  • מומלץ לשלם אך ורק על זמן השימוש, ככל הניתן משום שלא כל ארגון עובד 24/7 ולכן שירות ענן לעסקים אינו נחוץ בשעות ובימים בהם הארגון אינו פעיל. לפחות חלק מהשירותים אינם נדרשים לזמינות סביב השעון.
  • בחרו את המידע שברצונכם לאחסן במסגרת שירותי מחשוב ענן לעסקים. לא כל המידע נחוץ ולכן זכרו שכל פיסת מידע לא נחוצה ו/או שימושית שמאוחסנת בשירותי ענן עולה לכם כסף שעשוי להיות מנותב באופן יעיל יותר.
  • בררו מבצעים ומחירים ועבדו עם שירותי ענן בעלי המלצות.

האם מומלץ ליצור רשת ענן פרטית?

התשובה לכך מורכבת משום ששירותי הענן הנפוצים בדרך כלל חולקים מקום בשרת בין מספר משתמשים, בין אם פרטיים או עסקיים. ישנן שתי דרכים לעקוף מגבלה זו במקרים מסוימים כמו למשל ארגון גדול שבו נאגר מידע רב וצריך מקום אחסון משלו. 

במקרים כאלה, שבהם נדרש ענן נרחב יותר או פרטי לחלוטין ניתן לבצע אחד משני הדברים:

  • לבנות שרת ענן מקומי בתוככי הארגון ובכך ליצור מרחב מוגן מקומי. יצירת שרת מקומי כזה טומנת בחובה עלויות רבות, הן בשלב ההקמה והן ברמת הניהול השוטף. (אוורור, חשמל, כוח אדם, תמיכה טכנית ועוד).
  • לשכור שירותי ענן לעסקים באופן שבו מוקצה שרת אחד (או כמה שרתים) ומשמש כמרחב אחסון מוגן מוקדם כל כולו אך ורק לארגון אחד, בעל שליטה מלאה על הענן המושכר, על כל המשתמע מכך (ניתוב הגישה, יצירה של רשתות משניות, כתבות IP ועוד). עלות שכירת ענן שכזה אמנם אינה זולה, אך עשויה להיות סבירה יותר מאשר בניית מחשוב ענן פנים ארגוני.

שירותים טכנולוגיים נוספים של החברה

תוכן עניינים

סטארט - שירותי מחשוב לעסקים | אייקון

חברת סטארט שירותי מחשוב – מספקת מגוון פתרונות טכנולוגיים לעסקים וחברות. בנוסף, ניתן למצוא אצלנו חבילות משתלמות ובמחירים אטרקטיביים במיוחד..!

השאירו פרטים
סטארט ברשת
המאמרים החדשים באתר
ספאם, קוביות אותיות
מחיקת קבצי זבל במחשב

המחשב מלא בקבצים לא רלוונטיים? מחפשים איך מנקים קבצי זבל מהמחשב? בקרו במדריך המלא עבור מחיקת קבצי זבל במחשב ביעילות וצורה נכונה.

כפתור הדלקת מחשב, מחשב לא נדלק
מחשב לא נדלק

המחשב בבית או בבית העסק אינו מגיב? מחשב לא נדלק? הנה לכם כמה עצות ופתרונות מהירים לתיקון עצמאי וטיפול מהיר במחשב.

מסך מחשב, בהירות ושינוי מסך
איך להוריד ולהגביר בהירות במחשב

התאמת בהירות מסך היא דבר מאוד אינדיבידואלי. חלק מן המשתמשים מעדיפים מסך בהיר מאוד (לא מדי מן הסתם), חלק בינוני וחלק כהה יותר, בהתאם לרגישות

רמקול ומחשב נייח
איך מגבירים קול במחשב

לכאורה מדובר בשאלה פשוטה והכי טריוויאלית בעולם, אבל לא אחת קורה כי התקלה היא ברמת המחשב או ברמת הרמקול. פשוט קראו את המדריך איך מגבירים קול במחשב.

טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה | IT-START
טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה

זקוקים לפתרון מהיר עבור המחשבים? צריך להעזיק טכנאי מחשבים לעסקים בפתח תקווה בהול? קראו על שירותי חברתנו, והזמינו אותנו לפתרונות תקלות.

Call Now Button
פתיחת ההודעה
1
זקוקים לתמיכה?
היי, שמי גילי - מנהל חברת IT-START, ואני כאן כדי לתת תמיכה ושירות. במה אוכל לסייע?